Spinach pie with farmer's cheese / Špinatų pyragas su varške

Spinach pie with farmer's cheese


( serves 6)

What we need:

 8 phyllo dough sheets
100g butter
1 egg
1 tsp sesame seeds
1 tsp nigella seeds

filling:
500g fresh spinach
a handful of spring onions
a handful of dill and parsley
300g farmer's cheese
2 eggs
salt and black pepper

What we have to do:


Chop spinach, spring onions, dill and parsley.
In a pan heat a little oil and add spinach. Stir and cool them for 2 minutes. Add spring onions, parsley and dill. Remove from the heat. Pour out the liquid that comes from the spinach. 
In a bowl mix cottage cheese with eggs, add spinach with herbs and season with salt and pepper. Mix well.
Preheat the oven up to 180C.
Melt the butter.
Line baking dish with parchment and brush with butter.
Put the phyllo into the dish brushing each with butter so that the sides would fall over the dish. Add the filling in the middle and fold the dough to cover it. Brush the top with the egg and butter. Sprinkle with some sesame and nigella seeds. 
Bake in the oven for about 30 min until golden brown and crisp.
Serve warm and enjoy!

Kažkodėl špinatai Lietuvoje auga kitaip. Ar tai sėklos kažkokios kitokios ar kaip! Pas mano mamą darže jie išvis greit sužydėjo. Bet čia jau ne jų kaltė, kad anksčiau nenuskinėm, bet va kaimynės špinatai visai kitaip augo, išbujojo į visas puses ir tokie tamsiai žali buvo. Tik va ten kur mama gyvena žmonės dar nežino kaip juos naudoti, kad jie ne tik salotoms tinka. Šis pyragas buvo taip greit suvalgytas, kad net nespėjau nufotografuoti jo visaip. O ir valgantieji buvo mano dėdė ir jo draugelis, kuris mamai padėjo kažką kieme padirbėti, tai  po darbų prisėdo pailsėti kieme. Mama iškart puolė dešrikės pjaustyt, nes juk vyrai padirbo, reik mėsos. O aš jai sakau, tai gal pyrago valgys, nes ką tik iškepiau. Mama pasižiurėjo į mane keistai, tai kad čia mėsos nėra. Varškė dar. Lyg būčiau kokius 'birbiziukus' pasiūlius vestuvių baliui. Na bet kai jau vistik nukeliavo link stalo kiemo viduryje, tai taip ir negrįžo. Buvo skanu! Bet spėju visgi svogūnų laiškai čia puikiausiai skonį atskleidė ir niekas nesuprato špinatų naudos ir skonio. Tai tiek ... Šypsokitės!

Špinatų pyragas su varškė


( 6 asmenims)

Reikia:


 8 lakštų filo tešlos
100g sviesto
1 kiaušinio
1 arb.š. sezamų sėklų
1 arb.š. juodgrūdės sėklų

įdarui:
500g špinatų 
saujelės svogūnų laiškų
saujelės krapų ir petražolių
300g varškės
2 kiaušinių
druskos ir juodųjų pipirų

Gaminam:


Špinatus, svogūno laiškus, krapus ir petražoles susmulkinkite. Įkaitinkite keptuvę su šiek tiek aliejaus ir sudėkite špinatus. Pamaišykite ir apkepkite 2 minutes. Sudėkite likusius žalumynus ir nuimkite nuo ugnies. Nupilkite susidariusias sultis.
Dubenyje išmaišykite varškę su kiaušiniais, sudėkite žalumynus ir pagardinkite druska bei pipirais.
Ištirpinkite sviestą. 
Įkaitinkite orkaitę iki 180C.
Išklokite kepimo indą kepimo popieriumi. Nereik labai stengtis gražiai, nes filo tešla vistiek susilankstys. Taigi sudėti 8 filo tešlos sluoksnius, kievieną aptepant sviestu. Tešlą sudėti į indą taip, kad kraštai butų atsilenkę. Į vidurį supilkite įdarą ir užlenkite kraštus. Aptepkite sviestu ir plaktu kiaušiniu. Apiberkite sezamų sėklom ir juodgrūde. 
Kepkite orkaitėje apie 30 min kol gražiai apskrus. 
Valgykite šiltą. Skanaus!Comments

Popular Posts