Paskalya Cöreğı /Turkish Easter buns / Turkiškos Velykų pynės


With Easter just a few days away, here is my recipe for Turkish Easter bread. It is usually baked for Paskalya Bayram which symbolizes the revival of nature and the start of spring. That is why this a bit sweet bread is called Paskalya Cöreğı. It is not very different from the other Easter breads that can be found in many European countries, but what it makes taste a bit different is the use of mahlep which makes it more aromatic. But if you cannot find it in a local shop, you can omit it. 

Paskalya Cöreğı or Turkish Easter buns 


( serves 8 )

What we need:

200ml milk
50 ml hot water
7 g instant yeast
5½ cups of flour
125 g sugar
1 tsp salt
125g butter
3 eggs
2 tbsp mahlep powder

1 egg for brushing
some hazelnuts for decoration

What we have to do:


Mix hot water with milk and add 1 tablespoon of sugar, 1 teaspoon of salt and yeast. Mix it and leave it to prove for 15 minutes.
In a large bowl sieve the flour and mahlep powder. Make a well in the middle and add the yeast mixture together with melted and cooled butter, the rest of the sugar, and eggs. Knead the dough until everything is combined and it becomes smooth, for about 8 minutes. Then put the dough into a large bowl and cover with a clingfilm. Leave it to raise for 1 hour. 
Divide the dough into 2 parts. Divide each part into 3 parts. Roll each piece with your hands into a log. Combine three long pieces of dough and braid it to make a braided loaf. Put it on a baking tray lined with some parchment paper. Repeat the same with other 3 pieces. You will end up with 2 large loves of braided bread. You can also make 4 or even 8 smaller buns. Cover the bread with plastic again and leave to raise for 20 minutes until the oven gets hot. 
Preheat the oven up to 170C. 
Brush the bread with beaten egg and sprinkle with hazelnut flakes. Bake for 30 minutes until golden brown. If you make smaller buns, check them earlier.
Let them cool a bit and then serve! Enjoy!Greičiausiai sunku patikėti, kad turkai taip pat turi savo Vėlykas ir joms net bandeles ar visą duoną kepa. Ištiesų Paskalya yra švenčiama kurdų etninės grupės gyvenamuose regijonuose, kur ši šventė simbolizuoja gamtos atgimimą ir pavasario pradžią. Jos metu taip pat dažomi kiaušiniai, kepamos sladžios duonos, visas kaimas susirenka, degina laužus ir šokinėja per juos ( vos ne kaip Joninės pas mus). Pagrindinis dalykas, kuris skiria šią duoną nuo kitų Velykinių pynių ar ragaišių, yra tai, kad joje naudojamas prieskonis mahlep. Jis suteikia įpatingą aromatą ir tiek. Jei jo nerasite, tai tiesiog nedėkite, tikrai nieko tokio. O jei būsite Turkijoje paskalya coregi galite beveik visus metus paragauti kepyklėlėse, tik jos gali būti visokio dydžio. Tiek mažos bandelės, tiek didelės pynės. Šis receptas skirtas dviem didelėm pynėm, bet galite pasigaminti ir mažas bandeles. 

Paskalya coregi arba Turkiškos Velykinės pynės


( 8 asmenims)

Reikia:

200ml pieno
50 ml karšto vandens
7 g sausų mielių
5½ st. miltų ( 1 st - 250ml)
125 g cukraus
1 a.š. druskos
125g sviesto
3 kiaušiniai
2 valg.š.  mahlep miltelių

1 kiaušinio aptepimui
smulkintų lazdyno riešutų

Gaminam:


Pieną sumaišykite su karštu vandeniu, tada supilkite 1 valg.š. cukraus, 1 arb.š. druskos ir mieles. Išmaišykite ir leiskite mielėm aktyvuotis 15 min. 
Miltus sumaišykite su mahlep milteliais ir išsijokite į didelį dubenį. Padarykite duobelę viduryje ir supilkite mielių mišinį, sudėkite ištirpintą ir atvėsintą sviestą, kiaušinius. Išmaišykite ir minkykite kol gausis vientisa, elastinga masė, apie 8  minutes.  Sudėkite tešlą į indą ir uždenkite plėvele. Leiskite pakilti 1 valandą šiltoje vietoje. 
Tešlą padalinkite į dvi dalis, o tą kiekvieną dalį dar į tris. Kiekvieną gabalėlį rankomis iškočiokite į virvelę. Sujunkite tris virveles ir supinkite kasą. Sudėkite ant kepimo popieriumi ištiestos skardos. Pakartokite su likusia tešla. Gausite 2 pynes. Jei norite mažesnių, tai galite padaryti 4 ar net 8 mažesnes bandeles. Vėl uždenkite plėvele ir leiskite pakilti 20 minučių. 
Įkaitinkite orkaitę iki 170C.
Aptepkite pynes su plaktu kiaušiniu ir apibarkite smulkintais lazdyno riešutais. Kepkite apie 30 minučių kol viršus gražiai apkeps. Jei paruošite mažesnes bandeles, tai kepti teks trumpiau. 
Šiek tiek atvėsinkite prieš pateikdami. Skanaus!


Comments

 1. Labai gražai ir skaniai atrodo pynės. Reikės būtinai išbandyti :)

  ReplyDelete
 2. Mano draugas dabar kaip tik Turkijoje studentų mainų programoje, tai sakė negirdėjęs, kad čia Velykos yra kažkaip minimos :) Matyt blogai informuotas buvo :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paskalya Bayramas yra švenčiamas daugiau rytinėje Turkijoje, kur daugiau gyvena kurdų bendruomenė, nors pernai lyg ir kažkas buvo organizuota ir stambule. Tikrai jie nemini Kristaus prisikėlimo ir jokios sąsajos su religija, tiesiog tai pavasario pradžios šventė ir viskas.

   Delete
 3. Jolita, labai dailios pynutes; ir kiekis toks pramoninis; padirbejai is peties;

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi tikrai daug man jų gavosi, kad net neturiu, kur dėti, tai vyro kolegos arba darbininkai turės gardžius pusryčius rytoj.

   Delete
 4. Ir Graikijoje šis prieskonis labai populiarus. Į Velykines pynes be mahlepi dar ir mastichos deda, tai gaunasi nepakartojamai aromatingas ir kvapnus derinys, apibūdinantis būtent Velykas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Man mastik tai ne visur patinka, nes labai jau savitas skonis. Bet mahlep tikrai yra Graikiškas, Turkiškas ir dar vidurio rytų prieskonis naudojamas kepiniams.

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts