A quick Sunday Dinner/ Greita Sekmadienio vakarienė


Last Sunday I finished my work earlier and could go to the farmer's market on the way home. As it wasn't very late and I wasn't willing a take-away kebab one more time, I grabbed whatever I could find in the market at their best and made a quick dinner. My husband even said "You are a SUPERWOMAN!" Does it mean it was very delicious? :D

Pan fried sea bass with arugula salad and sauteed spinach

( serves 2-3)

What we need:


2-3 sea basses ( about 150 g each)
1 lemon zest
salt and black pepper
a pinch of thyme

for the salad:

a handful of arugula
1 red onion
3-4 tomatoes
a small handful of parsley
a pinch of sumak
salt and black pepper
1 lemon juice
olive oil

for the spinach:

about 400g fresh spinach
1 onion
2 cloves of garlic
a pinch of ground nutmeg
1 lemon juice
olive oil
salt and black pepper
60-80g toasted almonds

1-2 lemons for serving

What we have to do:

Clean the fish ( or ask your fishmonger to to that for you), cut it a bit on each side to help it cook quicker. Season with salt and pepper, dried thyme and lemon zest. Rub it well all over the fish. Preheat the pan with a bit of olive oil and place the fish. Let it cook on a medium heat for 4-5 min on each side until cooked through and golden brown on the outside.
Prepare the spinach by peeling the onion and garlic. Chop the onion and put it in a hot pan with some olive oil. Cook onions for about 5 minutes. Meanwhile wash the spinach very well. Add crushed garlic into the pan together with the spinach. Season with salt and pepper, nutmeg. Stir until the spinach wilts for about 2 minutes. Remove from the heat and drizzle with some lemon juice. Put them on a large place and sprinkle with some chopped almonds.
In another plate arrange the arugula. Add red onion slices on the top. Arrange tomato quarters and sprinkle with some parsley. Mix lemon juice, olive oil, salt and black pepper in the bowl and then drizzle over the salad. Finally sprinkle with sumak.
Serve the fish with the salad and sauteed spinach.
Serve the dinner family style so everyone could reach out for the food. Enjoy!

Spinach with toasted almonds
Nežinau ar supermamos tikrai egzistuoja, kaip kad teigia, kai kurie asmenys, bet va kai pagaminau šią vakarienę, tai mano vyra smane supermoterimi pavadino! Mat sekmadieniais paprastai dirbu, ir grįžtu vėlokai vakare, tai paprasčiausiai valgome arba paprasčiausiais salotas arba užsisakome kokį kebabą iš netolimo restorano.Bet va užvakar darbą baigiau šiek tiek anksčiau, tai pakeliui namo dar užsukau į turgelį ir nusipirkau tai, kas šiuo metu pačiame gražume, dar ir žuvies pagriebiau. Taigi grįžau namo ir labai greitai vakarienė buvo paruošta. Aišku žuvį man jau išvalė turguje, tai tik dar kartą perplauti reikėjo ir galvą nupjoviau, nes kitaip į keptuvę būtų netilpę. Taigi paprastutė greita vakarienė ir išgirsti, kad esi supermoteris! SUPER!

Keptuvėje kepta žuvis su gražgarsčių salotom ir kepintais špinatais


( 2-3 asmenims)

Reikia:


2-3 žūvų ( apie 150 g kiekviena)
1 citrinos tarkuota žievelė
druska ir pipirai
žiupsnelis džiovinto čiobrelio

salotoms:

didelė sauja gražgarsčių
1 raudonojo svogūno
3-4 pomidorų
saujelės petražolių
žiupsnelio sumako prieskonių
druskos ir pipirų
1 citrinos sulčių
alyvuigių aliejaus

špinatams:

apie 400g špinatų
1 svogūno
2 skiltelės česnako
žiupsnelis malto muskato riešuto 
1 citrinos sulčių
alyvuogių aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų
60-80g skrudintų migdolų

1-2 citrinų pateikimui

Gaminam:

Išvalome žuvį ir apiberiame druska, pipirais, tarkuota citrinos žievele ir čiobreliu. Iš visų pusių gerai įtriname prieskonius. Įkaitiname keptuvę ir dedame žuvį. Kepame ant vidutinės ugnies po 3-4 min iš abiejų pusių kol bus iškepusi ir gražiai apskrudusi.

Paruošiame špinatus. Juos gerai kelis kartus perplauname. Nulupame svogūną ir česnakus. Svogūną supjaustome nedideliais gabaliukais. Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir sudedame svogūnus. Ant nedidelės ugnies pakepiname juos apie 5 minutes, tada sudedame tarkuotą česnaką ir špinatus. Pamaišome kol apkeps, apie 2 minutes. Pagardiname druska, pipirais, muskatu. Nuimame nuo ugnies ir apšlakstome citirnos sultimis. Sudedame špinatus į lėkštę ir apibarstome kapotais migdolais.

Pasiruošiame salotas. Gražgarstę sudedame ant lėkštės. Svogūną nulupame ir supjaustome pusžiedžiais. Sudedame svogūnus ant salotų, tada apdedame pjaustytais pomidorais ir apibarstome petražolių lapeliais. Dubenėlyje sumaišome citrinos sultis, aliejų, druską, pipirus. Apšlakstome salotas, o tada apibarstome sumako prieskoniais.
Pateikiame žuvį kartu su špinatais ir salotomis. Taip pat citrinos skiltelė čia puikia tiks kartu su žuvimi. Pateikite salotas ir špinatus didelėse lėkštėse viduryje stalo - šeimynišku stiliumi. Skanaus!


Arugula salad with red onion and tomatoes

Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts