Spinach pizza with steak salad / Špinatų pica su jautienos kepsnio salotomisHaving pizza night once in a while is great, but combining it with a steak makes a perfect evening. We rarely have this kind of dinners, but when we do, it's really a feast. Actually I believe pizza and steak salad is best eaten with a crowd of friends, some beer and a lot of chatting. Maybe one day we'll have it as well. I hope soon.

Pizza with steak salad

Makes 1 large pizza and 1 salad for 3-4 people
( inspired by Mad Hungry Show)

What we need:

for the pizza dough:

½ glass of water
½ glass of milk
10 g instant yeast
½ tsp sugar
½ tsp salt
2½ glasses flour
2 tbsp olive oil

for the pizza topping:

3 large onions
500g fresh spinach
salt and black pepper
a pinch of dried oregano
12 cherry tomatoes
olive oil

for the steak salad

500g beef steak
5 small cloves of garlic
½ tsp red pepper powder
salt and black pepper
1 branch of rosemary
2 large yellow onions
1 red onion
a handful of arugula salad
1 lemon
olive oil

What we have to do:


Prepare the dough. Heat the water and milk until warm but not hot. In a bowl mix yeast, sugar and salt, pour over the milk and water. Leave to activate for 5 minutes.
Add olive oil and flour into the yeast mixture and stir to combine. Knead for 10 min until you get a smooth dough.
Transfer it into an oiled bowl and cover with a clingfilm. Let it raise for 1 hour.
Prepare the topping. Peel and slice the onions. Preheat a pan with some olive oil and add the onions, season with salt and pepper and oregano. Cook for 7-8 minutes until they start getting brown. Then add washed spinach and cover the pan for 30 seconds. Turn off the heat.
Preheat the oven up to 220C.
Divide the dough into 2 pieces. You can freeze one part for another pizza night or make 2 large pizzas.
Roll out a circular pizza pad and put it on a parchment paper. Arrange the spinach and onions on the top. Cut cheery tomatoes in half and arrange on the top.
Bake in the oven for about 30 minutes on a lower oven tray. That will make the pad crispy.
Make the steak. Sprinkle the beef with red pepper powder, salt and black pepper. Rub in carefully. Preheat a pan with some olive oil and add the meat. Add the garlic cloves and rosemary. Fry the meat for 6 minutes over a medium heat, then turn and bake 6 more minutes. Time form time pour over with the pan juices and oil. We like it almost well done and my steak was quite thick so I put the meat into the oven with sliced yellow onions for 10 minutes in 190C to finish cooking. Let the meat rest for 5 minutes before slicing.
On a large plate arrange arugula and sliced red onion. Arrange sliced beef and the onions. Dress the salad with some lemon, salt and pepper, and beef juices that you get form the baking tray together with roasted onions.
Serve pizza warm topped with arugula salad. You can also add some permesan cheese to complete the pizza. Enjoy!

P.S. And if you have leftover pizza dough, you can always make a small treat pizza frizza

Retkarčiais pasigaminti picą yra visai neblogai, o jei šalia dar ir jautienos kepsnio salotos, tai vakaras išties tobulas. Nors kažkodėl tokios vakarienės manau labiau tiktų gamintis kartu su draugų būriu, gal dar alaus ir daug daug plepalų ar rimtų pašnekesių. O tai tikrai būtų puikus vakaras. Tikiuosi greitai galėsiu vėl jį pakartoti, tik šį kartą kaip reikiant, su draugais.

Pica su jautienos salotom


( 1 didelė pica ir 1 salotos 3-4 asmenims)

( įkvėptą laidos Mad Hungry)

Reikia:


picos pagrindui:

½ st vandens
½ st pieno
10 g sausų mielių
½ a.š. cukraus
½ a.š. druskos
2½ st miltų
2 v.š. alyvuogių aliejaus

picos viršui:

3 didelių svogūnų
500g šviežių špinatų
druskos ir pipirų
žiubsnelio džiovinto raudonėlio
alyvuogių aliejaus

Jautienos salotom:

500g jautienos išpjovos
5 nedidelės česnako skiltelės
½ a.š. raudonosios paprikos miltelių
druskos ir juodųjų pipirų
1 šakelė rozmarino
2 dideli svogūnai
1 raudonasis svogūnas
arugula salotų lapų saujelė
1 citrinos
alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Pasiruošiam picos pagrindą. Pašildome vandenį ir pieną apie 1 minutę, kol bus šiltas, bet ne karštas. Dubenyje sumaišome cukrų, druską ir mieles, užpilame pienu ir vandeniu. Išmaišome ir leidžiame aktyvuotis apie 5 min.
Į mielių mišinį įpilame alyvuogių aliejų ir sudedame miltus. Pamaišome ir tada minkome ant švaraus paviršiaus apie 10 min. Didelį dubenį ištepame aliejumi ir dedame tešlą. Uždengiame maistine plėvele, bei leidžiame tešlai pakilti apie 1 val/
Pasiruošiam picos viršų. Nulupame ir pusžiedžiais supjaustome svogūnus. Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir sudedame svogūnus, pagardiname druska, pipiais ir raudonėliu. Kepiname apie 7-8 minutes kol svogūnai pradės gražiai rusti, tada sudedame nuplautus špinatus ir keptuvę uždengiame 1 minutei.  Išjungiame ugnį.
Įkaitiname orkaitę iki 220C
Picos tešlą padaliname į dvi dalis. Vieną dalį užšaldome kitam kartui, o kitą dalį iškočiojame ir uždedame ant kepimo popieriaus. Uždedame kepintus špinatus su svogūnais. Pomidoriukus perpjaunam per pus ir išdėliojame ant viršaus.  Kepimo skardą su pica dedame truputį žemiau orkaitėje, kad apačia būtų traškesnė. Kepame orkaitėje apie 30 min.
Pasiruošiam salotas. Jautienos išpjovą pagardiname druska ir pipirais, paprikos milteliais. Įkaitiname keptuvę su trupučiu aliejaus ir dedame visą didelį jautienos gabalą. Kepame ant vidutinės ugnies apie 6 minutes, tada apverčiame ir vėl kepame 6 min. Į keptuvę taip pat dedame česnako skilteles ir rozmariną. Karts nuo karto apšlakstome susidariusiomis sultimis. Kadangi mano jautienos gabaliukas buvo gana storokas, tai aš dar nedidelėje skardoje supjausčiau svogūnus ir ant jų uždėjau jautiena. Kepkite 190C apie 10-15 min. Na mums patinka beveik pilnai iškepęs, žodžiu visiškai be jokio kraujo. Nors čia dar bus šiek tiek rausva mėsa, bet jau nedaug. Leiskite atvėsti prieš pjaustant plonais griežinėliais.
Lėkštėjė sudedame arugulos salotas, ant viršaus sudedame smulkintą raudonąjį svogūną ir jautienos gabalėlius. Apšlakstykite citrinos sultimis. Apdėkite kepintai svogūnais, bei supilkite susidariusias jautienos sultis. Pateikite salotas su pica. Kiekvieną picos gabalėlį apdėkite salotom, jei norite dar galite patarkuoti permezano surio ir skanaukite! Rankomis! :D

O jei dar liko picos tešlos, tai visada dar galite pasigaminti picos tešlos spurgiukų Pizza Frizza. 

Posted by Picasa

Comments

Popular Posts