Spicy eggplant relish/ Aštrus baklažanų pagardasWhen you buy a book with the recipes which are just right for the season, mood and everything, you just start planning your meals according to the recipes. Yesterday it was Turkish spoon salad which went perfectly with beef meatballs and homemade flatbread pide, today eggplant relish with some leftover meatballs and tomorrow most probably grilled lamb chops with herbs. Yes, needless to say I really fell in love with Turquoise.

Spicy eggplant relish


( adapted from A chef's travel in Turkey: Turquoise)

What we need:


2 large eggplants, half peeled and cut into 2 cm cubes
sea salt
100ml olive oil
2 large onions, grated
8 cloves garlic, crushed
1 tbsp black pepper
2 tbsp sweet paprika
1 tbsp ground cumin
2 large tomatoes, skinned, seeded and diced
3 long red chillies
2 tsp caster sugar
juice of 2 lemons

What we have to do:


Put the cubed eggplant into a colander and sprinkle with salt, then leave for 30 min or so to drain. Rinse and then pat dry and set aside.
Heat the oil in a large pan or saucepan. Squeeze the grated onion well and add to the pan with the garlic and spices and saute over a high heat for 5 minutes. Add the tomatoes and chillies and cook for 2 minutes, then add the sugar, and the eggplant cubes. Season with salt. 
Cook over a low medium heat for about 30 minutes, stiring frequently to make sure nothing catches or burns. Towards the end of the cooking time add the lemon juice. Remove from the heat and allow to cool. The relish will keep in the refrigerator for up to a week.

Kartais būna, kad kokia knyga atsiranda pačiu laiku, tinkamu metų laiku ir šiaip labai tinkamai, kad vis norisi gaminti ir gaminti iš jos. Va net ir šios savaitės visus maisto gaminimus taip ir suplanavau pagal knygą, kuri tokia graži turkio spalvos, na gal galėtų būti daugiau nuotraukų prie receptų, bet tai kompensuoja pasakojimai ir kasdienio gyvenimo momentų nuotraukos tiesiog gatvėje, prie tvoros ar ant suolelio. Greg and Lucy Malouf knyga "Chef's travel in Turkey: Turquoise" tikrai atkeliavo pačiu laiku, va taip ir svarstau ar važiuojant į Lietuvą kitą savaitę ją pasiimti ar ne, nes tiek daug norisi išbandyti... galvoju... O dabar baklažanų pagardas visiems baklažanų mylėtojams, kuris rekomenduojamas kartu su avienos kepsneliais, bet tinka ir taip ant šviežios naminės duonos. Gardu.

Baklažanų pagardas


( adaptuota pagal "Chef's travel in Turkey: Turquoise)

Reikia: 


2 dideli baklažanai, pusiau nulupti ir supjaustyti 2 cm kubeliais
jūros druskos
100ml alyvuogių aliejaus
2 dideli svogūnai, tarkuoti
8 česnako skiltelės, smulkiai sutraiškytos
1 valg.š. juodųjų pipirų
2 valg.š. saldžios paprikos miltelių
1 valg.š. malto kumino
2 dideli pomidorai, nulupti, be sėklų ir supjaustyti kubeliais
3 ilgos raudonos čili paprikos
2 arb.š. cukraus
2 citrinų sultys

Gaminam:


Baklažanus sudėkite į kiaurasamtį ir apiberkite druska, leiskite apie 30 minučių gerai nuvarvėti. Tada nuplaukite ir nusausinkite
Puode ar keptuvėje įkaitinkite aliejų. Nusunkite sultis iš tarkuotų svogūnų ir sudėkite į keptuvę kartu su česnakais, bei prieskoniais. Pakepinkite kol suminkštės apie 5 minutes. Tada sudėkite pomidorus ir čili pipirus. Pakepinkite dar 2 minutes. Sudėkite cukrų ir baklažanus. Pamaišykite.
Ant nedidelės ugnies troškinkite apie 30 minučių retkarčiais pamaišant, kad neprisviltų. Baigiant troškinti supilkite citrinos sultis. Nuimkite nuo ugnies ir leiskite atvėsti. Šaldytuve galite laikyti visą savaitę. Skanaus!Comments

Popular Posts