Veggie chilli with avocado salad / Daržovių čili su avokado salotomis


When I fırst opened Jamie's '15 minute meals' I was quite skeptical as the recipes seemed to have too many ingredients and some of them ( like alfalalfa sprouts) I haven't heard about before not to mention the fact that it is most likely impossible to find them in Turkey. I didn't want to go shopping every time I plan making something with a long shopping list. But I kept opening the book and looking at those beautiful photos by David Loftus and everything seemed so tempting and fresh. After a while, when a new TV channel kitchen24 started in Turkey, they at the same started showing the program where Jamie Oliver was making those meals. His rustic food, a bit messy presentation, and attractive personality made me plan the meals. Still there are a number of meal that I won't make because of the ingredients, the others are just not my taste, but the other majority is just amazing. So far I have made 4 recipes and all of them blew my mind and they were so flavour-packed and delicious. So if you don't have the book, have a look at Jamie Oliver website and you'll f'ind more that 20 recipes from the book. I am sure you can find there a few ideas!

Veggie chilli with avocado salad


( adapted from Jamie 15 minute meals)

serves 4

What we need:


1 dried chilli
1/2 fresh red chili
1 red onion
1 tsp sweet smoked paprika
1/  2 tsp cumin seeds
2 garlic cloves
1 bunch of parsley ( use coriander as in the original recipe if you like)
olive oil
2 mixed colour pepper
400g boiled chickpeas ( you can use tinned ones, I always have some boiled in my freezer)
400g black beans ( use tinned ones, but I prefer home-cooked)
700ml tomato puree
salt and pepper
250g jasemine rice

Salad:
2 ripe avocados
3 tbsp natural yogurt
2 lemons ( or use limes)
1 lettuce
1 cucumber
2 tomatoes
1/2 fresh red chili
salt and black pepper
you can also add corn tortilla for crunchiness

What we have to do:


In a pot pour the rice and cover with 500ml of boiling water. Cook for 10 minutes. Then remove from the heat and let them stay with a lid on. 
In a food processor add dried and fresh chilies, sweet smoked paprika powder, red onion, garlic, cumin seeds, and half of your parsley. Whiz until fine. 
Preheat a saucepan with a bit of olive oil and transfer the puree. Add roughly chopped deseeded peppers. Stir well and put a lid on. Cook for 5 minutes then add drained chickpeas, black beans and tomato puree. Stir and cook for 5 more minutes.
Prepare the salad dressing. In a jar put half of an avocado, some parsley, yogurt, lemon juice, a bit of chili, salt and black pepper. Use a hand held blender to puree until smooth. 
On a plate arrange lettuce leaves, cucumber peels, scoop some avocado, tomatoes. Pour some of the dressing on the top. Scatter some chili and parsley.
Serve the chili topped with rice 
Kai pirmą kartą paėmiau į rankas naujausią Jamie Oliver knygą "15 minute meals", prisipažinsiu, kad buvau nusivylusi, nes viskas atrodė taip baisiai sudėtinga su ilgiausiu sudedamųjų dalių sąrašu, iš kurių daugybės aš net nebuvau girdėjusi ( pvz. alfalfa daigai), ir žinoma vargiai ar rasčiau juos Stambule. Taigi pasigrožėjau nuotraukomis ir padėjau. Tik va tos David Loftus nuotraukos tikrai gražios ir stilistai tikrai puikiai atskleidė Jamie Oliver stilių, tokį iš pirmo žvilgsnio gana netvarkingą, stalus ar lėkštes apdrabstytus, maistą pateiktą ant pjaustymo lentų, bet kita vertus kiekvienas salotos lapas, čili riekelė ar kalendros lapelis yra ten, kur ir turi būti. Grožėjausi ir grožėjausi... o dar Turkijoje pradėjus veikti kitchen24 kanalui, kur be visų kitų programų yra rodoma Jamie laida, kur jis gamina šioje knygoje pateiktus patiekalus, tai likau visa sužavėta. Juk tikrai nesunkiai pagaminami, tikrai nepervirti iki košių ar kad neatskirtum ar tai svogūnas ar pupelė, su daugybe šviežių daržovių, salotomis, o ypač artėjant pavasariui ar vasarai, pritaikius kelis ingridientus, manau, ši knyga tikrai užsibus mano virtuvėje. Kol kas išbandžiau keturis patiekalų receptus ir visi puikūs, šauniai suderinti prieskoniai, tekstūros, o naudojant šviežius produktus paprasta vištienos krūtinėlė, brokolis ar skumbrė gali tikrai nustebinti. Toks greitas maistas man tikrai patinka! Jei knygos pirkti nenorite, tai būtinai pasižvalgykite Jamie puslapyje, kur yra net 20 šios knygos recpetų, ir esu tikra, kad bent jau keli tikrai įkvėps greitai ir sveikai gaminti.
Klausite ar tikrai įmanoma viską pagaminti per 15 minučių? Nežinau, nes man tos minutės nėra siekiamybė. O aš ir mieliau renkuosi namuose išvirtus avinžirnius ar pupeles, kurias šiaip visada turiu išvirtas ir užšaldytas šaldiklyje, nei parduotuvines iš skardinių dažnai būna pervirtos ar bent jau man taip vis pasitaiko. Bet kaip visada su tuo maisto gaminimu - daugiausia užtrunka visų daržovių plovimas ir paruošimas,  o po to virtuvės tvarkymas bei indų plovimas, tai jei neskaičiuosime viso to sugaišto laiko, tai kodėl ne! Tikrai įmanoma!

Daržovių čili su avokado salotom


(receptas adaptuotas pagal Jamie 15 minute meals)

( 4 asmenims)

Reikia:

1 džiovintos čili
1/2 šviežios čili
1 raudono svogūno
1 arb.š. dūmo skonio paprikos miltelių
1/  2  arb.š. kumino sėklų
2 česnako skiltelės
1 geros saujos petražolių arba kalendros
alyvuogių aliejaus
2 skirtingų spalvų paprikos
400g virtų arba konservuotų avinžirnių
400g virtų ar konservuotų juodųjų pupelių
700ml pomidorų purė
druskos ir pipirų
250g ryžių

Salotos:
2 prinokusių avokadų
3 valg.š. naturalaus jogurto
2 citrinos
1 salotų gūžtės
1 agurko
2 pomidorų
1/2 šviežios čili
druskos ir pipirų
galite dar panaudoti skrudintų kukurūzų tortilijų

Gaminam:


Į puodą supilame ryžius ir užpilame 500ml verdančiu vandens. Aš naudojau jasemine ryžius, kurie puikiai išverda be jokių riebalų ir būna birūs. Virkite 10 min, o tada išjunkite ir leiskite pastovėti kelias minutes uždengtame puode.
Į maisto smulkintuvą sudėkite džiovintą ir šviežią čili, raudonąjį svogūną, paprikos miltelius, česnaką, dalį petražolių saujelės. Susmulkinkite. 
Į puodą įkaitinkite su šiek tiek aliejaus ir sudėkite visas smulkintas čili ir svogūną. Kartu sudėkite didokais gabalais pjaustytas paprikas be sėklų. Uždenkite ir leiskite pakepti apie 5 minutes, tada supilkite avinžirnius ir juodąsias pupeles, pomidorų purė. Leiskite pasitroškinti dar apie 5 minutes. Pagardinkite druska ir pipirais pagal skonį. 
Pasiruoškite padažą salotoms. Į stiklainį sudėkite pusę avokado, citrinos sultis, jogurtą ir likusias petražoles. Su rankiniu smulkintuvu viską susmulkinkite iki viestiso kreminio padažo.
Lėkštėje sudėkite salotų lapus, smulkintus pomidorus, ilgom riekelėm pjaustytą agurką, užpilkite padažu, ant viršaus užberkite kelias petražolių šakeles ir kelias čili riekeles. 
Pateikite daržovių čili su ryžiais ir salotom. 

Beja, salotų padažas yra tiesiog tobulas! Taip ir norisi vieną jį valgyti pamirkant kokį agurkėlį. Butinai dar daug kur jį panaudosiu. Skanaus ir jums! Nebijokite eksperimentuoti ir adaptuoti receptus pagal savo šaldytuvą ir skonį! Comments

 1. Na ir gamybos tempai pas Tave, Jolita! PAGARBA! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na valgom kas dieną! :D Bet va kad turėčiau pakankamai laiko tinkamai viską nufotografuoti ir aprašyti, tai būtų visai kitas reikalas. Kiek receptų ir nuotraukų dar slypi neaprašytų.

   Delete
 2. Skamba super ;) tik pamaniau ar ne per daug 700ml pomidoru pure? juk ji tokia stipri...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na orıgınale passata, o tai yra trinti pomidorai, kurie buna dar pavirinti, kad sutirstetu truputi. As naudojau ıs skardines, tik sutriniau su smulkintuvu, kad nebutu gabalėlių, tai ir pavadinau čia pure, nes kaip kitaip pavadinti, juk ne pomidorų padažas. O ir troškinant ant didelės ugnies greitai suverda. Man net norėjosi vandens dapilti, bet palikau taip kaip yra.

   Delete
  2. Konservuoti trinti pomidorai savo sultyse ("crushed tomatoes");

   Delete
 3. As turiu viena technini klausima: ar jus cili valgot is ryto, ar tu turi spec lempa fotkinimui? nes kai as vakariene gaminu, uz lango juoda naktis, o namie - tik elektrinis apsvietimas; tada nuotraukos gaunas geltonos, ir jas geda zmonems rodyti; buk gera, isaiskink tu man padeti;

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jei turiu laiko stengiuosi pagaminti prieš piet, nes tuo pačiu metu turiu išvirti dukrai daržovių košę ar šiaip, ką ji ten valgo tą dieną. Jei reik, kur išeiti, tai aišku gaminu vakare, o tada kaip ir tu, nefotografuoju, nes pas mus anksti temsta, tai ir nuotraukos baisios. O šiaip aš tą čili valgiau pietums, o vyrui vakare pašildžiau. :D

   Delete
  2. o aišku, lempa būtų visai nieko turėti, bet dar būtiniausių pirkinių saraše jos nėra. :D

   Delete
  3. Jolita, aisku dabar; pas tave panasiai kaip pas mane; tik as dukros neturiu; o visas kosytes (it ne tik) verdu nakti;

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts