No-bake cake with summer berries / Nekeptas tortas su vasaros uogom

This cake was made for my husband's niece whose birthday was almost forgotten by the rest of the family in Istanbul. The cake is just perfect for those forgetful moments or when you want to make something easy and quick. Enjoy!

No-bake cake with summer berries

( serves 6)

What we need:

base:
2 glasses of cornflakes
2 tbsp almond flakes
160g white chocolate
30g butter

250ml heavy cream
500g cream cheese
150ml condensed milk
1 small lemon juice and zest
2 tbsp of gelatin
a good handful of strawberries,blueberries and blackberries

What we have to do:


Melt the chocolate and butter in a microwave. Stir to combine. In a bowl mix cornflakes, almond, and chocolate. Mix to combine. 
Line a round baking dish with removable sides with some parchment. Spread the cornflakes on the bottom. Push them a bit so they would evenly cover the bottom. Set them aside.
Mix gelatin with 2 tbsp of water and leave to soak for 10 min. 
Whisk the cream until foam forms and mix with cream cheese and condensed milk. Mix until smooth and everything is combined. Melt gelatin in a microwave and cool a bit. Pour it in the cream mixture together with lemon zest and juice. Mix it. Add a third of the berries into the cream. 
Pour the cream onto the cake base. Level the top and put in the fridge for 2-3 hours. Before serving arrange the rest of the berries on the top. 
Loosen the sides with a knife and remove the baking dish sides. 
Slice and serve. Enjoy!

p.s. if you want to have an ice-cream cake, skip the gelatin and freeze the cake for 4-5 hours. Remove from the freezer 15 min before serving. Gimtadieniai yra svarbu, bent jau man. Mano vyro šeimoje gimtadieniai nėra svarbūs ir jiems net reik priminti juos. Gerai, kad Facebookas primena, bet jei ne, tai kas tada? Reikia išmokti parodyti, kad visai ne ne nepamiršau. Tai taip ir buvo šį kartą. Žinojau, kad Izelės gimtadienis kažkada liepą, nes užpernai šventėm. Bet ji juk ne mano giminaitė, tai ir neužsirašinėju, o ir nesu kaip mano mama, kuri visos savo giminės gimtadienius net vidurnaktį nubudinta pasakytų. :D Kad aš pamiršau, tai visai nieko, bet kad ir močiutė jos pamiršo, ir dėdė, tai jau neatleistina. Žinoma čia pagelbėjo mano šaldytuve beveik visada esantys produktai ( tiesa grietinėlės visada nebūna, bet ir šiaip planavau kadanors kažką pasigaminti), todėl kai intuicija kažką sužnibždėjo, tai ėmiau anksti ryte ir sumaišiau tokį tortuką, na kad būčiau šaunuolė ir va vienintelė atsiminusi. Aišku anyta galvoja, kad draugas internetas čia man pasakė (" nes juk ten visko galima rasti"), bet visgi intuicija. O pasirodo neapvylė, tai tegul jau giminaičiai raudonuoja, kad pamiršo Izelės 15-ąjį gimtadienį, aš visada pasiruošusi bet kokiems gimtadieniams ir pas mane tortas gali greitai būti paruoštas. Kaip tik šaldiklyje buvo dar iš Lietuvos nedidelė dėžutė mėlynių, prieš kelias dienas gervuogių indelis įdėtas, tai dar braškės iš turgaus ir va visas vasariškas tortas. Gaivus! Taip kaip ir turi būti vasarą. 

Nekeptas tortas su vasaros uogom


( 6 asmenims)

Reikia:


pagrindui:
2 st kukurūzų pusryčių dribsnių
2 v.š. migdolų plokštelių
160g baltojo šokolado
30 g sviesto

250ml riebios grietinėlės
500g kreminės varškės ( pvz. philadelphia)
150ml kondensuoto pieno
1 nedidelės citrinos žievelės ir sulčių
2 v.š. želatinos
po gerą saują braškių, gervuogių, mėlynių ar kitų uogų

Gaminam:


Baltąjį šokoladą sulaužyti ir kartu su sviestu ištirpinti mikrobangų krosnelėje. Išmaišyti iki vientisos masės.
Kukurūzų dribsnius sumaišyti su migdolo plokštelėm ir apipilti šokoladu. Išmaišyti. 
Kepimo indą su nuimamais kraštai ištiesti kepimo popieriumi ir pagrindą supilti bei gražiai paspausti, kad vienodai pasiskirstytų.
Želatiną išbrinkyti 2 šaukštuose vandens apie 10 min tada ištirpinti mikrobangų krosnelėje, bei šiek tiek atvėsinti. 
Grietinėlę išplakti iki tirštos masės ir sumaišyti su kremine varške, kondensuotu pienu iki vientisos masės. Supilti želatiną ir citrinos sultis bei tarkuotą žievelę. Gerai išmaišyti. Įmaišyti trečdalį uogų.
Masę suversti ant pagrindo. Išlyginti paviršių ir dėti į šaldytuvą 2-3 valandom kol sustings. Masė ir taip turėtų buti gana tiršta, todėl ilgai stingdyti tikrai nereikės. Prieš pateikiant ant viršaus sudėkite likusias uogas, peiliu atlaisvinkite indo kraštus ir juos nuimkite. Pjaustykite ir skanaukite. 

P.S. Jei norėtumėte kažko panašaus į ledų tortą, tai nedėkite želatinos, o patį tortuką dėkite į šaldiklį 4-5 valandom. Patiekiant išimkite iš šaldiklio prieš 15 min. Skanaus!


Happy 15th Birthday, Izel! :)


Add caption

Comments

Popular Posts