Gimtadienio tortas su braškėm / Birthday cake with strawberriesEvery year there’s a day when I want to stop counting years and the candles on the cake. That day it’s better to have many cakes and only one candle as in one of my childhood cartoon. This year there were no candles, but my cake was topped with a lot of strawberries freshly picked from my mum’s garden. And the cake itself tastes so light and fresh. Just right for summer. A perfect summer in Lithuanian countryside.

My birthday cake with strawberries

What we need:

Cake:
3 eggs
200ml sugar
1 tsp baking powder
1 tsp vanilla extract or a bit more of vanilla sugar
70g potato starch
50 g flour
1 tsp butter for brushing the baking dish

Filling:
300ml milk
200ml sugar
3 egg yoks
2 tbsp potato starch
2 tbsp flour
1 tsp vanilla extract
200ml cream
30 g jelatin

Decoration:
250 ml mascapone cheese
½ lemon juice and zest
3 tbsp sugar
1 kg of fresh strawberries
2 tbsp jelly sugar to brush the berries ( optional)
Some mint leaves

What we have to do:

Preheat the oven up to 180C. In a bowl mix eggs, sugar and vanilla extract for 3 min. Then add baking powder, starch and flour. Mix it to combine. Butter the baking dish with removable sides and pour in the batter. Bake in the oven for 25-30 min. When baked, cool completely.
In a saucepan combine milk and sugar. Add vanilla extract and start heating on a medium heat. In a bowl mix egg yolks with starch and flour. Add a bit of hot milk and stir vigorously until the eggs heat a bit. Add a bit more milk and whisk again. Pour the whole mix into a heating milk and then bring it to boil and cook until thickens for 2-3 min. Transfer into another bowl and cool completely. Pour some water ( 2-3 tbsp) over jelatin and let it soak. Then melt it over low heat. Cool a bit. Whisk the cream until fluffy. Use a hand held blender to puree the cooked pastry cream and then add the whipped cream and melted jelatin. Mix to combine.
Cut the cake in half. Put the bottom on the baking dish with removable sides and arrange some halved strawberries around the sides. Then pour the third of the cream over thecake. Then add another layer of cake and spread the rest of the cream. Leave it in the fridge for at least 5 hours or overnight.
Whisk mascapone cheese with sugar, lemon zest and juice for 3-4 min. Spread it over the cake and arrange the strawberries on the top. Brush with some jelly sugar if you want to add some sparkle. Put some mint leaves to decorate if you want. Serve and enjoy!


 
Ateina kas met ta diena, kai norisi skaičiuoti daug tortų, o ne žvakutes. Šiais metais žvakučių net nebuvo, tai nebuvo net ką skaičiuoti, bet buvo daug braškių. Čia pat skintų mamos darže. Tokių didelių ir gardžių. Taigi sujungiau, tai kas skanu ir gavosi toks gaivus tortas. Toks koks ir turi būti, vasariškas ir su uogom.
Tiesa mintis pasiskolinta ar tik ne iš Beatos Kepinių knygos, bet tai ne tas receptas. Tik pati mintis, baltas biskvitas perteptas plikyto kremo ir grietinėlės kremu bei sustandytas želatina. Bei daug braškių. O biskvitas tas pats, kurį visada naudoju kepant viniotinius, ypač tą puikųjį su obuolių uogiene. Taigi jis nepamainomas. Kremas irgi ne mano atrastas, tiesiog klasikinis plikytas kremas, ir daug braškių. Maskaponės kremą uždėjau, nes norėjosi kažko puraus, o nesinorėjo ilgai grietinėlės plakti. Puikus kremas, daug uogų ir tai ko norisi vasarą – gražus braškinis gaivus, ne per saldus tortukas. Gal ir ilgokas aprašas, bet pagaminti tikrai nesunku. Tikrai verta gaminti.
O metai bėga... labai greitai. Linkiu sau kuo daugiau teigiamų emocijų, žmonių su šypsenom, bei nuoširdumo. To labiausiai linkiu ir visiems kitiems.
Geros visiems dienos!
Jolita.
 

Gimtadienio tortas su braškėmReikia:

Biskvitui:
3 kiaušiniai
200ml cukraus
1 arb. š. kepimo miltelių
1 arb.š. vanilės ekstrakto ( arba šiek tiek daugiau vanilinio cukraus)
70g bulvių krakmolo
50 g miltų
1 arb.š. sviesto kepimo indui ištepti

Kremui:
300ml pieno
200ml cukraus
3 kiaušinių tryniai
2 valg.š. bulvių krakmolo
2 valg.š. miltų
1 arb.š. vanilės ekstrakto
200ml plakamosios grietinėlės
30 g želatinos

Papuošimui:
250 ml maskaponės sūrio
½ citrinos sulčių ir tarkuotos žievelės
3 valg.š. cukraus
Apie 1 kg braškių
2 arb.š. želinio cukraus uogoms aptepti ( nebūtina)
Mėtos lapelių

Gaminam:


Pirmiausia išsikepkite biskvitą. Dubenyje išplakite 3 kiaušinius su cukrumi ir vanile apie 3 minutes, tada supilkite krakmolą, miltus ir kepimo miltelius. Išmaišykite iki vientisos masės. 22 cm skersmes kepimo indą su nuimamais kraštais ištepkite sviestu ir supilkite tešlą. Kepkite 180C orkaitėje apie 25-30 minučių. Atvėsinkite.
Nedideliame puode sumaišykite pieną, cukrų ir vanilę. Užkaiskite ant vidutinės ugnies. Dubenyje lengvai išplakite trynius ir sumaišykite su miltais ir krakmolu. Kai pienas jau bus karštas, bet dar nevirs, šiek tiek jo įpilkite į kiaušinių masę ir nesustodami plakite. Tada vėl įpilkite šiek tiek pieno, kad kiaušinių masė sušiltų. Lėtai visą masę pilkite į kaistantį pieną ir šluotele plakite kol užvirs ir masė sutirštės. Pavirkite dar 2 minutes ir tada perdėkite į kitą indą ir pilnai atvėsinkite.
Atvėsus plikytam kremui, užpilkite želatiną kelais šaukštais virinto vandens ir leiskite kelias minutes išbrinkti. Tada pakaitinkite, kad visiškai ištirptų ir šiek tiek atvėsinkite. Dubenyje išplakite grietnėlę iki purios tirštos masės. Plikytą kremą suplakite rankiniu smulkintuvu ir supilkite plaktą grietinėlę bei želatiną. Išmaišykite.
Biskvitą perpjaukite per pus. Vieną dalį dėkite į kepimo indą su nuimamais kraštais.  Kraštus apdėkite didelėmis per pusę perpjautomis braškėmis. Supilkite 2/3 kremo. Ant viršaus uždėkite kitą biskvito dalį ir supilkite likusį kremą. Tolygiai paskirstykite. Dėkite tortą į šaldytuvą 5 valandoms arba bent jau per naktį.
Išplakite maskaponės sūrį su cukrumi, citrinos sultimis ir žievele apie 3 minutes. Paskirstykite ant torto paviršiaus. Sudėkite pjaustytas braškes. Žėlinį cukrų ištirpinkite 2 valg.š. vandens ir pavirinkite apie pusę minutės, atvėsinkite ir aptepkite braškes, taip jos labiau blizgės ir nepakeis spalvos jei kartais per parą nesuvalgytumėte. Papuoškite mėtos lapeliais. Nuimkite kepimo indo kraštus ir pateikite tortą. Skanaus!

Comments

 1. Su gimtadieniu! :) Palinkėjimas sau buvo toks teisingas, kad belieka tik palinkėti, kad jis išsipildytų! :)

  ReplyDelete
 2. Su Gimtadieniu! as irgi jau seniai be zvakuciu; man jan N metu net torto nereikia; tavo tortas - jega!

  ReplyDelete
 3. Ir aš sveikinu! Nesvarbu, kiek metų, svarbu, kad kaskart būtų kuo džiaugtis :)

  ReplyDelete
 4. Su gimtadieniu, Jolita! Aš jau 100 metų torto per gimtadienį neturėjau. Bet, jei turėčiau, sudėjus tiek žvakučių, kiek man metų, torto paviršuje sveikos vietos nebeliktų. :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts