Getting ready for Chinese New Year 2013 or Shumai dumplings/ Ruošiamės KIniečių Naujiesiems metams arba Shumai virtinukai


Chinese New Year is just in a few days on February 10th and it is time to start planning how to celebrate it. Traditional meals are usually whole steamed fish and potstickers, but this year I'm going to choose even an easier version Shumai dumplings. I know that anything that reminds a purse symbolize prosperity for the next year. So they definitely remind a purse and a very well stuffed one! Shumai dumplings are always made with pork and shrimp filling, but obviously in Turkey I had to make a different version. So I chose chicken and Chinese cabbage filling flavored with soy sauce and ginger. 

Shumai dumplings


( makes about  30)

What we need:


for the dough:

300g flour
150ml water
1 tbsp oil
a pinch of salt

for the filling:

300g ground chicken
200g chopped Chinese cabbage
1 carrot
1 onion
4 tbsp soy sauce
1 cm piece of ginger
a good pinch of chili powder
1 tbsp starch
1 egg

What we have to do:


Make the dough by combining all the dough ingredients - flour, water, salt, oil. Mix it well and then knead for 5 minutes until you get elastic dough. Leave to rest until you make the filling.
In a bowl mix ground chicken, grated carrot, finely chopped onion and Chinese cabbage, grated ginger. Add the soy sauce, starch, egg, and chili powder. Mix it well all together. 
Divide the dough into three parts and roll each one into a thin rectangle. Cut the dough into square pieces 10x10cm. Add a teaspoon of filling into each and use your hands to fold the dough around the filling. 
Bring a pot of water to boil and arrange the dumpling on the steamer. Brush the steamer with some oil to prevent it from sticking.
Steam the dumplings for 10 minutes. Sprinkle with some spring onions before serving! Serve it warm with soy sauce or without. Enjoy!
Happy Chinese New Year!

Ar švenčiate Kiniečių Naujuosius Metus? Jei taip, tai jau laikas apgalvoti, ką tą dieną valgysite, nes naujieji Gyvatės metai jau poryt, t.y. vasario 10 dieną. Tradiciškai tą dieną pateikiama garuose virta visa žuvis su galva ir dar net akis yra suvalgoma dėl sėkmės arba gaminami virtinukai - potstickers, nes jie primena piniginę ir taip simbolizuoja turtus ateinančius metus. Šį kartą siūlau išbandyti Shumai virtinukus, kurie ne tik kad primena kapšelį ar maišelį, bet yra tiek prigrūsti, kad tikrai tų turtų turėtų daug atnešti. 
Beto, juos labai lengva formuoti. Tiesiog apsuki aplink įdarą ir viskas, jokių mandrių garbanėlių ar lankstymų. Taigi jokio pasiteisinimo, kad nemokat raityti. Įkvėpimas šiems virtinukams atėjo pamačiusi video, kur lipdė juos, bet ten sakė, kad tradiciškai jie gaminami su riebios kiaulienos maišytos su mažom krevetėm įdaru pagardintu soja, morkom, krakmolu ir pan. Taigi krevečių aš neturiu namie, kiaulienos taip pat, o vištienos visada yra. Taigi mano variantas shumai virtinukų.

Shumai virtinukai


( apie  30)

Reikia:


tešlai:

300g miltų
150g vandens
1 v.š. aliejaus
žiupsnelis druskos

įdarui:

300g maltos vištienos
200g smulkinto Kinietiško ar Pekino kopūsto
1 morkos
1 svogūno
4 v.š. sojos padažo
1 cm imbiero šaknies
žiupsnelis čili paprikos
1 v.š. krakmolo
1 kiaušinis

Gaminam:


Paruoškite įdarą sumaišydami miltus, vandenį, aliejų ir druską. Minkykite tešlą kol gausis elastinga apie 5 minutes. Palikite pailsėti kol paruošite įdarą.
Paruoškite įdarą sumaišydami maltą vištieną, tarkuotą morką, smulkintą kopūstą, tarkuotą imbierą, smulkiai pjaustytą svogūną. Pagardinkite sojos padažu, čili pipirais, įmaišykite krakmolą ir kiaušinį. 
Tešlą padalinkite į 3 dalis ir kiekvieną iškočiokite į stačiakampį, supjaustykite į 10x10cm kvadratėlius. Ant kiekvieno kvadratėlio dėkite arbatinį šaukštelį įdaro ir apsukite tešlą aplink įdarą. Tiesiog lenkite, kad tešla apglustu, o įdaras turi viršuje matytis, nereikia visiškai uždengti.
Puodą užvirinkite su šiek tiek vandens. Ant garintuvo ( aš naudoju paprastą metalinį) sudėkite virtinukus. Beja garintuvą prieš tai patepkite aliejumi, kad nepriliptų. Garinkite apie 10 minučių.
Pateikite šiltus apibarstytus pjaustytais svogūnų laiškais ir sojos padažu, jei mėgstate. Skanaus!

Laimingų Gyvatės metų!Comments

 1. Noreciau daugiau apie garintuva paklaust..Kokia naudojate? Jis dedasi virs puodo su vandeniu? Labai skaniai atrodo sitas patiekalas ir mazai reibalu;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Garintuvo specialaus aš neturiu, tai naudojų tokį daržovėms garinti metalinį, kurį ir matote nuotraukoje. Jis paprasčiausiai dedamas į puodą su verdančiu vandeniu. Tik žinoma vanduo turi būti tik ant dugno, neapsemti to metalinio įdėklo.

   Delete
 2. Labai gardžiai atrodo, lygiai taip, kaip ir naujasis tavo tinklaraštis :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Labai dėkui! Daug naujo čia nėra, tik pavadinimas sutrumpėjo! :D

   Delete
 3. Su naujais gyvatės metais :) Labai gražūs virtinukai, o mane labiausiai jų įdaras sužavėjo: kažkodėl jautieną su daržovėmis įdarui esu poravusi, o kad ir vištieną galima, nepagalvojau :) Gražios spalvos nuotraukose ir kompozicija kaip kulinariniams žurnalams :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Labai ačiū už pagyras! Labai malonu girdėti, kad ir kitiems gražu.

   Delete
 4. Žinau, kad labai skanūs, nes panašius gaminau prieš porą metų sutikdama Kinų zuikio metus :) http://www.sezoninevirtuve.lt/kiniski-koldunai-virti-garuose/

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts