Pancakes with spinach / Blynai su špinatais

 

 
 
This is how pancake season starts in my home! :) Actually, I don't think there is a kid in Lithuania who grew up without eating pancakes. They are kind of comfort breakfast or lunch for most people, especially when served with sourcream and a full tablespoon of jam. Basic Lithuanian pancakes are made just from flour, milk and eggs. It depends of the cook what he or she adds to the batter to make them more special. It can be a bit of baking powder and butter, or yeast, or cottage cheese, if they add more milk, then lovely think pancakes ( a kind of crepe) is made and then they are topped one on each other and brushed with some butter. Then the whole mountain of pancakes is cut into squares and divided between the family members. I still remember how much I used to enjoy them with my mum's cherry jam.
Here in Turkey, I don't make pancakes, just once or twice before Shrove Tuesday or Pancake Day, sometimes I also make when my mum comes to visit us. Otherwise, I'll end up eating all the pile by myself as they are not considered ass breakfast food, rather a borek but not a serious meal. So once I got a kind of a mixer from Tuperware and use it to mix my pancakes. It looks like a plastic jar with a cover. So to make my basic pancake batter, I just use 200ml flour, 200ml milk, an egg and a pinch of salt. Cover the mixer and shake it for a while. That's it.
This time I added some spinach and cheese as spinach goes well with everything, doesn't it?
 

Pancakes with spinach

 
( makes 5 large pancakes)
 

What we need:

 
200ml flour
200ml milk
1 egg
a pinch of salt
a handful of fresh spinach
20 g cheese
oil for frying the pancakes
 

What we have to do:

 
Wash the spinach very well and pour over with some boiling water. Let it stay for 2 minutes and then drain and chop.
In a bowl whisk the flour, milk and an egg until smooth batter. Add a pinch of salt, spinach and grated cheese. Mix it well again.
Preheat a pan with a little oil and pour some batter ( 2-3 tablespoons). Fry the pancake until one side gets golden brown and then turn it upside-down and fry the other side. It will take about 2 minutes on each side.
Serve it with sourcream, yogurt or just a radish as I did! LOL!  Enjoy!
 
 
 
Greičiausiai nei vienas Lietuvos vaikas neužaugo neparagavęs blynų, kurie mūsuose yra visai paprasti - miltai, pienas ir kiaušiniai. O jau kiekvienos šeimininkės kūrybingumas įtakoja, kokie jie bus pateikti ant stalo. Ar ji prides kepimo miltelių ir truputį sviesto, kad jie labiau gražuolius Amerikietiškus blynus primintu, ar piene mieles truputį mielių ištirpins ir pakildins, kad gautūsi pasipūtę mieliniai blyneliai, o gal tiesiog įpils daugiau pieno ir gausis lietiniai blynai, kuriuos suteps sviestu ir sudėjus juos į bokštą perpjaus į 4 dalis, kad kiekvienas turėtų po ketvirtį viso sviestuoto gėrio. Oi atsimenu, kaip aš juos mėgau, ypač su vyšnių uogiene.
Dabar aš blynus kepu tik pries Užgavėnes ar kai mama atvažiuoja aplankyti. Nesivalgo jie mūsų namuose. Gal todėl, kad blynai Turkijoje nesiejami su pusryčiais, čia pusryčiams tik kiaušiniiai, sūris alyvuogės ir taip, o ne kitaip. Jei padarau lietinius su įdaru, tai gaunasi tik borekas, kuris visai ne blynas ir pan. Taigi jei kepu, kepu visada mažai. Na tik sau. Tam reikalui aš naudoju paprastai tik Tuperwarre tokį indelį, panašus į matuoklę ar į kokteilių plaktuvą, tik kad jis plasmasinis. Na tas indas yra 500ml, tai aš paprastai į jį įpilu 200ml miltų, tada 200ml pieno, truputis druskos ir 1 kiaušinis. Štai toks pats paprasčiausias blynų receptas. Tiesiog uždengiu dangtelį ir pakratau kelias minutes, kad viskas susimaišytų. Tai tik įkaitinu keptuvę ir atidariusi tokį mažiuką dangtelį tiesiai pilu į keptuvę. Paprastai gaunasi 5 gana dideli blynai. Netgi per daug vienam kartui, bet nieko tokio, juk lieka ir kitiems pusryčiams, kai galima pagardinti dar sūriu ar kokia mėsyte ir pašildyti ant griliaus ar orkaitėje, ar netgi mikro bangų korsnelėje. Tai va tokie mano pusryčiai kartu su blynais. Šioms artėjančioms užgavėnėms siūlau blynus su špinatais. Juk špinatai tinka visur, ar ne?
 

Blynai su špinatais ir sūriu

 
( 5 didoki blynai)
 

Reikia:

 
200ml miltų
200ml pieno
1 kiaušinio
žiupsnelio druskos
20g fermentinio sūrio
nedidelės saujelės špinatų
aliejaus kepimui
 

Gaminam:

 
Pirmiausia špinatus nuplauname ir užpilame verdančiu vandeniu. Pamaišome ir po 2 minučių nupilame vandenį. Nusausiname špinatus ir susmulkiname.
 
Į dubenėlį supilame miltus, kiaušinį ir pieną. Šluotele išplakame iki vientisos masės, pagardiname druska, špinatais, tarkuotu sūriu.
 
Įkaitiname keptuvę su aliejumi ir pilame samtelį blynų tešlos į keptuvę. Palaukiame kol gražiai apkeps viena pusė, tada apverčiame ir vėl apkepame kitą pusę. Kažkur po 2-3 minutes iš abiejų pusių.
 
Pateikiame su grietine, jogurtu ar tiesiog su ridikėliu. :) lol! Skanaus!

Comments

 1. Spalvos tokios pavasariškos :) O ridikėlis kokio dailumo neišpasakyto :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pas mus ir oras pavasariškas, tai norisi šviesos ir ryškesnių spalvų! :)

   Delete
 2. Labai labai! pavasariu taip ir pakvipo!

  ReplyDelete
 3. Mes panašius blynus kepam, bet jie man daug žalesni gaunasi:) Aš juos labai sutrinu...?:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tai jau tada špinatiniai blynai gaunasi ir žalia Popėjaus svajonė!

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts