Mackerel frittata / Ispaniškas omletas su skumbre


Frittata or Spanish omelet is not a frequent guest in my house, but this time after buying some mackerel, I wanted to make something quick and homey with thinly sliced potatoes,soft onions and sweet peas. So eggs and cheese went so well to combine all these ingredients. You can also use smoked mackerel to add smoky flavor to frittata. Served with fresh salad with apples, walnut and cheese or pickled beetroot salad makes a perfect dinner. Would you like a piece?

Frittata with mackerel


( serves 4)

What we need:


1 mackerel ( about 200g)
2 potatoes
1/2 leek
1 small onion
5 eggs
50g cheese
salt and pepper
2 bay leaves
a handful of frozen peas
olive oil
some spring onions or dill for serving

What we have to do:


Peel and thinly slice the potatoes. You can use a mandolin to make it easier for you. In a oven-proof pan add some olive oil and arrange the potatoes on the bottom. They should cover the bottom completely. Season with salt and pepper. Put on the stove and cook on a medium heat for 2 minutes.
Peel and chop the onion, cut the leek and arrange them on potatoes. Cover the pan with a lid and reduce the heat to low-medium.
Preheat the oven up to 170C.
Take mackerel fillet, peel off the skin and cut into smaller pieces. Season with salt and pepper. Put fish pieces onto leek and onions, together with bay leaves. 
Meanwhilte whisk eggs with grated cheese and frozen peas. Pour egg mixture in a pan on the fish and cook for 2 minutes. 
Put the pan in the oven and cook for 15-20 minutes until the eggs are cooked and the top is golden brown. Remove from the oven and put a plate on top. Turn the pan with a plate upside down. Sprinkle with some spring onions or dill if you want. Serve with salad. Enjoy!
Frittata arba Ispanišką omletą mes tikrai dažnai nevalgome, tiesą sakant visai mes tokio dalyko nevalgome. Tačiau nusipirkau skumbrės, šviežios šviežutėlės, taigi norėjosi ją pagaminti taip, kad nereikėtų daug puodų, ir visa vakarienė būtų viename puode. Taigi taip atėjo mintis apie plonai pjaustytas bulves ant dugno, porą, žuvį ir truputį kiaušinio, kad viskas gražiai sugultų ir gražiai atsipjautų. Tai ir gavosi vakarienė. Beja, ją pateikiau su tere salotų lapais, pagardintais raudonaisiais svogūnais, obuoliu, graikiniais riešutais, bei citrinos sultimis su aliejumi, beja, čia dar baisiausiai tiktų koks skylėtas, kad ir emental sūris. Ai, dar ir burokėlių salotas su raudonuoju svogūnu ir citrina bei krapais sumaišiau. O jei norite naudoti rūkytą skumbrę, tai tik pirmyn, nes dūmo skonis suteiks pikantišką skonį.

Ispaniškas omletas su skumbre vakarienei

 ( 4 porcijos)

Reikia:


1 skumbrės ( apie 200g)
2 bulvių
1/2 poro
1 mažo svogūno
5 kiaušinių
50 g fermentinio sūrio
2 lauro lapų
druskos ir pipirų
saujelės šaldytų žirnelių
aliejaus
svogūno laiškų ar krapų pateikimui

Gaminam:


Bulves nulupkite ir supjaustykite labai plonom riekelėm ( tam geriausiai tiks vadinama japoniška mandolina). Į keptuvę su karščiui atsparia rankena įpilkite aliejaus, tada sudėkite bulvių riekeles. Dugnas turi būti pilnai uždengtas. Pagardinkite druska ir pipirais. Dėkite ant vidutinės ugnies ir kepkite apie 2-3 minutes.
Tuo tarpu susmulkinkite svogūną ir porą. Sudėkite ant bulvių ir uždenkite dangčiu. Nejudinkite bulvių, tegul jos gražiai apskrunda. Sumažinkite ugnį ir kepkite dar apie 5 minutes.
Įkaitinkite orkaitę iki 170C.
Žuvį lengvai pasūdykite ir sudėkite į keptuvę ant porų ir svogūnų kartu su lauro lapais. 
Dubenyje suplakite kiaušinius su sūriu, tada sudėkite žirnelius ir supilkite ant žuvies ir bulvių. Pakepkite apie 1 minutę ir tada visą keptuvę dėkite į orkaitę 15-20 minučių, kol kiaušiniai iškeps ir viršus bus gražiai apskrudęs.
Išimkite iš orkaitės ir uždengę keptuvę lėkšte, apverskite frittatą.Apiberkite svogūnų laiškais ar krapais, jei norite.  Pateikite šiltą kartu su salotom, citrina ir duona. Skanaus!
Comments

 1. Jau dabar kaip noriu kaip noriu. Labai mėgstu tokius reikalus:)

  ReplyDelete
 2. oi kokia grazi fritata! tu taip graziai tas buylves sudeliojai! reikes ir man taip sudeliot; as paprastai viska sumaisau ir kepu; fritatas mes valgom labai daznai, tik ne is 5-iu kiausiniu, o is 12-16;

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nusižiūrėjau čia gal prieš kelis metus per Martha Stewart, ji tik gamino Iranietišką plovą, kur apačioje taip bulves sudėjo, paskui ant viršaus ryžius. Tai man irgi patiko, o dar ir tos bulvės skaniai apkepusios gaunasi. Tikrai puikumėlis, svarbu, kad keptuvė tinkama būtų.

   Delete
 3. Looks and sounds divine. Bookmarked for a future lunch...

  ReplyDelete
 4. Oj, kaip viliojančiai skamba!! Reiks išbandyti šį savaitgalį :) Ačiū už įdomų receptą!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tikiuosi, kad patiks! Mums tai labai buvo skanu!

   Delete
 5. Su skumbre dar neteko ragauti ir skamba labai viliojančiai. Dedu į sąrašą :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts