Tapas dinner / Ispaniškų tapas užkandėlių vakarienė

What could be better than a glass of wine and some tapas for dinner? They don't take much time to prepare, and most of them can be made in advance and kept in a fridge. So all is left before the dinner, heat the potatoes and put everything on some bowls or plates, alternatively you can serve them on crispy bread which is just amazing. A great summer dinner!Tapas dinner

( made specially for magazine CLOUDS)

Crispy flatbreads
300 g flour
1 tsp salt
2 tsp fennel seeds
100 ml olive oil
120 ml water
7 g dry yeast
1 egg white for brushing
In a bowl, mix flour, salt, yeast, sugar, fennel seeds, add olive oil and warm water. You will end up with a soft dough. Transfer it on a flat surface, add some more flour and knead for 10 minutes. Cover the dough with oiled cling wrap and leave to rest for 1 hour.
Preheat oven to 220°C.
Divide the dough into 12 pieces and roll each into a flat circle. Transfer on a baking tray lined with parchment paper. Put in the oven and bake for 10-12 minutes. Cool before serving.
Potatas bravas:
4 medium potatoes
1 tbs paprika powder
1 tsp salt
olive oil
1 onion
4 garlic cloves
6 large tomatoes
1 tbsp red wine vinegar
½ tsp thyme
Peel and cube potatoes. Sprinkle them with paprika powder and salt. Preaheat a pan with some olive oil and fry the potatoes for about 10 minutes until browned on each side.
Peel and finely chop onion and garlic.  Peel and cut tomatoes into small pieces. In another pan heat some olive oil and add the onions and garlic. Fry them for 5 minutes, then add the tomatoes. Season with salt, black pepper, thyme and paprika powder. Cook until the tomatoes soften and start looking like sauce. Add some red wine vinegar and stir well. Add fried potatoes to the sauce and stir. Season to taste. Cook for 2-3 more minutes and remove from the heat.
Calamari rings:
6 baby squids
2 tbsp flour
2 tbsp cornflour
salt
black pepper
1 lemon
olive oil
some lettuce leaves
Cut clean baby squid into rings. In a bowl, mix flour, corn flour, salt and pepper. Add the rings and stir to coat evenly. Preheat a pot with some vegetable oil and fry until light brown, about 3 minutes. Fry in batches. Put ready fried squid rings on a paper towel to drain the excess oil. Before serving, drizzle with some lemon juice and serve over a plate of lettuce leaves.

Pickled anchovies
1 can of anchovy fillets in oil
juice of 1 lemon
salt
black pepper
¼ tsp sugar
aprox. 10 green olives
a few branches of parsley
In a bowl, mix lemon juice (around 40 ml) and sugar, then add anchovies and stir to coat. Leave to marinate for 15 minutes. Add some ground black pepper, green olives and chopped parsley. Transfer into a serving plate and drizzle with olive oil.

Bell peppers
4 red bell peppers
2 garlic cloves
juice of ½ lemon
1 tbsp olive oil
Hold washed bell peppers over direct fire on the stove and grill until their skin turns black from all sides. Put the peppers into a bowl and cover with a cling wrap. 5 minutes later put the peppers under running water and peel the burned skin. Remove seeds and cut into slices. Transfer onto a serving dish. Peel and finely chop garlic. Sprinkle on the peppers with some lemon juice, salt, ground black pepper and some olive oil.
Fennel salad
1 fennel bulb
1 lemon
a bunch of fresh mint
salt
black pepper
2 tbsp olive oil
Finely slice fennel. Cut half of the lemon into tiny pieces. In a bowl combine fennel, lemon, mint leaves and  juice of half a lemon. Season with salt and black pepper, stir and serve.

Tapas yra ispaniškos užkandėlės, kurios gali būti pateikiamos kaip ir užkandis prie pagrindinio patiekalo, tačiau pabuvę Ispanijoje ir apsilankę tapas baruose pasakys, kad dažnai pačios tapas ir yra vakarienė kartu su vyno taure, draugais ir daugybe pokalbių. O juk vasara ir skirta ilgiems pokalbiams su draugais, lengviems patiekalams ir naujiems įspūdžiams. Skanaus!

Tapas vakarienė


( receptai parašyti speceliai žurnalui DEBESYS)

( 4 asmenims)

Traškioms duonelėms:
300 g kvietinių miltų
1 arb. š. druskos
7 g sausų mielių
1 arb. š. cukraus
2 arb. š. pankolių sėklų
100 ml alyvuogių aliejaus
120 ml pieno
1 kiaušinio baltymas
Bulvėms:
4 vidutinio dydžio bulvės
1 arb. š. džiovintų paprikų miltelių
1 arb. š. druskos
alyvuogių aliejus kepti
1 svogūnas
4 česnakų skiltelės
6 dideli pomidorai
1 valg. š. vyno acto
½ arb. š. čiobrelių
Kalmarams:
6 kalmarai
2 valg. š. kvietinių miltų
2 valg. š. kukurūzų miltų
druska
juodieji pipirai
1 citrina
aliejus kepti
salotų lapai
Ančiuviams:
1 citrinos sultys
¼ arb. š. cukraus
1 skardinė (200 g) ančiuvių filė
druska
juodieji pipirai
apie 10 žaliųjų alyvuogių
petražolės
Paprikoms:
4 paprikos
2 česnakų skiltelės
½ citrinos sulčių
1 valg. š. alyvuogių aliejaus
Pankolių salotoms:
1 pankolis
1 citrina
pluoštelis mėtų
druska
juodieji pipirai
2 valg. š. alyvuogių aliejaus

Traškioms duonelėms dubenyje sumaišykite miltus su druska, mielėmis, cukrumi ir pankolių sėklomis,  supilkite aliejų ir šiltą pieną. Gausite gana minkštą tešlą. Perdėkite ją ant plokščio paviršiaus ir minkykite rankomis apie 10 minučių. Uždenkite tešlą aliejumi ištepta plėvele ir palikite pakilti apie 1 valandą.  Įkaitinkite orkaitę iki 220°C temperatūros. Tešlą padalinkite į 12 gabalėlių ir kiekvieną iškočiokite į ploną apskritimą. Sudėkite ant kepimo popieriumi ištiestos skardos ir kepkite orkaitėje apie 10−12 minučių. Atvėsinkite.
Nulupkite bulves ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Apiberkite paprikų milteliais ir druska. Įkaitinkite keptuvėje aliejų ir sudėkite bulves. Kartkartėmis pamaišydami, kepkite jas apie 10 minučių, kol gražiai apskrus.
Nulupkite ir susmulkinkite svogūną ir česnakus. Nulupkite ir susmulkinkite pomidorus. Į kitą keptuvę įpilkite šiek tiek aliejaus ir sudėkite svogūnus bei česnakus. Pakepinkite apie 5 minutes, tada sudėkite smulkintus pomidorus, pagardinkite druska, pipirais, čiobreliais ir paprikų milteliais. Pakepinkite, kol pomidorai suminkštės. Pagardinkite vyno actu ir gerai išmaišykite. Keptas bulves sudėkite į pomidorų padažą ir išmaišykite. Patroškinkite 2−3 minutes ir nukelkite nuo ugnies.
Išvalytus kalmarus supjaustykite žiedais. Dubenėlyje sumaišykite kvietinius ir kukurūzų miltus, druską ir pipirus. Sudėkite kalmarus ir išmaišykite. Įkaitinkite nedidelį puodą ar keptuvę su aliejumi ir atsargiai sudėkite kalmarų žiedus. Kepkite apie 3 minutes, kol taps rusvi ir traškūs. Sudėkite iškepusius kalmarus ant popierinių rankšluosčių. Lėkštėje paskleiskite keletą salotų lapų ir ant jų sudėkite kalmarų žiedus. Apšlakstykite juos citrinos sultimis ir patiekite.
Dubenėlyje sumaišykite citrinos sultis (apie 40 ml) ir cukrų, sudėkite ančiuvius ir pamaišykite. Leiskite pasimarinuoti apie 15 minučių. Pagardinkite pipirais ir smulkintomis petražolėmis bei alyvuogėmis. Perdėkite į nedidelę lėkštelę ir apšlakstykite aliejumi.
Paprikas sudėkite ant dujinės viryklės, įjunkite ugnį ir leiskite kepti, kol odelė pajuoduos. Kelis kartus apsukite, kad visos pusės vienodai apskrustų. Sudėkite paprikas į dubenį ir uždenkite plėvele. Po 5 minučių pakiškite paprikas po tekančiu vandeniu ir jas nulupkite, išimkite sėkas. Supjaustykite riekelėmis. Nulupkite ir susmulkinkite česnakus ir sudėkite ant paprikų. Apšlakstykite citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi, pagardinkite druska ir pipirais.
Pankolio gumbą supjaustykite kuo plonesnėmis riekelėmis. Pusę citrinos su žievele supjaustykite labai mažais gabalėliais. Dubenyje sumaišykite pankolį, citriną, pusės citrinos sultis, mėtų lapelius. Pagardinkite druska ir pipirais, pašlakstykite aliejumi. Gerai išmaišykite ir patiekite.
Tapas galite patiekti atskirose lėkštelėse, dubenėliuose arba ant traškių duonelių su pankoliais.


Comments

 1. Labai patinka Ispaniška virtuvė, ypač seafood tapai arba pintxos:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aš nesu autentiško Ispanų maisto ragavus, tik tai, ką pati pasigaminau, o kol kas tai tikrai viskas patiko. Šiaip Viduržiemio jūros virtuvė yra puiki savo paprastu subtilumu, jei galima taip išsireikšti. :D

   Delete
 2. anciuviai super grazus; via kita irgi labai gardziai atrodo; bet anciuviai ypatingai;

  ReplyDelete
  Replies
  1. O man čia pats pačiausias buvo kalmarai ir pankolių salotos, nors nesu pankoliu didelė megėja, bet čia viskas taip derėjo. O ir tos duonelės traškios su pankolio sėklom yra tikras pasigardžiavimas! :)

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts