Yeast rolls with farmer's cheese / Mielinės bandelės su varške

After the holidays one realizes how time flies. But then you get back with new energy and inspiration, sit on the sofa, look back at your holiday photos, drink Lithuanian wine with great chocolate and blueberries. It's great to be back. :D
These rolls were made for morning coffee time with my friend Dalia and her family. A day ago we were celebrating Mid-summer's Day or Joninės as it's called in Lithuanian with perfect pork kebabs. So the morning was a quiet one with coffee and rolls and a chat. It was great!
So these rolls are for you and those who you like being with. Enjoy and smile!
Jolita.

Yeast rolls with farmer's cheese

(makes 10)

What we need:

1 cup lukewarm milk
1 tsp salt
3 tbsp sugar
7g instant yeast
2 1/2 cups flour
80g butter
1 tsp vanilla sugar
2 eggs plus 1 for brushing the rolls

filling:
200g farmer's cheese
3 tbsp sugar
1 tsp vanilla sugar
1 egg

What we have to do:


In a bowl mix milk, yeast, salt and sugar. Let it prove until you see some bubbles on the surface.
In a bowl add the flour and make a well in the middle. Pour the yeast mix, add vanilla sugar, eggs, melted and cooled butter. Mix it well and then knead with your hands for 5 minutes or so until you end up with soft and elastic dough. Let it raise in a warm place for 1 hour.
Make the filling by mixing farmer's cheese, egg, sugar and vanilla sugar. 
Divide the dough into 10 pieces and pull each piece until you have a string. Roll each string until you form a round bun. I decided to make the rolls in the muffin tin. So put the dough into the muffin tin and make a well in the middle. Add a tablespoon of filling and let it raise for 15 min. Brush the sides of the dough with beaten egg.
Preheat the oven up to 190C.
Bake the buns for 25-30 min until golden brown. Cool a bit and serve. Enjoy!Kai baigiasi atotostogos, tai supranti, kaip greitai bėga laikas ir kaip kartais norisi jį sustabdyti. Tačiau grįžti namo ir vėl viskas taip pat, bet kartu ir kitaip, šiek tiek geriau, nes bent jau mintys pailsėjo, todėl nauja jėga grįžtu prie tų pačių darbų. Ir ką? Visai smagu grįžti. Smagu ir nuotraukas peržiūrėti susėdus ant sofos, geriant iš Lietuvos atsivežtą vyną ir užkandant puikiuoju lietuvišku šokoladu bei mėlynėm. Taip. išties viskas puiku! 
O bandelės dar nuo Joninių. Kai išvakarėse pakepę gardžiausius šašlykus su Dalios ir Augustino šeima, vėl sugalvojom susitikti ryte išgerti Turkiškos kavos, Dalia dar pakedeno mano "garbanas". Kaip sakant mainai buvo atlikti, aš jiems kavos ir bandelių, jie man naują šukuoseną. O kai oras buvo puikus, tai buvo pats tas susėsti ant pievos ir tiesiog pabūti kartu. Taigi bandelės jums arba tiems su kuo jums gera būti kartu. Skanaus!

Šypsokitės!
Jolita.

Mielinės bandelės su varške


Reikia:

1 st šilto pieno
1 arb.š. druskos
3 valg.š. cukraus
7 g sausų mielių
2 1/2 st du kartus išsijotų miltų
1 arb.š. vanilinio cukraus
80 g sviesto
2 kiaušinių plius 1 aptepti bandeles

Įdaras:

200g varškės
3 valg.š. cukraus
1 arb.š. vanilinio cukraus
1 kiaušinio

Gaminam:

Šiek tiek šiltą pieną dubenyje sumaišykite su cukrumi, druska, mielėmis. Leiskite pastovėti, kol mielės aktyvuosis, kitaip sakant atsiras didoki burbuliukai ant paviršiaus.
Išsijotus miltus supilkite į dubenį, padarykite duobelę viduryje. Supilkite mielių mišinį,vanilinį cukrų, kiaušinius ir tirpintą bet atvėsintą sviestą. Išmaišykite tešlą ir paminkykite apie 5 minutes. Leiskite tešlai pakilti šiltoje vietoje apie  1 val.
Paruoškite įdarą sumaišydami varškę, kiaušinį, cukrų ir vanilinį cukrų.

Tešlą padalinkite į 10 gabalėlių. Iš kiekvienos suformuokite juostelę ir ją susukite. Aš bandeles kepiau keksiukų formelėse, tai sudėjus į formelę pirštais padariau duobelę ir į ją įdejau įdaro 1 valg.š.
Galite bandeles tiesiog sudėti ant kepimo popieriaus ir ant viršaus padarius įdubimą uždėti įdaro. 
Leiskite bandelėm pakilti dar apie 15 min. Aptepkite plaktu kiaušiniu bandelių tešlos kraštus.
Įkaitinkite orkaitę iki 190C.
Kepkite bandeles apie 25 -30 min kol gražiai parus. Valgykite truputi atvėsusias. Skanaus!

Comments

  1. Nuostabu! Net seilė tįsta - koks vasariškas gardėsis, primenantis lietuvišką kaimą:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Na atostogos tikrai buvo lietuviskame kaime. Taigi dar daug kaimisku patiekalu liko neaprasytu, o dar kiek nepagaminau. ;) kita karta.

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts