24 hour brined cucumber pickles / 24 valandas rauginti agurkaiLithuanians love their pickles. For winter they preserve them with vinegar or acid, but a traditional way of preserving them is by mixing cold water with salt and letting the cucumbers ferment themselves. During the summer months, and especially when the first cucumbers start, people in the countryside love making quick pickles. My favourite ones are just brined for 24 hours when they are still not very sour but have herb flavour. A perfect side to grilled summer dishes. 

Brined cucumber pickles


What we need:


about 2 kg of small or medium cucumbers
1 l cold water
2 tbsp salt, heaped
a  horseradish leaf
a handful of fresh dill
some fresh garlic leaves or 2 garlic cloves

What we have to do:


Wash the cucumbers. Cut off their ends. In a 1,2 or 2 l jar add some dill, garlic and horseradish leaves. Add the cucumbers. Fill the jar with the cucumbers. When it's full add some more dill.
Mix cold water with the salt and pour over the cucumbers. Cover the jar with a lid and leave in a room temperature for 24 hours. Now it's perfect time to enjoy them! If you have some leftovers, keep them in a fridge for a week.


Šviežiai rauginti agurkėliai yra vienas iš gardžiausių dalykų vasarą, ypač gyvenant kaime. Ankščiau mama visą kibirą raugdavo, tai mes taip ir žvejodavom juos iš to kibiro. Dabar jau tų valgytojų tiek nėra, tai ir stiklainio visai užtenka, o juk jie ir skaniausi šviežiai raugti, na tokie 24 valandų. Paskui jau reikia dėti į šaldytuvą, kad per daug neprarūgtų ir nebūtų rūgštūs. Žalumynus mama irgi deda įvairius, ar krieno lapus, ar vyšnių bei juodųjų serbentų lapus su daug krapų ir česnako. Tiesa mama raugia agurkus ir žiemai, tačiau tada jau kukliau su žalumynais, tada užtenka tik krieno ir krapo bei česnako. Lyg tai sako kiti spalvą agurkų pakeičia ar kartumo bei minkštumo suteikia. Visgi man atrodo čia svarbiausia yra temperatūra, kurioje jie laikomi. Žiemai jau turi būti tikrai šalta patalpa, rūsys ar garažas. Nereikia, kad užšaltų, bet tikrai netoli nulio žiemos metu. Atsimenu, kad vaikystėje, dar kai tėvai augindavo agurkus dideliuose Kėdainietiškuose šiltnamiuose, tai liepos mėnesį jiems atpigus raugdavo juos dideliuose metaliniuose induose bidonais dar vadindavo. Manau, kad lietuviškai turėtų būti tinkamesnis žodis. Taigi tuos pilnus gaurkų priraugtus bidonus leisdavo į šulinį ir laikydavo iki sausio ar vasario mėnesio, ir tada juos veždavo parduoti į turgų. 
Šis receptas nedideliam kiekiui ir tikrai juos suvalgykite greitai, per daug nerauginkite, ne todėl, kad neskanūs jie bus, bet todėl, kad jie skaniausi šviežutėliai. Skanaus!

24 valandas raudinti agurkai


Reikia:

apie 2 kg agurkų
1 l vandens
2 v.š. druskos, nubraukti šaukštai
krieno lapas
saujelės krapų
keli švieži česnako lapai arba 2 skiltelės česnako

Gaminam:


Agurkus nuplaukite ir nupjaukyti galus. Į 2 l arba 1.2 l stiklainį įdėkite krieno lapą, šiek tiek krapų ir česnako lapus. Sudėkite agurkėlius. Dar ant viršaus uždėkite krapų. Sumaišykite  šaltą vandenį su druska ir užpilkite stiklainį. Uždenkite stiklainį. Laikykite 24 valandas kambario temperatūroje. Dabar jau galite skanauti, jei vistik dar jų liko, tai dėkite stiklainį į šaldytuvą, o tada jau visą savaitę galite jais mėgautis. Skanaus!Comments

Popular Posts