Dumplings with potatoes and labne / Virtiniai su bulvėmis ir labne sūriu


Yesterday I had a Lithuanian friend drop by and that is why I made Lithuania inspired dumplings with a Turkish twist.  I also used labne cheese though traditionally cottage or farmer's cheese would be used.

Dumplings with potatoes and labne cheese

makes about 50 dumplings

What you need:

dough:
3 cups flour
150ml water
2 tbsp olive oil
2 eggs
salt

filling:

2 medium potatoes
100 labne cheese or cottage cheese
1/2 tsp black pepper
salt to taste

sauce:

3 large tomatoes
1 onion
a few basil leaves
olive oil
salt and black pepper
2 garlic cloves
200ml yogurt
1 tbs butter

What you have to do:


Make the dough my mixing water, eggs, olive oil and salt. Then add flour and mix with a spoon. Transfer on a flat surface and knead the dough for a few minutes until smooth. Place the dough in a fridge for 30 min or so.

Peel, boil and mash the potatoes. Cool completely. In a bowl mix the potatoes with labne cheese, salt and black pepper.

Cut the dough into 3 pieces and roll each into a thin circle, cut out round shapes with a glass or any other cuter. Add the filling, fold in half and press the sides with a fork. I used a special dumpling cutter to shape them.

Make the sauce. Peel and finely chop the onion. Fry it in a pan with some olive oil. Season well, add chopped basil. Peel and finely chop tomatoes. Add them to the pan. Stir and cook for a few minutes. Add about 100ml water and cook for 5 minutes.
Mix yogurt with finely grated garlic.

Bring a pot of water to boil, season with salt and add the dumplings. Cook for 4-5 min. Drain and put them in a bowl. Add a tablespoon of butter.

On a serving platter pour the tomato sauce, then arrange the dumplings together with already melted butter. Pour yogurt sauce on the top. Enjoy!


Sakoma, kad su gerais draugais, net ir nesimačius daug metų gali kalbėtis lyg niekur niekas nebutų praėję. Praėjusią vasarą susitikau 10 metų nematytą klasiokę Ievą, užpernai kolegę ir kambariokę Renatą, vakar gal 3 metus nematytą Eleną. Ir ką... atrodo tikrai niekur tas laikas nepraėjo, tik šalia mūsų atsirado vaikai, kurie tik pagyvina susitikimus. Tikrai džiaugiuosi! 
O kai svečiai Lietuviški, tai ir vaišės su lietuviška potekste ir turkišku pateikimu. Eat locally, taip sakant.
Beja, labne sūris, tai kažkas panašaus į kreminę varškę, tik pagamintas iš jogurto. Taigi puikiai galite pakeisti varške.

Virtinukai su bulvėmis ir labne sūriu

apie 50 virtinių

Reikia:

tešlai
3 st miltų
150ml vandens
2 v.š. alyvuogių aliejaus
2 kiaušiniai
druska

įdaras:

2 vidutinės bulvės
100 labne sūrio ( arba varškės)
1/2 a.š. juodųjų pipirų
druskos

padažas:

3 dideli pomidorai
1 svogūnas
keletas šviežių baziliko lapelių
alyvuogių aliejaus
druskos ir pipirų
2 čenakų skiltelės
200ml jogurto
1 v.š. sviesto

Gaminam:


Pasigaminkite tešlą sumaišydami vandenį su aliejumi, kiaušiniais, druska. Supilkite miltus ir maišykite šaukštu, o tada jau minkykite rankomis kelias minutes. Palikite šaldytuve 30 min.
Nulupkite, išvirkite ir sugrūskite bulves, atvėsinkite. Dubenyje sumaišykite su labne sūriu, druska ir pipirais.
Padalinkite tešlą į tris dalis ir iškočiokite. Specialiu pjautuku ar stikline išpjaukite skritulius, įdėkite įdaro ir sulenkite bei užspauskite kraštus.

Nulupkite ir smulkiai supjaustykite svogūną. Apkepinkite keptuvėje su aliejumi kelias minutes. Tada sudėkite luptus ir smulkintus pomidorus, baziliką. Pakepinkite, įpilkite apie 100ml vandens ir kelias minutes patroškinkite. Pagardinkite druska ir pipirais.
Jogurtą dubenyje sumaišykite su česnaku.

Užvirinkite puodą su vandeniu ir pasūdykite. Sudėkite virtinukus ir virkite apie 4-5 min. Išimkite iš vandens ir sudėkite į dubenį kartu su sviestu.

Pateikite lėkštėje pirmiausia paskleidę pomidorų padažą, tada sudėkite virtinius su sviestu, pagardinkite jogurtu. Skanaus!


Comments

  1. Replies
    1. Dėkui! Tikrai skanu buvo, nors esu sakiusi, kad virtinių tai jau tikrai niekada negaminsiu. :D

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts