Turkish breakfast buns / Turkiškos pusryčių bandelės - POĞAÇA

Pogaca buns are just amazing and they are part of Turkish breakfast culture. When I posted the first photo on my facebook this morning, straight away I got comments that they are irresistable and you just cannot stop with one bun. Yes, they are that good. However, pogaca can be baked with baking powder and with yeast. They do taste a bit different but both are delicious. If you are not friendly with the yeast you can always try this pogaca recipe with baking powder and dill.

Turkish breakfast buns - Pogaca


Makes 10

What we need:


500g flour
250ml milk
10g instant yeast
1 teaspoon sugar
1 teaspoon salt
2 tbsp olive oil
50g butter
1 egg
sesame seeds

What we have to do:


In a bowl mix yeast, sugar and salt, add lukewarm milk and stir until the yeast dissolves. Leave it to prove for   15 minutes. 
In a large bowl add the flour, make a well in the middle and add the yeast mix, melted and cooled butter, and olive oil. Mix it and then use your hands to knead the dough. It should be soft but not sticky. Knead for about 8 minutes.
Put the dough into an oiled bowl, cover with a clean towel and let it raise for 1 hour. Then divide the dough into 10 pieces. 
Preheat the oven until 180C and line baking tray with some parchment paper. 
Take each piece of dough and add some of the filling. Traditionally feta and parsley or kasar cheese is used, but it can be just anything you want - spinach, sausage or potato filling.
Arrange the buns on the parchment and brush with some egg. Sprinkle with sesame seeds. 
Bake in the oven for 20-30 minutes until they are golden brown. Let them cool a bit and serve. They can be rewarmed the other day as well. Enjoy!


Bandukės jus mielosios ir storos, o jau tokios gardžios, kad net sunku nusakyti. Va kad ir dar šiandien ryte įdėjus į Facebook'a jų nuotrauką, iš karto atsirado komentaras, kad sunku ties viena ta bandele sustoti... Tai taip, tikra tiesa. Tačiau šiandien ryte, kai vyras ėmė kelias jų į darbą, tai aš paklausiau kelias imsi, jis man sako - dvi. Bet tai juk pas tave ofise dar du  kolegos. Na tai man viena, o jie pasidalins. Aš sakau, juk negaila, kažkaip negražu bandelę vaišinamą dalinti. Tai tas man, jie visada dalinasi, nusiperka pakeliui į darbą simita ir per pus valgo. Tai va mielosios damos, taip maitinasi liekni Turkijos vyrukai, pusė bandelės! PUSĖ! :)  
Šis receptas yra tik bandelių tešlos, be jokio įdaro, bet aš paprastai jei kepu dedu fetos ir petražolių įdarą arba fermentinio sūrio, dar kartais apkepintus špinatus ar fermentinį (kasar) sūrį su turkiška sucuk dešra. 
Nors sakysit, kad čia paprastas bandelių receptas, tai aš atsakysiu, taip paprasčiausias, bet vistiek gardus. Pogaca bandelės Turkijoje būna tiek mielinės, kaip kad čia, ir su kepimo milteliais. Jau esu įdėjusi kelis receptus, kad ir šių puikiųjų bandelių su krapais receptas. Tiesiog jokie pusryčiai be bandelių!

Mielinės Turkiškos bandelės pogaca


( 10 bandelių)

Reikia:


500g miltų
250ml pieno
10g sausų mielių
1 a.š. cukraus
1 a.š. druskos
2 v.š. alyvuogių aliejaus
50g sviesto
1 kiaušinio
sezamų sėklų 

Gaminam:


Mieles, cukrų, druską ir šiltą ( jokiu būdu ne karštą) pieną išmaišyti dubenėlyje ir palikite 15 min. Ant viršaus turi pradėti matytis burbuliukai, vadinasi mielės aktyvavosi.

Į didelį dubenį supilkite išsijotus miltus ir viduryje padarykite duobę, į kurią supilkite aliejų, tirpintą ir atvėsintą sviestą, mielių mišinį. Iš pradžių sumaišykite šaukštu, o vėliau pradėkite minkyti rankomis kol gausis minkšta, bet ne lipni tešla, apie 8 minutes. Tada dėkite tešlą į dubenį ir uždenkite švariu rankšluosčiu, dabar palikite pakilti apie 1 valandą. Tešla turi padvigubėti.
Orkaitę įkaitinkite iki 180C ir kepimo skardą ištieskite kepimo popieriumi.
Tešlą padalinkite į 10 gabaliukų. Kiekvieną gabalėlį suplokite ir sudėkite įdarą, tada kraštus suspauskite, kad įdaro nesimatytų ir suformuokite bandelę. Paprastai jos būna apskritos arba ovalios. 
Sudėkite bandeles ant skardos ir aptepkite išplaktu kiaušiniu. Apibarstykite sezamų sėklom. 
Kepkite orkaitėje apie 20-30 min kol gražiai apskrus. Šiek tiek atvėsinkite ir skanaukite. Skaniausia dar šiltos. Kitą dieną puikiausiai galite vėl pašildyti ar orkaitėje ar mikrobangų krosnelėje. Skanaus!Comments

Popular Posts