Brownie Cheesecake / Šokoladinis pyragas su sūriu


Today is International Women's Day and this is a great opportunity to indulge yourself and it can be anything.   A cup of tea or coffee in an armchair, a good book, a nice talk or a sweet message. And chocolate as it is a good company to everything. 

Brownie cheesecake squares


serves 8-10

What we need:


brownie part:
100g butter
300g bitter chocolate
90g flour
4 eggs
140 g sugar
1 tbsp vanilla sugar
a pinch of salt

cheesecake part:

2 eggs
500g cream cheese
60 g butter
250 ml sugar
3 tbsp flour
100 ml cream
1 tbsp lemon juice
1 tbsp vanilla sugar

chocolate ganache:
200g bitter chocolate
50 g butter
50 ml milk

chopped pistachios ( optional)

What we have to do:


Chop chocolate and put in a heat proof bowl. Melt the chocolate over a saucepan with a steaming water. Let it cool.
Mix butter and sugar until smooth, then add flour, vanilla sugar, eggs. Mix it all together. Add melted chocolate and stir to combine. 
Line a 22x33cm baking pan with parchment paper and pour in brownie batter. Leave it to cool  and thicken for 30 minutes.
Prepare the cheesecake part. Mix eggs with cream cheese, cream and sugar. Add melted and cooled butter, flour and vanilla sugar, together with lemon juice. Stir to combine. 

Preheat the oven up to 160C.

Pour cheesecake batter over brownie part. Make sure cheesecake layer is even. Put the tray in the oven and bake for 30 minutes. Then take it out and cool completely. 

In a saucepan melt butter, add milk and bring it to boil. Remove from the heat and stir in chopped chocolate. Stir it until chocolate has melted. Pour the chocolate over cheesecake part. Leave it to cool for at least 3-4 hours. 
Cut cheesecake brownie into squares and serve. If you want you can also sprinkle with pistachios or any other nuts. A teaspoon of whipped cream and some raspberries would be great as well. Enjoy!

May all the flowers bloom for us, dear women!/ Tegul visos gėlės žydi mums, brangiosios moterys! 

 Šiandien Tarptautinė Moters diena, todėl linkiu visoms pasilepinti. Ar tai bebūtų tik puodelis arbatos ar kavos, ar gera knyga, malonus pokalbis ar miela žinutė, ar dar bele kas... Ir būtinai šokolado, nes jis tinka prie visko ir su viskuo.

Šokoladinis pyragas su sūrio sluoksniu

( 8-10 porcijų)

Reikia:Šokoladinio pyrago dalis:

100g sviesto
300g tamsaus šokolado
90g miltų
4 kiaušiniai
140 g cukraus
1 valg.š. vanilinio cukraus
žiubsnelio druskos

sūrio pyrago dalis:

2 kiaušiniai
500g kreminės varškės
60 g sviesto
250 ml cukraus
3 valg. š. miltų
100 ml grietinėlės
1 valg. š. citrinos sulčių
1 valg.š. vanilinio cukraus

šokoladinis užpilas:
200g tamsaus šokolado
50 g sviesto
50 ml pieno

Gaminam:


Šokoladą susmulkinkite ir sudėkite į karščiui atsparų indą. Uždėkite ant puodo su verdančiu vandeniu, kad garai ištirpintų šokoladą. Kai šokoladas ištirps, pamaišykite ir atvėsinkite. 

Dubenyje išplakite kambario temperatūros sviestą su cukrumi, tada sudėkite miltus. kiaušinius, vanilinį cukrų ir druską. Išmaišykite ir suplikite šokoladą. Sumaišykite, kad gautusi vientisa masė.

22x33cm kepimo indą ištieskite kepimo popieriumi. 
Supilkite šokoladinę masę ir leiskite jai apstingti apie 30 minučių. 

Įkaitinkite orkaitę iki 160C.

Pasiruoškite sūrio masę. Kiaušinius, cukrų, kreminę varškę ir grietinėlę išplakite iki vientisos masės, tada supilkite ištirpintą ir atvėsintą sviestą, miltus, vaninlinį cukrų ir citrinos sultis. Išmaišykite ir supilkite ant šokoladinės masės. Dėkite į orkaitę ir kepkite 30 minučių. Išimkite iš orkaitės ir atvėsinkite.

Puode ištirpinkite sviestą ir supilkite pieną. Kai užvirs nuimkite nuo ugnies. Suberkite smulkintą šokoladą ir išmaišykite kol šokoladas ištirps ir gausis vientisa masė. Supilkite ant pyrago viršaus. Tolygiai paskirstykite. 
Leiskite pyragui pastovėti mažiausiai 3-4 valandas šaldytuve ar vėsioje vietoje. 

Išimkite iš kepimo indo, supjaustykite kvadratėliais ir jei norite apiberkite smulkintom pistacijom ar kitais riešutais, taip pat čia puikiai tiks truputis grietinėlės ir kelios avietės. Skanaus!


Comments

 1. super dalykėlis, kadangi mėgstu ir brownius ir cheesecakus;)

  ReplyDelete
 2. Mmmm... kaip viliojanciai atrodo!

  ReplyDelete
 3. Oo, kaip nerealiai atrodo, ypač tos skrudintos pistacijos ant viršaus :)

  ReplyDelete
 4. dabar kepu šitą pyragą, bet man neaišku, ar į pagrindą (šokoladinį) dedasi kiaušiniai ar ne. Sudėtyje nepaminėta, bet gaminimo aprašyme paminėta kiaušiniai. Tai kaip iš tikrųjų? :) Aš įdėjau 2. Dar kitas pastebėjimas - antrame etape parašytas 60 g sviesto, bet kada jį dėti ir ar dėti? Aš nedėjau.

  Šiaip atrodo super gardžiai, žiūrėsiu, kas gausis :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dėkui už komentarą. Tikrai nedovanotinų klaidų privėliau, bet kaip matau visai neblogai išsisukote. Pataisiau receptą, kiaušinių reikėtų 4 šokoladinėje dalyje, o sviesto sūrio masėje taip pat dėjau, nors manau, kad ir be jo turėjo gautis. tik gal tekstūra kitokia.

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts