Sunday breakfast and apricot jam / Sekmadienio pusryčiai ir abrikosų uogienė

A regular Sunday when mothers, aunts, sisters, brothers, nieces and nephews get together to have a regular breakfast with a lot of market greens ( parsley, mint, spring onions and green peppers), tomatoes, cucumbers, cheese, bread, eggs, watermelon, honey and jam. There is always jam. This time I made apricot jam as apricots are at their best right now. Every visit to farmer's market ends up with a great load of summer beauties so I could make jams, summer drinks or pies.
After breakfast we had some homemade cappuccino and fruit. And then it's bazaar time. Yes, a regular Sunday in my neighborhood. Apricot jam( 1 litre)

What you need:

2 kg apricots
500g sugar
150ml water

What you have to do:


Remove the stones from the apricots. Put the fruit in a pot. Add water and sugar. Leave them for 1 hour. 
Then put the pot on a medium heat and bring it to boil. Cook for 15 minutes. Use two forks to remove the skins of apricots. It does take some time but it is really worth it as the jam becomes much more pleasant to eat. Though you can leave the skins if you want. Cook the jam for 5 more minutes and then pour into sterilized jars. Cover with a lid and cool. Then keep in a cool dark place until you decide to eat it. Enjoy!


Paprastas sekmadienis turkų namuose yra, kai tetos, seserys, broliai, seneliai ir anūkai susirenka į vienus namus sėda visi kartu pusryčiauti prie stalo nukrauto iš ką tik turguje pirktais žalumynais ( agurkais, petražolėm, mėtom, svogūnų laiškais, paprikom), sūriu, duona, pomidorais, alyvuogėm, keptais ar virtais kiaušiniais, vaisiais, medumi ir uogiene. Uogienės visada būna. Tikrai.
Šį kartą aš buvau pagaminus abrikosų uogienės. Nes kai grįžti iš turgaus su gausybe vaisių, tai tik ir belieka gaminti uogienes.
Po pusryčių dar suvalgėme vaisių ir gėrėme kapučino. O tada jau buvo metas turgui. Tiesiog eilinis sekmadienis mūsų kaiminystėje.


Abrikosų uogienė 


( 1 litras)

Reikia: 

2 kg abrikosų
500g cukraus
150ml vandens

Gaminam:

Išimkite kauliukus iš abrikosų. Sudėkite į puodą ir užpilkite vandeniu ir cukrumi. Palikite 1 valandai. Tada dėkite puodą ant ugnies ir virkite 15 minučių. Nuimkite nuo ugnies ir naudodamiesi dviem šakutėm nuimkite abrikosų odeles. Žinoma galite jas ir palikti, tačiau daug skaniau be odelių. Tiesa, tai užima šiek tiek laiko ir reikalauja kruopštumo, bet tikrai verta. 
Pavirkite uogienę dar 5 minutes. Išpilstykite į nedidelius stiklainius ir sandariai uždarykite. Atvėsinkite ir galite jau mėgautis arba laikykite tamsioje vėsioje vietoje. Skanaus!

Comments

 1. Jolita, o kas ten per įdaryti pyragėliai nuotraukoje? Labai jau skaniai atrodo:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ten borekai arba dar pide vadinama. Juos atvežė vyro teta iš Iskenderūno. Kaip ir daugelis ten gyvenančių moterų, ji pagamino įdarą, nunešė į vietinę duonos kepyklėlę dar vadinamą 'firin' ir ten jie su savo tešla greitai iškepė. Įdare buvo Hatay mėgstamas corek otu sūris, kuris panašus į sausą varškę su prieskoniais, čiobreliai, paprika, žalios alyvuogės ir tiek.

   Delete
 2. Ar cia tu rimtai apie tuos sekmadienio pusrycius: all aunts, cousins, sisters, brothers...??? tai jie visi kiekvieno sekmadienio ryta taip ima ir sueina, su visais savo borekais ir market greens?? oi....;

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pas mus tai nesueina, bet vis pas kita. Dažnai pas tėvus. Ir Stambule gal kiek mažiau, bet mažuose miesteliuose ir kaimuose tai labai dažnai. Kai dar anyta su mumis gyvendavo, tai beveik kiekviena sekmadieni taip būdavo, dabar tai pirma kartą po mano vaiko gimimo. Jau buvau pamiršusi, kad man ta tradicija per daug nepatinka. :)))Nors visai normalu, kad kažkas ateis sekmadienio pusryčiams. Bet jie visi labai patenkinti. O market greens tai tikrai kas kart. Įdomu kaip Lietuvoje sureguotų, jei kas ant stalo tiesiog padėtų lėkštę petražolių, svogūno laiškų ir mėtų!

   Delete
  2. Man tokie sekmadienio pasibuvimai butu rimtas kulturinis sokas;

   Delete
 3. Beautiful jam! I adore apricots.

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts