Catfish / Šamas

When I went to Lithuania for holiday this summer, I knew I was going to order one catfish as I have never had one but was always willing to try. It was a delight to know that Lithuanians have catfish farm where they grow and sell this fish. Moreover, if you pre-order, they will deliver to your city. So I pre-ordered, received, asked a lot of questions and was pleasantly explained, how to clean and prepare it. A real pleasure to make such orders when the service is superb! And that was the dinner that day! 

Catfish with herbal butter


( serves 4)

What we need:


1 catfish fillet ( about 800g)
50g butter
a bunch of dill and garlic greens
a pinch of red pepper flakes
1 lemon zest
salt and black pepper
salad for serving

What we have to do:


Mix soft butter with chopped dill and garlic, season with salt and black pepper, red pepper flakes, lemon zest.
Spread the butter over the fish.
Preheat the oven up to 180C and bake the fish for 25 minutes. 
Serve warm with fresh green salad and lemon. Enjoy!Kai važiavau į Lietuvą, jau žinojau, kad užsisakysiu Merkio šamą ir jį kaip nors gaminsiu. Suvyliota buvau reklamų visų ir šiaip ne dažnai Lietuvoje gali gauti šviežios žuvies, bent jau taip daugelis skundžiasi. O visgi jos gauti visai lengva, tik internetu arba telefonu užsisakai ir jei atveža. Na ne tiesiai į namus, bet bent jau į savą miestelį, tai tik pasivaikščiojant teko žuvį pasiimti. O tikrai nesuklydau užsisakydama, nes tikrai man buvo be galo malonu matyti, kaip žmonės stengiasi dėl savo verslo, kad jiems rūpi jų klientai ir maloniai paaiškina kaip ir ką su ta žuvim daryti, ypač jei jūs kaip ir aš pirmą kartą šamą gyvą perkat. O judri ta žuvis, ir greičiausiai nujausdama, kad jos laukė stengėsi visaip pasprukti. Bet tinkamai supakavo ir aš lengviausiai parsigabenau namo. Dar tiesa man buvo rekomendavę ją bent jau 2 valandom dėti ją į šaldiklį, kad ji nugaištu, nes net jei jums ir nieko nemalonaus gyvą žuvį išskrosti, šamas yra be galo judrus ir slidus padaras, todėl daug paprasčiau, išvengiant numetimo ant grindų ir pan ją truputį pašaldžius. Per dvi valandas visa žuvis neužšąla, bet būna jau tinkama doroti be jokio vargo. Nors galima pirkti jau ir išdorotą žuvį, aš visgi buvau pasiruošusi visam nuotykiui, tai ir šaldžiau, ir dorojau ir kaulus išiminėjau pati ir tai tikrai nebuvo taip sunku, kaip galėtų skambėti. O žuvis didelė pasitaikė, tai mums vakarienei jos pusės užteko. Išsikepėm labai paprastai ir vasariškai, su daržo žaluma ir kaimišku sviestu. Gardu ir puiku! Reiks kitą kart į Lietuvą nuvažiavus pakartoti! :D

Šamas su žolelių sviestu


( 4 asmenims)

Reikia:

1 šamo filė ( apie 800g)
50 g sviesto
saujelės krapų ir česnako lapų
trupučio džiovintos raudonos paprikos miltelių
druskos ir juodų pipirų
citrinos žievelės
salotų lapų pateikimui

Gaminam:


Kambario temperatūros sviestą sumaišyti su smulkintu krapu, česnako lapais, paprika, druska, juodaisiais pipirias, tarkuota citrinos žievele.
Aptepti sviestu šamo filė.
Įkaitinti orkaitę iki 180C ir kepti žuvį apie 25 minutes.
Pateikite šiltą su šviežiom salotom ir citrinos sultimis. Skanaus!

Comments

  1. Vis ruošiuosi užsisakyti ir aš šamą pas Merkius:) Po Tavo aprašo jau tikrai tuo neabejoju:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Būtinai išbandyk, nors ji ir turi tokį savotišką skonį, bet vistiek malonu žinoti, kad šviežią žuvį valgai, o ne kelis mėnesius šaldiklyje laikyta ir dar iš nežinia kur atvežtą.

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts