The best grilled pork kebabs by Augustinas / Skaniausi Augustino šašlykai

Augustinas veria šašlykus

Augustinas is my childhood friend‘s husband, who cooks really well. At least his wife claims so. Anyway, I don‘t often meet men in here who would make Indian potato stuffed breads. When it comes to his way of preparing pork kebabs or šašlykai as we call them here in Lithuania, he knows how to make them perfect. I am not well acquainted with pork and don‘t really know many ways of cooking or marinating. Last year we had a barbecue party right in my mum‘s garden and Augustinas brought a bowl of marinated pork and that was a big hit. Way better than the store bought. This year I decided to try out his recipe and it turned out great. It was a huge feast for our stomachs and we ate way too much ( though I don‘t advice you to eat that much, be considerate).

The best grilled pork kebabs


What we need:

1 kg fatty pork
1 l sparkling mineral water
1 ½ tbsp salt
1 tsp freshly ground black pepper
½ lemon juice or 2 tbsp white vinegar
a large handful of herbs ( oregano, dill, thyme, sage, marjoram or herbs de Provence)

What we have to do:


Cut pork in chunks and sprinkle with salt, pepper, herbs. Mix it well. Pour over the mineral water and leave it to marinate for a few hours or overnight. 
Put the meat on skewers and grill over the grill until browned and cooked through for about 20 min depending on the heat. Serve with fresh salad or grilled vegetables. Enjoy!

Tvarkomės
Net pirštukus apsilaižau!

Augustinas  yra mano vaikystės draugės vyras, kuris puikiai gamina. Bent jau taip sako jo žmona. Na ir ne kas dien sutinku vyrą Lietuvoje, kuris gamintu Indiškas duoneles, kurių pavadinimas man kažkaip užstrigo atminties/užmaršties labirintuose, su bulvių įdaru. Tačiau dėl šašlykų aš galiu garantuoti. Tikrai tobuli. Kadangi aš tikrai nelabai esu daug bendravusi su kiauliena, ir tikrai nežinau, kaip ją tinkamai pagaminti ( virti parūkytą karką juk neskaitau patiekalu), todėl kai dar pernai paragavau jo šašlykų, tai taip ir suskambėjo varpai virš mano galvos!!!! Vai vai vai kaip buvo gardu. Šiais metais jau aš sugalvojau tą jo receptą išbandyti, tiesa naudojau kiaulienos mentę ir šiaip gal reikėjo šiek tiek druskos daugiau dėti, bet viskas gavosi puikiausiai. Aišku vistiek siūlau naudoti kiaulienos sprandinę, nes ji tiesiog labai jau tinkamai riebi ar liesa, tiesiog sukurta būti naudojama šašlykams. Mentė taip pat tinka, tačiau kiaulienos kumpis, nors ir su riebaliukais, skaniai sutraškėjusia odele, bet mėsa gali likti šiek tiek kietoka. Taigi neišradinėkime dviračio ir naudokite sprandinę. Taip ir skanu!

Skaniausi Augustino šašlykai


Reikia:

1 kg kiaulienos sprandinės
1 l mineralinio vandens ( Vytauto arba Bonjormi)
1 ½ valg.š. druskos
1 arb.š. šviežiai grustų juodųjų pipirų
½ citrinos sulčių arba 2 valg.š. acto
Didelės saujos įvairių žalumynų ( sako, kad Provanso žolelių mišinys čia labai tinka, bet aš vistik dėjau tai, ką radau darže – raudonėlį, šalaviją, čiobrelį, truputį krapų, mairūną)

Gaminam:

Supjaustykite mėsą kubeliais ir sudėkite į didelį dubenį. Apiberkite mėsą druska, pipirais, žalumynais. Gerai išmaišykite. Užpilkite mineralinį vandenį bei citrinos sultis. Vėl išmaišykite ir leiskite mėsai pasimarinuoti bent jau 3 valandas. Aišku per naktį būtų dar geriau.
Suverkite mėsos gabalėlius ant metalinių iešmų.

Kepkite virš žarijų apie 20 minučių vis pavartant kol gražiai apkeps. Pateikti su šviežiom salotom ar griliuje keptomis cukinojomis, paprikomis ar baklažanais. Čia taip pat mums labai tiko Turkiškos salotos ant šaukšto. :D Skanaus!
Ponia Dalia :))))

Šuniukas

Comments

Popular Posts