Bulgur and chickpea pilav / Bulguro ir avinžirnių plovas

Recently I have been busy writing about traveling in Istanbul ( sorry, just in Lithuanian for now, but promise to write something in English as soon as possible), but I guess it is time to focus back on food. Isn't it what my blog is about? So bulgur wheat. It is especially common in south east of Turkey where it is eaten almost every day ( meat is definitely eaten every day over there!). Traditionally it is cooked with some fried onions and tomatoes or green lentils. This time I 'played' with chickpeas and green pepper. And what a success it was!

Bulgur and chickpea pilav


( serves 4)

What we need:


1 onion
2 green peppers
1 1/2 cups bulgur
1 cup boiled chickpeas
salt and black pepper
3 cups water
3 tbsp olive oil

What we have to do:


Peel and chop the onion. Deseed the peppers and cut into small cubes. Wash and drain bulgur with cold water.
In a pot  over a medium heat add some olive oil, onions and peppers. Fry for 3-4 minutes. Then add bulgur and chickpeas. Stir and cook for 2 more minutes. Then add water and season the pilav. Cook for 10 minutes until the  water is absorbed. 
Remove from the heat and leave the pilav with a lid on the pot for 10 more minutes. Then serve as a side dish to vegetable stews or any meat dish. Enjoy!

 Oi ne, netapo mano blogas kelionių gidu, ir tikrai nepradėsiu tik Stambulo liaupsinti iki begalybės, bet pagalvojau, kad tiek laiko čia gyvenu, tai prie tos pačios temos pasidalinsiu savo mintimis, ką būtų verta pamatyti. O jei keliauti nesiruošiate ( na bent jau ne į Stambulą ar Turkiją), tai pavalgyti turkiškai visada juk galima. Bulguro kruopų jau galima įsigyti didžiausiuose prekybos centruose, tik man atrodo ar tik nevadina juos Bulguro kvietinėm kruopom. Bet juk esmė ta pati, bulguras, tai apvirtos, išdžiovintos kvietinės kruopos. Jos būna labai smulkios ( labai panašiai kaip kuskusas), kurios skirtoms kisir arba kofte gaminti, o jau tos didesnės labiau tinka plovams, na jei sugalvotumėte kada bulvių košė ar ryžius pakeisti. Kaip ne kartą sakiau, mano vyras užaugo Hatay regijone ir ten jau bulguras yra antra duona - nei dienos be bulguro ( nors gal klystu, nei dienos be mėsos). Bulguras paprastai gaminamas verdant kartu su pakepintais svogūnais, pomidorais arba pomidorų pasta, arba vietoj pomidorų dedamį žalieji lęšiai.
Šį kartą aš truputi paimprovizavau ir gavosi baisiai gardus dalykas. O atrodo nieko čia ypatingo, bet avinžirniai tikrai puikiai pagardina plovus!

Bulguro plovas su avinžirniais


( 4 asmenims)

Reikia:


1 svogūno
2 žalių paprikų
1 st virtų avinžirnių
1 1/2 st bulguro
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
3 st vandens
druskos ir pipirų pagal skonį

Gaminam:


Nulupkite ir susmulkinkite svogūną. Iš paprikų išimkite sėklas ir taip pat susmulkinkite. Nuplaukite bulgurą šaltame vandenyje.
Į puodą supilkite aliejų ir sudėkite svogūną su paprika. Pakepinkite 3-4 minutes, tada supilkite bulgurą ir avinžirnius. Pamaišykite ir pakepinkite dar 2 minutes. Užpilkite vandenį, pagardinkite druska, pamaišykite ir kai užvirs, ant vidutinės ugnies virkite apie 10 minučių, kol vanduo visai susigers.
Tada nuimkite puodą nuo ugnies ir uždengtu dangčiu leiskite pastovėti dar apie 10 minučių. O dabar jau skanaukite. Paprastai tai pateikiama kaip garnyras prie daržovių troškinių arba mėsos patiekalų. Skanaus!

Comments

  1. atrodo om-nom-nom, bet ar tikrai _bulguro and avinžirnių_? :)

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts