Old-fashioned lemon cake / Senamadiškas citrininis pyragas

I don't even know why this cake I called 'old-fashioned'. For some reason simple soft cakes without any decorations I consider as old fashioned. To make it more special you can bake it in a regular cake baking dish, cut in half and spread a layer of lemon curd. That would definitely make it very special. Still my favourite delight with lemons is this old recipe of lemon tart or bars, you call it. But these are two completely different cakes. So today the soft one, which I'll definitely turn into a great cake for a lemon lover.

Old-fashioned Lemon cake

( serves 8)

 What we need:


60g butter plus some for the baking dish
3 eggs
230g sugar
zest of 3 lemons
180g flour
1 tsp baking powder
100ml single cream

for glaze:

100g sugar powder
20ml lemon juice

What we have to do:


Preheat the oven up to 170C. Butter the baking dish.

Mix the eggs with sugar and then add soft butter. Mix until combined and fluffy. Add grated lemon zest, baking powder, cream and flour. Mix for 3-4 minutes. 

Pour the batter in a baking dish and bake for 40 minutes.

Mix powdered sugar with lemon juice and pour over the cake. You can decorate with mint and lemon slices or candied lemon. Enjoy!

Kodėl jis senamadiškas? Nežinau tiesą sakant, gal tik tokie paprastučiai biskvitiniai kepiniai man primena senus laikus, kai niekas labai nesistengdavosi dėl papuošimų. Šiaip pagalvojau, kad visgi šis pyragas būtų dar ypatingesnis jei būtų perteptas tarkim kokiu 'lemon curd'. Arba apteptas storesniu glaistu. Aš paprastai glaistų nemėgstu, bet vistik čia jis tinka, tai nereik jo pagailėt, kaip kad aš tai padariau. Kad ir kaip ten bebūtų, jei mėgstate minkštus biskvitinius pyragus su citrinos aromatu, tai šis pyragas tikrai jums. O aš dar tikrai sugalvosiu kaip jį patobulinti ir paversti nuostabiausiu pyragu. O kol kas, aš vis dar ištikima savo citrininiams kvadratėliams ar tartai, kuri yra tiesiog tobula ir nereik ten nieko keisti. Tik ten jau kitoks visai kepinys ir iš jo torto nepagaminsi. Taigi kiekvienam savo.

Senamadiškas Citrininis pyragas

 ( 8 asmenims)

Reikia:


230g cukraus
3 kiaušiniai
60g minkšto sviesto
3 citrinų tarkuota žievelė
1 a.š. kepimo miltelių
180g miltų
100ml grietinėlės

glaistui

100g cukraus pudros 
20 ml citrinos sulčių

Gaminam:


Įkaitinkite orkaitę iki 170C ir kekso kepimo formą arba stačiakampę duonos kepimo formą ištepkite sviestu.

Cukrų ir kiaušinius išplakite dubenyje ir sudėkite minkštą sviestą. Plakite kol gausis vientisa masė.  Tada sudėkite grietinėlę, citrinos žievelę, kepimo miltelius ir miltus. Dar paplakite apie 3-4 min. 
Supilkite tešlą į kepimo formą ir kepkite orkaitėje apie 40 minučių. Atvėsinkite.

Jei norite dėti glaistą, tai cukraus pudrą ir citrinos sultis sumaišykite ir užpilkite ant pyrago. Skanaus!
Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts