Stuffed artichoke hearts / Įdaryti artišokai Turkiškai

Artichokes have been appearing on my table more and more often and I can proudly say that i started liking them especially in stews with other vegetables. In Turkey they are usually cooked in olive oil with carrots, peas and potatoes, when served as a warm dish, some chicken is added. So that is how I made them today. Turkish style.

Stuffed artichoke hearts


( serves 4)

What we need:


4 artichoke hearts
1 chicken breast
1 onion
2 carrots
4 new potatoes
1 red pepper
1 cup of popped peas
a pinch of thyme
2-3 tbsp olive oil
1 l water
1 bay leaf
salt and black pepper
parsley and lemon juice for serving

What we have to do:


Peel and finely chop the onion. Peel and cube potatoes and carrots. Deseed the red pepper and cut into cubes. 
In a pot preheat some olive oil and add onions and carrots. Stir and cook them for 3 minutes, then add cubed chicken pieces. Stir and fry for 3-4 minutes. Then add potatoes, red pepper and artichoke hearts.. Season with salt and pepper, add thyme and a bay leaf. Pour over the water and cook for 10 minutes. Then add peas and cook for 5 more minutes until vegetables are cooked through. 
On a plate put atichoke heart and put the other vegetables and chicken on top. Garnish with some parsley or dill. You can also drizzle with some lemon juice. Enjoy!

Šiais metais galiu prisipažinti, kad prisijaukinau artišokus ir bent jau troškinius tikrai mielai valgau. Na tikrai skanūs jie. Turkijoje dažnai gamina būtent taip, kartu su morkom, bulvėm ir žirneliais ir tai vadina Zeytinyagli enginar arba artišokas su alyvuogių aliejumi, o jei jau nori paruošti karštą patiekalą, tai į troškinį įdeda vištienos. Būtent taip ir pagaminau šį kartą. 

Įdarytos artišokų širdelės


( 4 asmenims)

Reikia:

4 artišokai, be lapų, tik širdelės
1 vištienos krūtinėlė
1 svogūnas
2 morkos
4 šviežios bulvės
1 raudonoji paprika
1 stiklinė išgvaldytų žirnelių
žiubsnelis čiobrelio
2-3 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 l vandens
1 lauro lapas
druskos ir juodųjų pipirų
petražolių ir citrinos sulčių pateikimui

Gaminam:


Nulupame svogūną, bulves ir morkas. Iš paprikos išimame sėklas. Daržoves supjaustome kubeliais. Vištieną supjaustome kvadratėliais. 
Puodą įkaitiname su aliejumi ir sudedame pjaustytus svogūnus ir morkas. Pakepiname apie 3 minutes. Sudedame vištieną. Pakepiname apie 5 minutes. Pamaišome karts nuo karto. Sudedame bulves, papriką, artišokų širdeles, vandenį, pagardiname druska, pipirais, čiobreliu ir lauro lapu. Troškiname apie 10 minučių. Tada sudedame žirnelius ir dar paverdame apie 5 minutes kol daržovės bus pilnai išvirusios. 
Pateikiant pirmiausia į lėkštę dėkite artišoko širdelę, tada ant jos dėkite daržoves su vištiena. Papuoškite petražole ar krapais bei pagardinkite citrinos sultimis. Skanaus.
Comments

  1. Labai prabagiai ir skaniai atrodo viskas čia pas Tave:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Na nėra pigus dalykas tie artišokai, bet visa kita tai kuklu. :)

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts