Dinner or breakfast rolls for bread machine / Bandelės vakarienei ar pusryčiams duonos kepimo mašinoje

The bread maker or machine has finally arrived in my home even though I was trying to postpone the purchase as there isn't enough space for it. All the lower cupboards are almost empty or filled with 'safe' utensils for my little one to play, so the upper ones are overfilled. I don't even remember the time when I opened my 'spices and bit and pieces' cupboard and nothing fell off it. So buying a new thing means it will make the kitchen look even more cluttered. But this post is about bread and the one that is made with a bread maker. 
I was totally new to bread makers so had to learn that first you put liquids, then flour, and finally the yeast. The manual that went with was in Turkish and it doesn't include any recipes. So had to improvise. First I followed some regular yeast bread recipes, but the dough used to be too soft and sticky at the end. And if you use only 'kneading' function, then actually it is very challenging to shape it before finishing baking in a regular oven. Eventually I figured out that I have to increase the amount of flour. Eureka! It turned out to be a    lovely soft loaf or rolls of bread and adding a bit of baking powder keeps it soft for longer. You can omit it though, just to make bread softer again, you can toast it or use oven or microwave to heat it a bit. There you go, fresh bread only after pressing a few buttons.

Bread rolls for bread machine


( makes 10 rolls)

What we need:

1 cup milk
50g butter
2 tbsp olive oil
2 cups flour
1 1/2 cup whole wheat flour
1 egg
1 tsp salt
1 tbsp sugar
10g instant yeast
1 tsp baking powder
1 tbsp flax seed
1 tbsp sesame seeds

1 egg for brushing and some flax seeds for topping

What we have to do:


Heat the milk until it is warm but you still can keep your finger in it. Melt the butter. Take a big loaf pan from the machine and pour in the milk, butter, olive oil, then add regular flour, whole wheat flour. Put the egg on one side ( without shell of course!) and sprinkle the seeds, salt and sugar, yeast, baking powder. Turn 'kneading' function ( that is program 8 in my machine) and leave it until it turns off. ( it takes 1 hour and 40 minutes)
Preheat the oven up to 190C and line a baking tray with parchment paper.
Take the dough out of the machine and pull it to shape a rectangular and then cut into 10 pieces. Shape the rolls and place them on the tray. Brush with a beaten egg and sprinkle with some flax seeds if you want. Bake for about 30 minutes until golden brown and puffed. Let then cool a big before serving.
They are delicious with soups, stews or just with some crunchy vegetables and some cheese. Enjoy!
Atkeliavo pas mane į namus duonos kepimo mašina, kurios pirkimą baisiai ilgai atidėliojau, nes tikrai neturiu pakankamai jai vietos. Tikrai neturiu, nors ir nėra maža ta mano virtuvė, bet jau taip blogai ten viskas suplanuota, o ir nieko negaliu dėti žemiau esančiuose slatčiuose ar spintelėse del mažos smalsios būtybės namuose, tai ir kemšu viską aukščiau ar kažkur. Kartą net pagalvojau, kada paskutinį kartą atidarant prieskonių spintelę niekas neiškrito. Neatsimenu. Netgi bandžiau perdėti ant pakabintos kitos lentynos, bet padėtis nepasitaisė. Na bet šiandien apie duoną, o ne apie mano nesuorganizuotą virtuvę. 
Taigi visai žalia aš buvau su tuo aparatu, o ir instrukcija visa turkiškai, kurią baisiai ilgai užtrunka man skaityti ir aišku dar ne viskas aišku. Tai teko ieškotis, aiškintis ir galų gale išbandyti receptus. Aš kažkodėl galvojau, kad visi receptai su mielėm turėtų tikti, bet pabandžius supratau, kad visai čia kitas dalykas. Jei dedu viską pagal nurodytą recepto kiekį kokiame žurnale ar knygoje, ar net pagal save, kaip esu įpratusi, bet va ima ir gaunasi per daug iškilusi ir visai per minkšta duona, o tai problema ypač jei pasirenki tik tešlos minkymo programą. Paskui supratau, kad tas trečiasis mielinės tešlos kildymas visai nereikalingas. Taigi išeitis viena - dėti daugiau miltų, kad pakildinus 3 kartą tešla nesigautų kažkokia pliurza, o puiki minkšta masė, kuri puikiausiai susiformuos į man norimą formą. Ir ką sau galvojate! Puikiausios bandelės, ar gal turkai pavadintų pogaca, bet labai tinkančios tiek pusryčių sumuštiniams, tiek vakarienei, Minkštos ir purios, o tereikia tik viską supilti ir paspausti kelis migtukus, o vėliau tik iškepti. Na rojus tinginiui arba tam, kad nedraugauja su mielinėm tešlom!

Bandelės (duonos kepimo mašinai)


( 9-10 bandelių)

Reikia:


1 puodelio pieno ( 250ml)
50g sviesto
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
2 puodeliai kvietinių miltų
1 1/2 puodelio pilno grūdo miltų
1 kiaušinis
1 arb.š. druskos
1 valg.š. cukraus
10g sausų mielių
1 arb.š. kepimo miltelių
1 valg.š. linų sėmenų
1 valg.š. sezamų sėklų

1 kiaušinio aptepimui ir dar papildomai linų sėmenų

Gaminam:


Pieną pašildome kol bus gana šiltas ( na jau sunkoka bus pirštą išlaikyti) ir supilame į tešlos maišymo indą. Ištirpiname sviestą, jį taip pat supilame į indą kartu su aliejumi.
Tada supilame miltus ir šone įmušame kiaušinį. Ant viršaus išpilame druską, cukrų, mieles ir kepimo miltelius, sėklas. 
Dedame indą į duonos kepimo mašiną ir įjungiame tešlos minkymo funkciją. Pas mane tai 8 programa, kuri užtrunka 1 val 40 min. 
Kai tešlos minkymas baigiasi ir mašina išsijungia, išimame tešlą iš indo ir daug nespausdami ištempiame ir supjaustome į 10 gabalėlių. 
Įkaitiname orkaitę iki 190C. Kepimo skardą ištiesiame kepimo popieriumi. 
Suformuojame apvalias bandeles ir sudedame ant skardos. Aptepame plaktu kiaušiniu ir apibarstome linų sėmenimis. 
Kepame orkaitėje apie 30 miniučių kol gražiai apkepa tiek viršus, tiek apačia. Atvėsinkite prieš valgydami.
Šios bandelės puikiai tinka gaminant sumuštinius, mėsainius, ar tiesiog priedas prie sriubos ar troškinio. Skanaus!
Just before the oven / Prieš keliaujant į orkaitę
Done! / Iškepta!

Comments

Popular Posts