Karniyarik - stuffed eggplants with ground beef / Jautiena įdaryti baklažanai

Recently I have been cooking quite a lot with eggplant and it really seems that it has taken the first place in my weekly grocery list. Sometimes I catch myself wondering what I was eating in Lithuania  as all I eat in here is the eggplant. I don't complain, I enjoy it!
Here's a traditional Turkish recipe of eggplants stuffed with ground beef which is called karniyarik and it means split belly. Eggplant does look like a belly and when it is stuffed with all the goodness, it is just another reason to enjoy your Turkish dinner at its fullest. Enjoy!

Karniyarik - Eggplant stuffed with ground beef

( serves 4)

What we need:

8 medium or small eggplants
olive oil
salt and black pepper
1 large onion
300g ground beef
3 tomatoes
1 red pepper
1 green pepper
4 garlic cloves
a bunch of parsley
1 tbsp tomato paste
1 tsp thyme

What we have to do:


Wash and peel the eggplants lengthwise with stripes. Season with salt and leave for 10 minutes. Then wash them and dry with a kitchen towel. 
Preheat a pan with some olive oil and fry each eggplant on each side until it starts getting soft for about 5 minutes. 
Prepare the filling. In a pan with a little olive oil put finely chopped onion, garlic and fry for a few minutes until it softens. Add ground beef. Stir time from time and fry for about 7-8 minutes until the meat is almost done. Add chopped peppers and 1 tomato. Stir to mix well. Season with salt and black pepper, thyme and half of the parsley. 
Use a fork and a knife to make a cut in the middle of each eggplant. Stuff it with the filling. Arrange the eggplants in a casserole dish. 
Peel and finely chop the rest of the tomatoes. Put them among the eggplants. In 1 glass of water dissolve tomato paste. Pour over the eggplants. 
Preheat the oven up to 180C, Bake for 30 minutes. The sauce should be bubbling and eggplants must be soft. Serve this dish with yogurt and rice if you want. Enjoy!


Net pačiai sunku patikėti, kad vis dar nebuvau įdėjusi į savo tinklaraštį šio recepto. Baklažanus šią vasarą labai jau dažnai valgom, net nežinau kodėl. Jau prisižadu, kad nerašysiu ir negaminsiu jų, bet va vis atsiranda jų vienas kitas kilogramas namuose, tai imu ir gaminu, nes negi išmesi gerą daiktą. Kartais net pagalvoju, ką aš valgydavau gyvendama Lietuvoje, kad dabar nesugalvoju, ką gaminti be baklažanų. Jų parduotuvėse yra visus metus, taigi ir gaminu visada. 
Baklažanai tokia jau daržovė, kad nors ir pati neturi daug kalorijų ir lyg galėtų būti vadinama dietine, tačiau ji paprasčiausiai būna neskani, jei nėra kepama ar pateikiama su aliejumi. Todėl gaminant baklažanus aliejų reikėtų rinkitės geros kokybės. Norėdami sumažinti kalorijų kiekį, kepkite ant keptuvės, kuri nepritrauks, arba kepkite ant griliaus tik lengvai apšlakstę aliejumi. Taip jau yra, kepant kiek jau pilsite aliejaus, tiek baklažanai jo ir sugers. Aš paprastai tik juos apkepu, o jau toliau troškindama stengiuosi aliejaus nepilti, taip patiekalas nebūna per riebus, o jei pabaigoje užšlakstau citrinos sultimis ar pateikiu su jogurtu, tai patiekalas būna toks, koks ir turi būti vasarą, lengvas ir gaivus. Taigi skanaus!
Beja, turkiškas šio patiekalo pavadinimas yra karniyarik, kuris reiškia perpjautas pilvas. Iš tiesų tai baklažas ir panašus į pilvą, kuris buvo gerai prikimštas. :DDDD Jei jūsų turimi baklažanai gana didoki, tai juos perpjaukite per pus, o tada jau kepinkite ir įdarinėkite. 

Karniyarik - jautiena įdaryti baklažanai

 ( 4 asmenims)

Reikia:


8 nedidelių baklažanų
alyvuogių aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų
300g maltos jautienos
1 didelio svogūno
4 skiltelių česnako
3 pomidorų
1 raudonosios paprikos
1 žaliosios paprikos
1 valg.š. pomidorų pastos
saujelės petražolių

Gaminam:

Nuplauname baklažanus ir juostelėmis, tiesiog gaunasi "zebriukas" arba kaip turkai sako "pižama". Pagardiname druska ir leidžiame pastovėti apie 10 minučių, o tada nuplauname ir nusausiname virtuviniu rankšluosčiu. Įkaitiname keptuvėje su šiek tiek aliejaus ir iš visų pusių apkepiname, kol šiek tiek parus ir pradės minkštėti. 
Pasiruošiame įdarą. Įkaitiname keptuvėje truputį aliejaus. Smulkiai supjaustome svogūną ir česnakus. Pakepiname kelias minutes, kol svogūnai pradės minkštėti. Sudedame maltą jautieną. Pagardiname druska, pipirais, čiobreliu ir kepiname apie 7-8 minutes. Tada įdedame smulkinta 1 pomidorą, dalį petražolių, bei paprilkas. Išmaišome.
Šakute ir peiliu kiekvieną baklažaną įpjauname ir padarome griovelį viduryje. Pridedame tuos griovelius įdaro.
Įkaitiname orkaitę iki 180C ir į karščiui atsparų indą sudedame įdarytus baklažanus. Nulupame ir smulkiai supjaustome likusius  2 pomidorus. Paskirstome juos tarp baklažanų kartu su smulkintom petražolėm. Vienoje stiklinėje vandens išmaišome pomidorų pastą ir užpilame ant baklažanų. Jie turi būti pusiau apsemti. Jei reikia dar įpilkite vandens. Kepkite orkaitėje 30 minučių kol baklažanai bus pilnai iškepę. Pateikite su jogurtu ar ryžiais. Skanaus!
Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts