Plum pie / Slyvų pyragas


Having plums at home inspires me to use them in all their glory, so to say. Making pies, crumbles or jam preserves are just a few ways to enjoy them. This pie is sweet and sour and it makes a great afernoon treat with a good cup of coffee or tea. Indulge yourself!

Plum pie


What we need:


for the dough:

300g four
100g potato starch
200g butter
1/2 glasses of sugar 
1 egg
2 tbsp natural yogurt
a pinch of salt
2 tsp baking powder 

filling:

10 large plums
1 apple
1 glass of sugar
1 tsp cinnamon
50ml water
2 tbsp potato starch
1 tbsp butter

What we have to do:

Pour the flour and starch on a flat surface and add the butter. Use a knife and cut the butter into small pieces and at the same time mix it with flour. Add salt, baking powder and sugar, and start mixing the dough with your hand. You'll end up with a lot of crumbles. Then add yogurt, egg and mix to combine and then knead until you have a smooth ball of dough for 2 min. Divide the dough into two balls. One should be a bit smaller.  Wrap the smaller ball  in a cling film and put it in a freezer, the bigger one wrap in a cling film and put in a fridge for 1 hour.
Peel, core and cut into cubes the apple, slice the plums. Add them in a pot together with sugar, water and cinnamon. Cook  for 10 minutes until the fruit is soft but still keep the shape. Mix the starch with 4 tablespoons of water  and pour in the filling. Stir and cook for 2 minutes until the filling thickens. Let it cool a bit.
Take a big baking tray and spread with some parchment. Preheat the oven up to 190C.
Roll out the big ball of dough and spread over the tray. Add the fruit filling, arrange some lumps of butter on the top. Take out the smaller ball of dough, roll out into a rectangular and cut the dough into stripes. Arrange the stripes over the pie. You can also crumble the dough with your hands if you want. Put the pie in the oven and bake for 50-60 minutes until the dough is golden brown and the filling is bubbling. Let the pie cool before slicing. You can also sprinkle with some powdered sugar. Enjoy!

Aš kepu pyragus ne todėl, kad baisiausiai mėgčiau juos valgyti. Tiesą sakant aš netgi nesu visų saldumynų mėgėja ( išskirus tikrai gerus šokoladinius kepinius), bet kepti baisiausiai mėgstu. Tai lyg kokia terapija. Todėl mano bendradarbiai jau daug pyragų išragavę, netgi tokių, kokių Turkijoje neįprasta kepti. Kad ir toks pyragas jiems yra gana neįprastas, o dar saldžiarūgštis įdaras visus privertė nustebti. Tačiau patiko! Patiko ir mano turkiškai šeimynai, nors jiems saldumų gali ir nebūti. Bet neužsibuvo šis pyragas, o tai yra gerai... vadinasi laikas galvoti apie naują receptą. :D

Slyvų pyragas


Reikia:

tešlai:
300g miltų
100g krakmolo 
200g sviesto
1/2 st cukraus 
1 kiaušinio
2 v.š. jogurto
žiupsnelio druskos
2 a.š. kepimo mitelių

įdarui:

10 didelių slyvų
1 obuolio
1 arb.š. cinamono 
1 st cukraus
50ml vandens
1 v.š . sviesto
2 v.š. krakmolo 


Gaminam:


Miltus ir krakmolą sumaišome ant lygaus stalo paviršiaus. Sudedame šaltą sviestą ir peiliu pjaustome tuo pat metu maišydami su miltais. Sudedame druską, kepimo miltelius ir cukrų, ir tada jau rankoms formuojame trupinėlius. Sudedame kiaušinį ir jogurtą, bei išminkome vientisą tešlą ( apie 2 min). Padalinam tešlą į dvi dalis, viena gali būti truputi mažesnė, kurią naudosit trupiniams. Mažesnį tešlos gabalą suvyniojam į plėvelę ir dedame į šaldiklį. Didesnį gabalą taip pat suviniojam į plėvelę ir dedam į šaldytuvą 1 valandai.
Nulupame ir supjaustome obuolį ir slyvas. Sudedame į puodą kartu su cukrumi, cinamonu bei vandeniu. Verdame 10 min kol vaisiai bus minkšti, bet vis dar laikys formą. Krakmolą sumaišome su 4 šaukštais šalto vandens ir supilame į įdarą, dar paverdame 2 minutes, kol sutirštėja. Šiek tiek atvėsiname. 
Kepimo formą ištiesiame kepimo popieriumi. Orkaitę įkaitiname iki 190C.
Didesnį tešlos gabalą iškočiojame ir ištiesiame kepimo skardoje, užlenkiame kraštus. Supilame įdarą ir išdėiojame smulkintą sviestą. Imame mažesnį tešlos gabalą ir iškočiojame į stačiakampį. Supjaustome juostelėmis ir sudedame ant pyrago viršaus. Galite ir rankomis sutrupinti. Dedame į orkaitę ir kepame apie 50-60 min kol tešla gaunasi gražiai parudusi, o įdaras burbuliuoja. Atvėsiname pyragą prieš pjaunant. Galite apibarstyti cukraus pudra. Skanaus!Comments

Popular Posts