Summer spaghetti with tomatoes and meatballs / Vasariški spaghetti makaronai su pomidorais ir maltinukai

Right before we start making tomato pickles, it's time to enjoy tomato season at its fullest. They are perfect not just in salads with chickpeas or maybe even watermelon, but can be stuffed with bulgur or other grains,  served with spaghetti, olives and capers, or as a relish for a pan fried sea bass, or tomato pizza, cobbler, tarts with mushrooms, not to mention that tomatoes are perfect friends with eggplant and tomato soup is the classic of all the time. So just grab a few red beauties and make a quick dinner. This time it's with spaghetti. Summery salad with meatballs. 

Summer spaghetti with tomatoes and meatballs


( serves 4)

What we need:


400 g wholewheat spaghetti
500g  small tomatoes
60 ml extra virgin olive oil
2 tbsp red wine vinegar
2 tbsp lemon juice
2 tbsp chopped fresh parsley
1 tbsp fresh  thyme (only the leaves)
a handful of fresh basil
1/2 tsp chili flakes
Salt and black pepper to taste

meatballs:

500g ground beef
1 small onion
2 garlic cloves
2 slices of wholewheat bread
1 tsp paprika powder
1 tbsp chopped parsley
1 tbsp chopped thyme
1 egg
salt and black pepper
oil for frying

What we have to do:


Make the meatballs first. Soak the bread in a glass of water for a few minutes, then squeeze as much as you can. Add the bread into a bowl with ground beef. Peel and finely chop the onion, garlic and herbs. Add them into the bowl, together with egg, paprika powder, season with salt and black pepper. Make small meatballs. I made 36 mini meatballs. Put them in a fridge for 30 minutes to set. Then preheat a pan with some oil and fry the meatballs until nicely browned and cooked through. 

Prepare the tomatoes for the pasta. Cut the tomatoes in half and put them in a bowl. Add vinegar, olive oil, finely chopped herbs, season with salt and pepper. Mix and leave them for 15 minutes until more juices come out. 
Cook pasta according to the package instructions. Drain and mix with marinaded tomatoes. Sprinkle with some more basil leaves. 

Transfer the pasta on a serving platter and serve with the meatballs. If you want you can also add some cheese.Gražuoliai pomidorai jau patys skaniausi ir gražiausi. Tai prieš pradedant ruošti pomidorus žiemai, reikia jų kaip reikiant atsivalgyti, ar tai būtų įdaryti pomidorai su bulguru, makaronai su pomidorais ir kaparėliais,  ar pagardas su žuvimi, ar salotos su avinžirniais, o gal salotos su arbūzu, pica su pomidorais, 'cobbler' apkepą, ar pyragėliai kartu su grybais, jau neminint, kad pomidorai puikiai draugauja su baklažanais, paprikom, o juk pomidorų sriuba yra visų laikų klasika. Taigi nepraleiskite progos jais pasimėgauti. Šį kartą pomidorai su spageti makaronais ir jautienos maltinukais. Skanaus!

Vasariški spagheti makaronai su pomidorais ir maltinukai

( 4 asmenims)

Reikia:

400 g pilno grūdo miltų spaghetti makaronų
500g  nedidelių pomidorų
60 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus
2 valg.š. raudonojo vyno acto
2 valg.š. citrinos sulčių
2 valg.š. smulkintų petražolių
1 valg.š. smulkinto čiobrelio
saujelės baziliko
1/2 arb.š. čili pipiro 
druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį

maltinukai:

500g maltos jautienos
1 nedidelio svogūno
2 skiltelių česnako
2 riekelių pilno grūdo kvietinės duonos
1 arb.š. paprikos miltelių
1 valg.š. smulkintų petražolių
1 valg.š. smulkinto čiobrelio
1 kiaušinio
druskos ir juodųjų pipirų
aliejaus kepimui

Gaminam:


Pasiruoškite maltinukus. Duonos riekeles užpilkite stikline vandens ir leiskite suminkštėti, tada išimkite duoną ir išspauskite kuo daugiau skysčio. Sudėkite išmirkusią duoną kartu su malta jautiena. Pagardinkite smulkiai pjaustytu svogūnu ir česnaku, smulkintom žolelėm, paprikos milteliais, kiaušiniu, druska ir juodaisiais pipirais. Gerai išmaišykite iki vientisos masės. Suformuokite mažiukus maltinukus. Man pavyko pagaminti 36 maltinukus. Dėkite į šaldytuvą 30 minučių. Tada iškepkite keptuvėje su aliejumi kol gražiai apskrus ir bus iškepę.

Pasiruoškite pomidorus. Supjaustykite pomidorus, sudėkite į dubenį. Supilkite aliejų, actą, citrinos sultis, smulkintas petražoles, čiobrelį ir baziliką. Pagardinkite pipirais, druska. Išmaišykite ir leiskite pastovėti apie 10 minučių, kad susidarytų daugiau sulčių.

Išvirkite makaronus pagal pakelio nuorodas. Nupilkite vandenį ir makaronus sudėkite į dubenį kartu su pomidorais. Pamaišykite. 
Pateikite makaronus didelėje lėkštėje kartu su maltinukais. Jei norite dar galite pagardinti sūriu. Skanaus!

Comments

  1. kaip grazu!! o ar skanu buvo? prisimenu sakei, kad makaronu nemegsti;

    ReplyDelete
    Replies
    1. Skanu skanu! :) Bet makaronus gaminu, tik kai jau visa kita atsibosta, paįvairinimui! :D Niekada nebūna, kad oi kaip norėčiau makaronų!

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts