Mung bean salad / Mung pupelių salotos

 This is my summer version of mung bean salad which is very refreshing and is just right when I don't want to spend hours in the kitchen. It's been a hot week here in Istanbul, so salads are the best things that were ever created. Enjoy!

Mung bean salad

( adapted from Simplyreem)

( serves 2-4)

What we need:

6 cherry tomatoes
4 medium cucumbers
1 red onion
1 cup of boiled mung beans
1/2 cup deseeded grapes
10 mint leaves
a few parsley leaves
1/2 lemon juice
2 tbsp olive oil
salt and black pepper

What we have to do:


Slice the tomatoes, cut the cucumbers in cubes, cut the onion in half-moons. Cut the grapes in halves. Put the vegetables and the grapes into a large bowl, add mint and parsley leaves. Add boiled mung beans. Season with salt and pepper, drizzle with lemon juice and olive oil. Mix to combine. Serve and enjoy!
 Ne lengva paprastą žmogų, ar tai būtų lietuvis ar turkas, pamaitinti tuo, kas jam neįprasta. Būdama Lietuvoje tiek giminėm, tiek draugams vis pabandydavau pagaminti, tai kas visai neįprasta. Kad ir labai jau lietuviška karka su avinžirniais jau buvo kažkas kitaip, taigi į ją buvo žiūrima šiek tiek įtartinai. Jau nekalbu apie tradiciškesnius turkiškus patiekalus. Visame pasaulyje populiarus humusas, kuris vis dažniau pasirodo ir lietuviškuose tinklaraščiuose bei kulinarinėse knygose ar žurnaluose, buvo sutiktas labai jau skeptiškai. Mano puseserė išgyrė baklažanų salotas, netgi raudonųjų lęšių ir bulguro kukuliukus galima sakyti valgė, bet nuo humuso iš kart nusipurtė ir sako, ne ne ne, šito tai man nesiūlyk. Kad ir kita draugė, kuri linksinčiom ausim valgo lietuviškus vėdarus, bet fetos sūrio ir alyvuogių nemėgsta ( taip, taip, čia apie tave Rasa!). 
Taip ir su šiom mung pupelėm. Dar prieš Velykas buvau įdėjusi receptą su joms, bet sulaukiau komentaro, ar galima būtų pakeisti jas paprastomis, tradiciškomis. Žinoma, kad galima, bet juk su mung pupelėm įdomiau! Ir nesakykite, kad jų nėra pirkti, jei jau Kedainių Maximoje yra, tai esu tikra, kad ir kitur yra. Jų net nereikia mirkyti prieš verdant. greitai išverda, galima jas daiginti, daigai užauga tinkami salotoms per 2 dienas, o beto, skanios, sveikos, tai ko daugiau norėti! Taigi valgom salotas, kol dar vasara. 

Mung pupelių salotos


( adaptuota pagal Simplyreem )

( 2-4 asmenims)

Reikia:

6 vyšninių pomidorų
4 agurkų
1 raudonojo svogūno
1 stiklinės virtų mung pupelių
1/2 stiklinės vynuogių
10 mėtų lapelių
kelis lapelius petražolių
1/2 citrinos sulčių
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų

Gaminam:


Pomidorus supjaustykite skiltelėm, agurkus nedideliais kvadratėliais, svogūnus supjaustykite pusžiedžiais, vynuoges perpjaukite per pus, jei yra kauliukų, tai juos išimkite. Visas daržoves ir vynuoges sudėkite į dubenį, suberkite pupeles, sudėkite mėtų ir petražolių lapelius. Pagardinkite druska, pipirais, citrinos sultimis ir aliejumi. Išmaišykite ir skanaukite!

Comments

Popular Posts