Tomato pickles / Marinuoti pomidorai

My mum has been making pickles for as long as I remember, but I have never been a fan of pickled tomatoes as they were usually too sour  and mushy. Also whenever I was trying to eat them, I ended up all covered in tomato juices. Last year I made my own tomato pickles with my mum's grown tomatoes. Inspired by one tomato recipe in Lithuanian cookery magazine, I decided to peel them and then add some herbs to flavour. It was a real hit and my mum asked me for the recipe as she is planning to make them again. So I had to try out the recipe again in order to write down the ingredients. So I promise, it's a must-try especially if you love tomato soups, stews, or tomato sauces with pasta or meatballs. 

Tomato pickles


What we need:

2 kg medium tomatos
6 garlic cloves
5 tbsp sugar
5 tbsp salt
2 tsp citric acid
70ml olive oil
1 tsp dried oregano
a small handful of fresh thyme
a small handful of fresh basil
1 tsp black pepper

What we have to do:


Bring a pot of water to boil. Use a knife to cut a cross on each tomatoes skin. Put the tomatoes in a pot with boiling water, continue cooking for 2 more minutes and then take the tomatoes out and transfer them into a bowl of cold water. Peel the tomatoes.
Put peeled tomatoes into a pot, add salt, sugar, oil, black pepper, garlic. Bring it to boil and cook for 5 minutes. Then add oregano, thyme, basil and citric acid. Cook for 5 more minutes and then put the tomatoes and the liquid into sterilized jars and cover with a lid. Let it cool and then keep in a cool and dark place until you decide to use them in a soup, stew or a sauce. Enjoy!

Prisipažinsiu, kad man niekada nepatiko marinuoti pomidorai, na bent jau taip kaip darydavo mano mama, tetos, močiutė ir visi kiti aplinkui. Nemėgau to pernelyg rūgštaus marinato ir šiaip prakandus taip užmarinuotą pomidorą visada apsitaškydavau arba bent jau reikėdavo griebti servetėlę valytis veidą. O kaip žinia Lietuvoje su servetėlėm kažkodėl striuka, ne todėl, kad jų nėra, bet todėl, kad jų paprastai nepadeda ant stalo ir neduok Dieve dar būna kaip valgyklose sukarpyta per pus. Kitavertus Martha Stewart popierinių servetėlių irgi namie bei savo biure nenaudoja, nes taip saugo gamtą, bet greičiausiai tose valgyklose visgi ne dėl gamtos taip buvo daroma.
Bet šis įrašas apie marinuotus pomidorus, kuriuos pati marinavai pirmą kartą tik pernai atostogaudama pas mamą. Priaugo darže ir šiltnamyje jų tokia gausybė, kad nebuvo kur dėti, tai tiesiog atsivalgius teko juos marinuoti. Ar tik ne Virtuvės žurnale buvo kažkos receptas apie pomidorus, kur juos nulupa, paskui orkaitėje džiovina ir tada aliejumi užpilus laiko kaip užkandėlę. Tai įkvėpta tų luptų pomidorų, aš taip pat sugalvojau padaryti, kad nesproginėtų ir nesitaškytų valgant, o toliau tiesiog vasaros žalumynai, česnakas ir ką jūs manote? Mama juos taip išgyrė, kad sako parašyk tu man tiksliai tą receptą. Bėda, kad tą kartą viską dariau iš akies, tiesiog ragaudama. Šiais metais teko viską pakartoti, tik jau čia savo namuose. Ir čia puikiausiai pavyko, nes teko atidaryti stiklainiuką ir paragauti. Kadangi buvau visai patenkinta rezultatu, todėl ir dalinuosi su jumis, nes jei pomidorų daug užderėjo, tai jokiu būdu jų nepūdykit, o valgykit ir marinuokit, nes šie pomidorai puikiai tiks troškiniuose, sriubose, ruošiant padažą makaronams ir pan. Aš pati pagardinau kepintus baklažanus šiais pomidorais ir juos dar orkaitėje patroškinau, taigi gavosi puikus naujas patiekalas ir be galo skanus!

Marinuoti pomidorai

Reikia:


2 kg nedidelių pomidorų
6 česnako skiltelių
5 valg.š. cukraus
5 valg.š. druskos
2 arb.š. citrinos rūgšties
70ml alyvuogių aliejaus
1 arb.š. džiovinto raudonėlio
saujelės šviežio čiobrelio
saujelės šviežio baziliko
1 arb.š. juodųjų pipirų

Gaminam:


Užvirinkite didelį puodą vandens. Pomidorus įpjaukite ir sudėkite į verdantį vandenį. Pakaitinkite apie 2 minutes. Perdėkite pomidorus į dubenį su šaltu vandeniu. Nulupkite pomidorų odelę.
Sudėkite pomidorus į švarų puodą, sudėkite nuluptus česnakus, druską, cukrų, alyvuogių aliejų, raudonėlį, čiobrelius ir baziliką. Pagardinkite juodaisiais pipirais. Pomidorus užvirinkite, virkite 5 minutes. Tada sudėkite citrinos rūgštį. Pavirkite dar apie 5 minutes ir sudėkite į sterilizuotus stiklainius bei sandariai uždarykite. Leiskite atvėsti. Laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje iki vartojimo. Skanaus!


open URL check this out weitere Anbieter im Vergleich


Comments

Popular Posts