Banana Marble Cake / Bananinis Marmurinis pyragas

Back in December I read an article about baking tendencies in 2013 and one of them was surprise cakes. I mean the cakes which look simple from the outside but when cut you see different colours or some candies hidden. Marble cake is most probably one of the first cakes that have always been popular. Just this time I added some banana to add more flavour. Chocolate and bananas are always great together. Enjoy!


Banana Marble cake 


( serves 8)

What we need:


1 cup sugar
4 large eggs
1 cup yogurt
50 g butter
50 ml vegetable oil
1 tbsp vanilla sugar
2 cups flour, plus 2 tbsp for vanilla batter
2 tsp baking powder
1/4 tsp salt
3 tbsp dark cacao
1 large banana
3 tbsp chocolate chips

What we have to do:


Preheat the oven to 180C. Cover baking pan with oil and dust with flour.
In a bowl blend the sugar and eggs. Whisk for about 2 minutes. Then add the oil, melted and cooled butter, yohurt, vanilla sugar until well combined.  
In a second bowl, combine the flour, baking powder and salt. Add them to the egg and butter mixture. Mix for another 2 minutes.
Mash the banana with a fork and fold in the batter. 
Divide the batter in half. In one part add cacao powder and chocolate chips. Mix to combine. In another part add 2 tbsp of flour. Mix it well. 
In a pan add 2 tablespoons of cacao batter, then add vanilla batter. Then again add cacao. Repeat adding each batter one by one until you add all the batter.
Bake the cake in the oven for 35-40 minutes or until the cake is lightly browned and a toothpick inserted into the centre of the cake comes out clean. Cool the cake in a pan for 10 minutes, and then turn onto a wire rack to finish cooling. 
If you want pour some melted chocolate over the cake and sprinkle with some nuts. Enjoy!


Atsimenu dar gruodį kaičiau apie pyragų ir tortų tendencijas 2013 metais, ir viena tendencija buvo pyragai su paslaptimi ar siurprizu, tai yra atrodo paprastutis, o atpjovus ar tai spalvų įvairovė ar tai kokie saldainiukai. Ir tada pasipylė internetas nuotraukom įvairiausiom su visokiais gudriais pyragais. Bet greičiausiai pats populiariausias ir vienas iš pirmtakų tokių pyragų yra marmuriniai ( kai vanilinė ir kakavinė tešla būna lyg susipinusi) arba šiek tiek daugiau kruopštumo reikalaujantis "zebras" kai po vienodą mažą sluoksnį tešlos pili vieną ant kito, o iškepus pyragas būna margas lyg zebro oda. Tik šį kartą marmurinį pyragą pagardinau bananu. Nes jis juk taip puikiai tinka prie kakavos ir šokolado.  Taigi skanaus.

Bananinis Marmurinis pyragas


( 8 asmenims)

Reikia: 


1 puodelio ( 250ml) cukraus
4 didelių kiaušinių
1 puodelio jogurto
50 g sviesto
50 ml aliejaus
1 valg.š. vanilinio cukraus
2 puodelių miltų, plius 2 valg.š. miltų vaniliniai tešlai
2 arb.š. kepimo miltelių
1/4 arb.š. druskos
3 valg.š. tamsios kakavos miltelių
1 didelio banano
3 valg.š. šokolado lašelių

Gaminam:


Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Kepimo indą  ištepkite aliejumi ir apibarstykite šiek tiek miltais. 
Dubenyje išplakite kiaušinius su cukrumi apie 2 minutes. Tada sudėkite tirpintą ir atvėsintą sviestą, aliejų, jogurtą ir vanilinį cukrų. Gerai išmaišykite.
Kitame dubenyje sumaišykite miltus, druską ir kepimo miltelius. Sudėkite į kiaušinių mišinį. Viską gerai išmaišykite apie 2 minutes. 
Sutrinkite bananą su šakute iki košės ir įmaišykite į tešlą. Padalinkite tešlą į dvi dalis. Į vieną dalį įmaišykite kakavą ir šokolado lašelius. Gerai išmaišykite. Į kitą dalį įmaišykite 2 valg.š. miltų. 
Į kepimo indą dėkite 2 valg.š. kakavinės tešlos, tada ant viršaus dėkite 2 valg.š. vanilinės tešlos. Ir taip kartokite vis dėdami po kelis šaukštus kiekvienos tešlos, kol sudėsite visą tešlą. 
Kepkite orkaitėje apie 35-40 minučių, kol bus gražiai parudęs ir įsmeigus medinį pagaliuką į pyrago vidurį, ištraukus jis bus sausas. 
Atvėsinkite pyragą 10 minučių kepimo inde, o tada išimkite iš indo ir leiskite visiškai atvėsti. Jei norite galite apšlakstyti tirpintu šokoladu ir apiberti riešutais. 


Comments

 1. Labai gražios juostelės :) Labai apetitiškai atrodo.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dėkui Aušra. Ir tikrai skanus, nes bananai ir šokoladas pati mėgstamiausia sąjunga. :D

   Delete
 2. MarmUras, tad marmUrinis - nereik ilgosios ;)
  Na bet ne dėl klaidos atėjau - dėl keksoooo. Kaip aš jo norėčiau dabar pusryčiams (grįžau 5 ryto iš kelionės), o namie nieko nėra :( bent akimis pavalgau :D

  ReplyDelete
 3. Sveiki. Norėjau paklausti ar galima jogurtą pakeisti grietine?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Žinoma, kad galite, bus netgi sodresnis skonis, nes grietinė riebesnė, dar galite pakeisti tirštesniu kefyru. Skanaus!

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts