Red pepper and sesame bread / Paprikos ir sezamo sėklų duona


Bread is holy and it must be treated like this. When we decided not to buy bread any more and I started baking ( sometimes with the help of the break machine), I also started expreimenting with extra ingredients by adding carrots, freshly ground black pepper or Medetteranean Sea or Provanse herbs. All work so well. This time I am experimenting  with Hatay favourite Biberli ekmek or Red pepper bread by mixing red peppers with sesame seeds. It's especially great when served with some grilled vegetables thus making a great afternoon snack with some tea or a park snack on the bench.
Have a lovely day!

Red pepper and sesame bread


What we need:


280 ml water
50 ml olive oil
300gr flour
200g wholeweat flour
1 tbsp salt
1 tbsp sugar
7 g instant yeast

Topping:

2 red peppers
2 tbsp red pepper paste
2 tbsp black sesame seeds
4 tbsp white sesame seeds
4 cloves of garlic
3 tbsp olive oil
salt and black pepper

What we have to do:


Prepare the dough. In a bowl mix warm water, olive oil, salt, sugar and add the flour. Mix it well and knead for 5 minutes. Then cover and let it prove for 30 minutes in a warm place. Then again knead the dough for 10 minutes and let it raise for 1 hour. 
In food processor finely chop deseeded peppers. Season with salt and let it stay for 5 minutes, then squeeze out all the juices. Mix the peppers with crushed garlic, sesame seeds, olive oil, salt and pepper. 
Preheat the oven up to 190C. 22X20cm dish brush with some olive oil and put the dough in it. Spread it evenly. Spread the pepper and sesame paste and let it raise again for 15 minutes. 
Bake in the oven for about 40 minutes until the bread is baked through. 
Cool the bread before serving. It's just amazing with some grilled peppers, eggplants and zucchinis. Enjoy!


Duona juk šventas dalykas ir su ja juokauti negalima. Tai ir mūsų namuose aš ją kepu, tiesa su dalinai kepimo mašinos pagalba ( bent jau minkyti puikiai padeda), bet kai nusprendėme duonos daugiau nepirkti, tai pradėjau eksperimentuoti. Mėgstu ypač pagardinti visokiomis Viduržiemio jūros ar Provanso žolelėm kartu su geru šaukšteliu šviežiai grustų juodųjų pipirų. Tikras gardumas. O va šį kartą vėl improvizavau Turkijoje, o ypač Hatay, mėgstama Biberli ekmek arba kitaip Paprikų duona. Šį kartą paprika draugauja su česnaku ( jo nenaudoti čia tiesiog negalima, jis privalomas!) ir sezamų sėklom. Ir viskas dar puikiau atsiskleidžia su kepintais baklažanais bei paprikom. Tobula užkandėlė tiek namuose žiūrint pro langą į žaliuojančius medžius, tiek ir kokiame parke ant suoliuko. Šventes tik reikia pasidaryti! :D Geros dienos!

Paprikų ir sezamų sėklų duona


Reikia: 


280 ml vandens
50 ml alyvuogių aliejaus
300gr miltų
200g pilno grūdo miltų
1 valg.š. druskos
1 valg.š. cukraus
7 g sausų mielių

Užtepas:

2 raudonosios paprikos
2 valg.š. paprikų pastos
2 valg.š. juodųjų sezamų sėklų
4 valg. š. baltųjų sezamų sėklų
4 česnakų skiltelės
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų

Gaminam:


Dubenyje sumaišykite šiltą vandenį, aliejų, cukrų, druską ir mieles. Išmaišykite ir supilkite miltus. Minkykite apie 5 minutes. Tada uždenkite ir leiskite pakilti 30 minučių šiltoje vietoje. Tada vėl paminkykite apie 10 min ir uždengus pakildykite apie 1 valandą. 
Išimkite sėklas iš paprikų ir sudėkite jas į smulkintuvą, bei susmulkinkite iki smulkių gabalėlių. Tada įdėkite druskos bei pipirų. Leiskite pastovėti apie 15 minučių ir tada nusunkite sultis.  Paprikas sumaišykite su tarkuotu česnaku, paprikų pasta, alyvuogių aliejumi ir sezamų sėklom. 
Įkaitinkite orkaitę iki 190C. 22X20cm stačiakampę formą ištepkite aliejumi ir sudėkite į ją tešlą. Vienodai paskirstykite. Ant viršaus užtepkite paprikų ir sezamų mišinį.  Leiskite vėl pakilti apie 15 minučių ir dėkite į orkaitę kepti apie 40 minučių.
Iškepus atvėsinkite ir skanaukite. Ypač skanu su griliuje kepintomis daržovėmis pamarinuotomis citrinų česnako ir aliejaus padaže. Skanaus!


Comments

  1. Skaniai atrodo. Paprikų pastą gal galima pakeist kepta ir sutrinta paprika?

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts