Pork chops with roasted potatoes / Kiaulienos šonkauliukai su orkaitėje keptomis bulvėmis


Summer is all about simple dishes, easy marinates and dining outside. Right on the lawn next to your house or in the park. As this weekend Lithuanians will be celebrating Joninės or John's Day, when traditionally fires are burnt and wild flower wreaths are made by young girls. This day we go for easy grills, lots of beer, cheese and traditional food. This recipe is an easy marinate for pork or chicken and meat can be grilled or oven roasted. Any way is great.

Pork chops with roasted potatoes


What we need:


4 pork chops
2 tbsp grainy mustard
1 tsp honey
1 lemon juice
a few branches of fresh oregano and thyme
2 tbsp oil
6 large potatoes
salt and black pepper
a few rosemary branches

What we have to do:

Mix mustard, honey, lemon juice, oil, salt and black pepper with chopped oregano and thyme. Brush the marinate over pork chops and marinate them for a few hours or overnight. 
Peel and slice the potatoes into 6-4 wedges. Arrange them on the baking tray. Sprinkle with salt, pepper and oil. Put in a preheated 190C oven and bake for 30 minutes. Then add pork chops and continue baking for 25 more minutes. Turn them at least once while baking. At the end of baking turn grill function to make the chops more brown. 
Serve hot or warm with salad on the side. Enjoy!

Artėja Joninės su laužais, šokiais, alumi ir laukinių gėlių vainikais, kurios mergelės plukdys upėse ar ežeruose. O ką ruošime namuose? Kažką lietuviško, ar bent jau su lietuviškais ingridientais. Tikrai gaminsiu burokėlių salotas, tikrai kepsiu kiaulienos šonkauliukus ar virsiu karką su žirniais. Ir visa tai bus su daugybe salotų, nes ridikėliai, salotos, agurkai dabar yra pačiame gražume, o kur dar svogūnų laiškai, krapai, šviežios bulvytės. Visa gausybė gėrybių! Desertui vis dar mėgausimės braškėm su pudingu sviestinės tešlos krepšeliuose, bei braškių limonadu bei trupučiu mėtų gaivumu. Bus tikrai graži šventė. 
O receptas šį kartą paprastas - kiaulienos išpjova su šonkauliuku marinuota grudėtų garstyčių, citrinos sulčių ir medaus padaže su žolelėm bei orkaitėje keptomis bulvėmis. Viskas taip paprasta ir gardu. Taip kaip turi būti vasarą.

Kiaulienos išpjovos kepsneliai su orkaitėje keptomis bulvėmis


( 4 asmenims)

Reikia:


4 kiaulienos išpjovos gabalėlių su kaulu
2 valg.š. grūdėtų garstyčių
1 arb.š. medaus
1 citrinos sultys
kelios šakelės šviežio raudonėlio ir čiobrelio
2 valg.š. aliejaus
6 didelės bulvės
druskos ir juodųjų pipirų
rozmarino šakelės

Gaminam:


Sumaišykite medų, garstyčias, citrinos sultis, aliejų, druską, juoduosius pipirus, smulkintą raudonėlį ir čiobrelį. Aptepkite marinatu mėsą ir leiskite pasimarinuoti kelias valandas arba per naktį. 
Bulves supjaustykite į 6-4 dalis ir apšlakstykite druska, pipirais, alyvuogių aliejumi. Sudėkite ant kepimo skardos bulves ir šalia apiberkite rozmarino lapelius. 
Įkaitinkite orkaitę iki 190C ir kepkite bulves apie 30 min. Tada sudėkite kiaulienos kepsnelius ir dar kepkite 25 minutes. Kokį kartą apverskite kepsnelius. Likus 10 min įjunkite griliaus funkciją, kad kepsnelių viršus gražiau apskrustų. 
Pateikite su salotom, Skanaus!

Comments

Popular Posts