Winter salad with Red cabbage and cauliflower / Žiemos salotos su raudonuoju kopūstu ir kalafijoru
One of my New Year Resolutions was to improve my photography skills and learn how to use photo editing programs. Well, not the ones like picasa but serious ones which can really do amazing tricks. But sometimes those 'not so good' photos are dearest for me. Just like the first one above with those little fingers. Of course you cannot put it anywhere but my personal blog, but that is the good thing about blog, you can do what you want. I've noticed the progress in my blog photos during the years, but still so much to learn, styling and all that stuff where I am not very comfortable. So on the way to that...
And the salad is great and crunchy and combines my favorite winter ingredients cauliflower, red cabbage, pomegranate and lemon. And it is filling too. So if there's another resolution to get in shape, that is the salad for you. Just need support... loads of it!

Winter salad with Red cabbage and Cauliflower


(serves 4)

½ head of a red cabbage
½ head of cauliflower
½ green chili
a handful of walnuts
a handful of parsley
1 lemon juice
salt and black pepper
3 tbsp of pomegranate seeds
olive oil

What we have to do:


Use a mandolin or a big knife to chop the cabbage and cauliflower. Put the cabbage into a bowl, sprinkle with some salt and use your hand to crush them so they would turn softer.

Add the cauliflower into a bowl together with chopped walnuts, chopped green chili, parsley and pomegranate seeds. Drizzle some lemon juice and olive oil. Add some black pepper and salt if needed. Stir to mix. Serve with some extra pomegranate seeds on the top. Enjoy!

Mano naujųjų metų tikslas yra išmokti fotografuoti, na nors kiek įmanoma padoriau, taip pat noriu išmokti su nuotraukų redagavimo programom dirbti, na ne su picasa, bet su rimtesnėm, kad ir nuotraukų kokybė būtų gera. Daug ko noriu... labai... Bet kartais tos 'nepavykusios' nuotraukos ir būna mieliausios, kad ir ta pirmutinė su mažais pirščiukais šalia lėkštės! Tiesiog man miela mieliausiai. Aišku jos niekur kitur ir neįdėsi, tik į savo blogą, bet tuo ir gerai blogas, dedu, ką noriu ir matau ar tai gerėja ar blogėja. Žinoma palyginus su pirmaisiais ar antraisiais blogo metais, tai tikrai patobulėjau su fotografavimu, bet va kaip palavinti savo vaizduotę ir sugebėti nufotografuoti tobulai iš tobulo kampo ir tiesiog taip kaip reikia. Žinau, kad jokių blyksčių, jokių tamsių kampų ir reikėtų gražių visokių lėkščių servetėlių ir mažų smulkmenų. Aišku kartais pasižiūrėjus kaikurias tikrai gražias nuotraukas susidaro įspūdis, kad žmonės gyvena rūmuose ar senuose mediniuose namuose, valgo su antikvariniais ar jau baisiai senais stalo įrankiais, o stalai mediniai ir visai nusidėvėję. Bet čia va ir slypi fotografijos paslaptis ar dar kaip sakoma fotografijos virtuvė, tai kas gražu nuotraukoje, nebūtinai bus gražu gyvenime. Bet kaip nors po truputį... 
O dabar salotos, tokios traškios ir teisingos, na vien todėl, kad jų daug nesuvalgysi, nes jos labai sočios, nevirti kalafijorai ir graikiški riešutai turi tą savybę, kad greitai pasotina, o ar tai gali būti geriau ypač jei vis nepavyksta laikytis dar vieno naujųjų metų pasižadėjimo... na čia aš dėl tų gražių formų... Bet laikau kumščius, tikiuosi pavyks, tik reik moralinio palaikymo... labai daug.

Žiemiškos salotos su raudonuoju kopūstu ir kalafijoru


( 4 asmenims)

Reikia:½ vidutinio raudonojo kopūsto gūžtės
½ kalafijoro gūžtės
½ žalio čili pipiro
gera sauja graikinių riešutų
saujelės šviežių petražolių
1 citrinos sulčių
druskos ir juodųjų pipirų
3 v.š. granatų sėklų.
alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Naudodami plaustymo mandoliną arba didelį aštrų peilį kuo ploniau supjaustykite raudonąjį kopūstą ir kalafijorą. Raudonąjį kopūstą sudėkite į dubenį ir apiberkite druska. Ranka sumaigykite kopūstą, kad taptų minkštesnis. Sudėkite kalafijorą, smulkintą žaliąją čili, smulkintus graikinius riešutus, granatų sėklas ir petražoles. Pagardinkite pipirais, jei dar reikia druska, citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi. Išmaišykite ir skanaukite! Skanaus!


Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts