Turkish meatballs and peas/ Maltinukai su žirneliaisThe snow came to Istanbul together with earthquake in Aegean sea which shook some parts of Istanbul as well. Luckily I coudn't feel anything as I'm usually running after my Little one. So that's the way the life goes in one of the most dangerous cities of the world ( according to one article I've read recently) - Istanbul.
The inspiration for this dish came from one canteen style restaurants in one of the shopping malls in my neighbourhood. It claims to serve dishes which originate Konya. This region is famous for it's lamb dishes and okra soup, which is believed to be good for digestion that is why it is usually served at the end of the meal. However, as any other regions, you can also try some stuffed vegetabes and a number of rice pilafs. This dish is one more example of Turkish 'sulu yemekleri' or dishes which are cooked with water and usually favoured with tomato or pepper paste.

Meatballs and peas


( serves 4-5)

What we need:


for the meatballs:

300g ground beef
1 small onion
1 tbsp chopped parsley
salt and black pepper
1/3 tsp ground cumin
1/3 tsp ground red pepper
2 tbsp bread crumbs
1 egg
olive oil for frying

for the stew:

1 onion
2 carrots
2 potatoes
300g frozen peas
1 tsp red pepper paste
1 tsp tomato paste
1 garlic clove
1 tsp dried thyme
1 l water
olive oil
salt and pepper

What we have to do:


In a bowl mix ground beef, finely chopped onion, parsley, salt, pepper, cumin, red pepper, bead cumbs, egg. Mix it all together. Shape small meatballs and fry them in a pan with some olive oil for 4 minutes on each side. Place them on a paper towel to drain the excess fat.
Peel and cut the potatoes in cubes. Fry them in a pan with some olive oil until they are golden brown. Then drain them on a paper kitchen towel.
In a pot add some olive oil and add chopped onion, garlic, and siced carrots. Stir and fry for 5 minutes. Season with salt and pepper. Add tomato and red pepper paste, stir for a few times and then add the water. When it starts boiling, then add frozen peas, fried potatoes, and meatballs. Bring it to boil again, season if nescessary, add thyme and simmer for 5 more minutes. Serve with some rice pilaf and yogurt. Enjoy!

Štai ėmė vakar ir prisnigo Stambule, ne gana to, dar ir žemės drebėjimas kažkur Egėjo jūroje supurtė, tai daug kas Stambule pajuto. Aišku aš pastoviai lakstydama paskui savo spartuole to nepajutau, bet kaip sakoma draugas FB tikrai praneš tai greitai.  Viskas gerai, niekas negriuvo, nežuvo ir toliau gyvenam, kaip kažkur skaičiau viename iš pavojingiausių miestų. Kaip žinia, Stambulas pastatytas, būtent ten, kur susijungia dvi tektoninės ploktės. Bet kaip sentologai sako, geriau, dažnai ir po truputį tegul papurto, taip žemė energiją savo išlaisvina.
O receptas tai vėl tikrai paprastas, įkvėptas vienos valgyklėlės/ restoranėlio viename prekybos centre, ten taip ir buvo parašyta, kad Konya regijono virtuvės restoranas. Konya regijonas labiausiai garsėja avienos patiekalais ir džiovintos okros sriuba, tačiau žinoma kaip ir visoje kitoje TR dalyje gaminamos įdarytos daržovės ( žiemos metu džiovintos paprikos, džiovinti bakažanai), įvairūs plovai, o neapsieina ir be "sulu yemekleri", t.y. patiekalai pagaminti vandenyje, kuris dažniausiai pagardinamas pomidorų ir paprikų pasta. Taigi vienas iš patiekalų, kurį galite paragauti tikrai ne tik Konijos regijone, bet ir visoje TR, o dabar ir savo namuose.

Maltinukai su žirneliais


( 4-5 porcijos)

Reikia:


Maltinukams:

300g maltos jautienos
1 nedidelio svogūno
1 v.š. smulkintų petražolių
druskos ir juodųjų pipirų
1/3 a.š. malto kumino
1/3 a.š. maltos džiovintos paprikos
2 v.š. duonos trupinėlių
1 kiaušinis
alyvuogių aliejaus kepimui

Troškiniui:

1 svogūnas
2 morkos
2 bulvės
300g šaldytų žirnelių
1 a.š. pomidorų pastos
1 a.š. paprikų pastos
1/ 2 a.š. džiovinto čiobrelio
1 skiltelės česnako
1 l vandens
druskos ir pipirų
 alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Dubenyje sumaišome maltą jautieną su smulkintu svogūnu, petražolėm, druska, pipirais, kuminu, paprika, trupinėliais ir kiaušiniu. Gerai išminkome  ir suformuojame mažus maltinukus. Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir apkepame kol gražiai apkeps, apie 4 min ant abiejų pusių. Sudedame ant virtuvinio popieriaus, kad susigertų riebalų perteklius.
Bulves nuupame ir supjaustome kubeliais. Apkepiname aliejuje, kol gražiai apskrus. Sudedame keptus gabalėlius ant virtuvinio popieriaus, kad susigertu nereikalingas aliejus.
Puode su įkaitintu aliejumi apkepiname svogūną ir česnaką, tada sudedame nedidelėm riekelėm pjaustytą morką. Apkepiname apie 5 minutes. Pagardiname druska ir pipirais. Sudedame pomidorų ir paprikų pastą, pamaišome ir užpilame vandenį. Kai vanduo užverda, tada sudedame šaldytus žirnelius, keptas bulves ir matinukus. Pagardiname čiobreliu ir jei reikia dar įdedame druskos. Uždengiame ir užvirus patroškiname apie 5 minutes.
Nuimame ir pateikiame su ryžių plovu ir jogurtu. Skanaus!


Kids playing with the snow / Vaikai žaidžia su sniegu, Stambulas, Turkija
Posted by Picasa

Comments

  1. Toskiniai su zirneliais man kazkodel labai patinka :) Nors dabar mastau, kad as dazniausiai gaminu tik darzoves su zirneliais.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts