Chicken dumplings with tarragon / Vištienos kukulaičiais su peletrūnu


I have never used tarragon in my cooking before. But as I brought some dried tarragon from Lithuania last summer, it was time to try something new. The package says that it goes well with chicken and mushrooms, and that is why I tried to make soft chicken dumplings with mushroom sauce. Still there is so much place for improvisation. Let's say you want a creamier sauce, skip eggs, milk and flour, and add cream instead and cook until it thickens. Or you can make soup, by adding some carrots, potatoes, and more mushrooms. And tarragon gives such a lovely flavour to the dish, that it can be enjoyed by the whole family. A nice comforting meal.

Chicken dumplings with tarragon


( serves 2-3)

What we need:


Dumpling:
200 g chicken breast
4 slices of white bread
100 ml milk
1 tbsp butter
 2 eggs
1 tsp salt
1/2 tsp black pepper
1/3 tsp dried tarragon

Sauce:
100 g mushrooms
1 onion
1 garlic clove
1/2 tsp dried tarragon
200 ml milk
2 tbsp flour
1 egg
salt and black pepper

for serving:
3 mushrooms
2 olive oil
a pinch of dried tarragon

What we have to do:


In a pot add 1 l of water together with sliced mushrooms, onion and a clove of garlic. Bring it to boil and cook for 5 minutes. Take out the onion and garlic. 

Prepare the dumplings. Cut the chicken in cubes. Cut the crust from the bread. In a food processor add the chicken, bread, milk, eggs, butter. Blend until you get smooth batter. Transfer into a bowl and season with salt, pepper and tarragon. Mix it well. You will end up with sticky batter.

Bring mushroom stock to boil. Use two wet tablespoons to shape the dumplings and straight away put them into the stock. Cook for 5 minutes, stirring occasionally.

In a bowl whisk milk, flour and an egg. Temper the mixture by adding some boiling stock and whisking constantly. Then pour the mixture into the pot with dumplings. Stir until well combined, bring it to boil. Season with salt and pepper, and some tarragon. Remove from the heat. 

In a pan preheat some olive oil and add sliced mushrooms. Fry them until they turn brownish. 

Pour some sauce in a serving bowl, add some dumplings and top with some fried mushrooms and a pinch of tarragon.
Enjoy!Prisipažinsiu, kad pirmą kartą gaminau su peletrūnu. Šiaip aš visada mieliau renkuosi šviežias prieskonines žoleles, bet va dar pernai vasarą atsivežiau iš Lietuvos visokių prieskonių ir lietuviškų prekybos centrų, na tokių, kurių Turkijoje nesu mačiusi ( nors tai tikrai nereiškia, kad nėra, tiesiog dabar neturiu laiko ilgai slampinėti ir žiūrinėti prekybos centrų lentynų bei ieškoti naujovių). Tai va peletrūnas užsisėdėjo per ilgai netgi neatidarytas. Paskaičiau ant pakelio, kad jis tinka vištienai ir grybams, tai imiau ir pasigaminau šiuos kukulaičius su grybų padažu. Nors visai būtų galima ir sriubą pasigaminti, pridėjus daugiau grybų, gal kokių morkų su bulvėm. Arba padažui naudoti tik grietinėlę vietoj kiaušinio, pieno ir miltų, nes tada būtų labiau keminis padažas. Na improvizavijom čia dar daug vietos. Bet tie kukulaičiai tai yra tikrai puikūs ir labai minkšti bei purūs. O peletrūnas čia taip puikiai derėjo, kad tų kukulaičių valgymas buvo tikras malonumas visai šeimai. 

Vištienos kukulaičiai su grybais ir peletrūnu

(2-3 porcijom)

Sudėtis:


Kukuliams:
200 g vištienos krūtinėlės
4 riekės baltos duonosi
100 ml pieno
1 valg.š. sviesto
 2 kiaušiniai
1 arb. š. druskos
1/2 arb.š. juodųjų pipirų
1/3 arb. š. džiovinto peletrūno

Padažui:
100 g pievagrybių 
1 svogūnas
1 skiltelė česnako
1/2 arb.š.  džiovinto peletrūno
200 ml pieno
2 valg. š. miltų
1 kiaušinio
druskos
juodųjų pipirų

Pateikimui:
3 pievagrybių
2 valg.š. aliejaus
žiubsnelio peletrūno

Gaminimas:


Į puodą įpilkite 1 l vandens ir sudėkite visą svogūną, česnako skiltelę ir riekelėm pjaustytus pievagrybius. Dėkite puodą ant ugnies, kai užvirs  virkite apie 5 minutes. Išgriebkite virtą svogūną ir česnaką. 

Pasiruoškite kukulius. Vištieną supjaustykite nedideliais gabaliukais. Nupjaukite baltos duonos plutą.  Į maisto smulkintuvą sudėkite vištieną, baltą duoną. kiaušinius, sviestą ir pieną. Susmulkinkite iki vientisos masės. Masę perdėkite į dubenį ir pagardinkite druska, pipirais, peletrūnu. Gerai išmaišykite. Gausite tirštą lipnią masę.

Užvirinkite grybų sultinį ir pagardinkite druska pagal skonį. Dviejais šlapiais šaukštais suformuokite kukulaičius ir tiesiai dėkite į verdantį sultinį su grybais. Virkite kukulaičius 5 minutes, karts nuo karto pamaišant. 

Dubenyje išplakite kiaušinį su miltais.  Įpilkite kelis šaukštus verdančio sultinio iš puodo su kukulaičiais ir gerai vėl išplakite. Tada maža srovele pilkite į puodą ir mašykite nesustodami. Dar pagardinkite pipirais. peletrūnu ir jei reikia dar ir druska. Kai padažas pradės virti ir tirštėti, puodą nuimkite nuo ugnies.

Keptuvėjė su aliejumi apkepkite likusius pievagrybius kol gražiai parus. 

Į dubenį įpilkite šiek tiek padažo, sudėkite kelis kukulaičius. Ant viršaus uždėkite kelias kepintų pievagrybių riekeles ir jei norite apiberkite dar trupučiu peletrūno. 
Skanaus!Comments

  1. Čia gal SM konkursui darei? :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Aha! Dėl linksmumo dalyvauju, nors žinau, kad nelaimėsiu, net jei ir į finalą patekčiau, nes LT tada nebūsiu. :D

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts