Chichen omelet roll/ Vištienos ir omleto vyniotinis


Another Thursday and my friend Elena came to visit us once again. This time I served her and her son this chicken omelet roll together with spicy Turkish vegetable salad with pomegranate, green lentil and carrot salad. For dessert we had apple and pear pie with some vanilla ice-cream. A great day with a friend! Happy days!

Chicken omelet roll

( serves 6-7)

What you need:


omelet:
5 large eggs
40g cheese
2 tbs cream cheese
salt and black pepper
1 tbs olive oil
a handful of parsley and dill

chicken layer:
500g chicken
1 onion
2 garlic cloves
salt and black pepper
1 egg
a pinch of dried thyme

What you have to do:


Preheat the oven up to 180C. Lay a large oven tray with some parchment.
In a bowl whisk eggs, cream cheese, add grated cheese, salt, black pepper, finely chopped dill and parsley. Pour the mixture onto a parchment lined tray. Bake for 5-6 min until the omelet starts to get firm. Take it out of the oven and leave it to cool for 5 min. 
In a blender finely chop the chicken. Transfer into a bowl. Add finely chopped onion and garlic, salt, black pepper, thyme. Spread the chicken over the omelet. Use the prachment to help you roll the omelet into a roll. 
Return the roll into the oven and bake for 20-25 minutes until the chicken is cooked through. Serve warm or cool with salad. Enjoy!


Dar vienas ketvirtadienis ir vėl pas mane atvažiavo draugė Elena, kaip pati sako "pavalgyti". Bandžiau ją, įtikinti, kad gal vistik dėl draugystės, dėl mano įdomios asmenybės ji važiuoja beveik 2 valandas viešuoju transportu, bet ne, vistik dėl maisto. Ką jau padarysi, bent jau taip reikia draugystę palaikyti! Šį kartą valgėme vištienos ir omleto vyrniotinį kartu su aštriom Turkiškom salotom, žaliųjų lęšių ir morkų salotomis, vynuogių lapų suktinukais su ryžiais ir jogurtu. Vaikai valgė žirnelių sriubą. Desertui laukė obuolių ir kriaušių pyragas su vaniliniais ledais. Visko nesuvalgėm, dar ir vyrui gausiai vakarienei liko, pusę likusio pyrago Elenai sudėjau vežtis namo. Kitaip tariant, visiems visko užteko. Dabar receptas.
Pirmą kartą tokį kepinį kepiau gal prieš kokius 5 metus. Tikrai seniai, net nežinau, kur pirmą kartą pamačiau, bet greičiusiai kur nors supermamų respublikoje. Ir šiaip manau, kad tiek čia variacijų būtų galima praidaryti, tik duokit laiko ir, kad valgančių būtų! Kartą kepiau su špinatiniu omletu, tačiau šį kartą omletą pagardinau didelia sauja krapų ir petražolių. Puikiai derėjo! Tačiau kartu su Elena  nusprendėme, kad gyvenant Lietuvoje būtų geriausia naudoti kiauliena, tada nereikėtų sukti galvos, kaip neperkepti ir kaip atvėsus kepinys netaptų sausas. Vištiena yra gana švelnaus skonio mėsa, o aš ir prieskonių daug nedėjau, todėl šalia pateikiau gana pikantiško skonio aštrias smulkiai kapotas Turkiškas salotas, kurios dažniausiai būna pateikiamos kebabų restoranuose šalia mėsos patiekalų. Taigi tikrai skanu! Išbandykite!

Vištienos ir omleto vyniotinis


( 6-7 asmenims)

Reikia:

omletui:
5 didelių kiaušinių
40g sūrio
2 valg.š. kreminės varškės
druskos ir juodųjų pipirų
1 valg.š. alyvuogių aliejaus
saujelės krapų ir petražolių

vištienos įdaras
500g vištienos
1 svogūnas
2 skiltelės česnako
1 kiaušinis
žiupsnelis čiobrelio

Gaminam:

Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Didelę kepitimo  skardą ištieskite kepimo popieriumi,
Dubenyje išplakite kiaušinius su kremine varške, suberkite tarkuotą sūrį, smulkintus krapus ir petražoles, pagardinkite druska ir pipirais. Įpilkite aliejų.
Supilkite kiaušinius ant kepimo popierius ir vienodai paskirstykite. Kepkite orkaitėje 5-6 minutes, kol omletas pasidarys kietokas. Atvėsinkite apie 5 minutes. 
Smulkintuve susmulkinkite vištieną. Perdėkite ją į dubenį, sudėkite smulkintą svogūną, česnakus, druską, pipirus, čiobrelį. Gerai išmaišykite. Paskirstykite vištienos mišinį ant omleto. Kepimo popieriaus pagalba susukite į vyniotinį. 
Dėkite vyniotinį į orkaitę ir kepkite 20-25 minutes, kol vištiena bus iškepusi, o omletas esantis išorėje pradės rusti.  Neperkepkite, nes tada vištiena bus sausa.
Supjaustykite riekelėm. Pateikite su salotomis tiek šiltą, tiek karštą. 


Comments

Popular Posts