Stuffed shell pasta Turkish style / Įdarytos kriauklės


After elaborate spring cleaning and visiting Hatay Days in Feshane,Istanbul, it is time to go back to the kitchen and make something comforting. 
I have told many times that I am not a big fan of pasta but dumplings is a totally different thing. This time I went for shortcut and used big shell pasta that I filled with ground turkey and baked them in tomato sauce and served with garlic yogurt. Just like Turkish style manti would be served. A pretty easy dinner or lunch idea.

Stuffed shell pasta 


What we need:


300g shell pasta
300 g turkey breast
1 onion
1 clove of garlic
1/3 tsp thyme
1/3 tsp rosemary
1/2 tsp red pepper flakes
salt and black pepper
a handful of fresh parsley
1 egg

sauce:
5 tomatoes
1 onion
1 clove of garlic
1/2 tsp dried basil
olive oil

yoghurt and garlic for serving 
parsley

What we have to do:


Peel the onion and garlic. Put them in a food processor and pulse until finely chopped. Transfer into a bowl. Add turkey pieces and pulse until finely chopped. Transfer into the same bowl as well. Add thyme, rosemary, salt and pepper, finely chopped parsley, egg. Mix to combine.

Bring a large pot of water to boil and cook shell pasta for 10 min. ( total cooking time is 12 min). Drain and cool the pasta.
Use a teaspoon to stuff the pasta with ground turkey. 

Peel and chop the onion and garlic. In a pan preheat some olive oil and add the onion and garlic. Cook until translucent. Peel and fınely chop tomatoes. Add them into the pan. Season with salt and black pepper, basil. 

Preheat the oven up to 170C. 

In an oven-safe dish arrange stufed pasta and pour the tomato sauce on top. Put the dish in the oven and bake for 30 minutes. 

Mix grated garlic and yoghurt. 
Serve pasta with garlic yoghurt and some parsley on the top.
Enjoy!

Po praėjusios savaitės pavasarinio tvarkymosi ( na čia to su visais langais ir kampais bei spintom ir po spintom) dar spėjau ir į Feshane jau trečius metus rengiamas Hatay dienas nuvykti. Tai galiausiai laikas nueiti į virtuvę pasigaminti kažką tokio naminio. Ne tai kad valgau restoranuose ar pan, tik kad paskutiniu metu salotomis ar cig kofte ( nekepti bulguro paplotėliai) maitinamės. Taigi traukiau iš lentynos kriauklių formos makaronus ir įdariau kalakutienos faršu, apkepiau orkaitėje pomodorų padaže ir valgiau su jogurtu. Lyg būtų Turkiški manti

Įdarytos kriauklės Turkišku stiliumi

 (2-3 asmenims)

Reikia:


300g 'makaroninių' kriauklių
300 g kalakutienos krūtinėlės
1 svogūnas
1 česnako skiltelė
1/3 arb.š. čiobrelio
1/3 arb.š. rozmarino
1/2 arb.š. smulkintos džiovintos paprikos 
druskos ir juodųjų pipirų
saujelės šviežių petražolių
1 kiaušinio

Padažas:
5 pomidorai
1 svogūnas
1 skiltelė česnako
1/2 arb.š. džiovinto baziliko
alyvuogių aliejaus

jogurto, česnako ir patražolių pateikimui

Gaminam:


Nulupkite česnaką ir svogūną. Supjauskite nedideliais gabalėliais ir sudėkite į maisto smulkintuvą. Susmulkinkite iki labai smulkių gabalėlių. Perdėkite į dubenį. Į smulkintuvą sudėkite kalakutienos gabalėlius ir susmulkinkite. Perdėkite į dubenį su svogūnu ir česnaku. Sudėkite čiobrelį, rozmariną, druską, pipirus, smulkintas petražoles ir kiaušinį. Išmaišykite.

Užvirinkite puodą vandens. Pasūkykite vandenį ir sudėkite makaronus. Ant mano pakelio buvo nurodytas vyrimo laikas 12 minučių, todėl aš viriau 10. Nupilkite vandenį ir leiskite truputį atvėsti. 

Su nedideliu šaukšteliu įdarykite kriaukles kalakutienos faršu. ( Štai jums vos ne mažyčiai Turkiški manti)

Nulupkite pomidorus. Susmulkinkite česnaką ir svogūną. Įkaitinkite keptuvę su šiek tiek aliejaus ir apkepinkite svogūną su česnaku kol suminkštės. Susmulkinkite pomidorus ir sudėkite į keptuvę. Pagardinkite druska ir pipirais, baziliku. Pakepinkite apie 5 minutes, kol pomidorai suminkštės. Įpilkite apie 1/2 st vandens ir užvirinkite. 
Įkaitinkite orkaitę iki 170 C.
Didelį kepimo indą ištepkite aliejumi ir sudėkite įdarytas kriaukles. Užpilkite pomidorų padažu. Kepkite orkaitėje apie 30 min kol mėsa bus iškepusi ir padažas sutirštėjęs.

Jogurtą sumaišykite su tarkuotu česnaku. Į lėkštę dėkite jogurto, ant viršaus įdarytų makaronų ir apiberkite petražolėm. 

Skanaus!Comments

Popular Posts