Green bean salad / Žaliųjų pupelių salotos

\
My new favorite salad or maybe just the dressing that goes well with green beans, boiled potatoes, or roasted cauliflower. That is great as can always keep some roasted onion in the fridge and mix up the dressing whenever I want to have this beautiful salad full of flavour. 

Green bean salad


( serves 3-4)

What you need:


500g green beans ( or use a mix of different beans)

dressing:

2 red onions
2 tbs olive oil
salt and black pepper
a pinch of thyme
2 garlic cloves
2 tbsp red wine vinegar (or grape vinegar)
2 tbsp lemon juice

What you have to do:


First roast the onions. Peel and cut them in quarters. Arrange in a heat-proof dish and drizzle with some olive oil and add thyme. Roast for 20 min in 180C oven. ( I just put them in the oven next to other things that I am baking and then keep in the fridge, it can be stored  for a few days). 
In a bowl combine finely grated garlic, lemon juice, vinegar, salt and black pepper. Cut the onions into smaller pieces and add into the dressing together with the remaining oil and juice from the baking dish. 
Bring a pot of water to boil and add the beans. Cook them only for 2 minutes. They should still be green, and crunchy but not raw. Drain and wash them under some cold water to stop them from cooking. Cut them into smaller pieces and put in a bowl with the dressing. Toss them to coat. Leave the salad to marinade for 10 min and then serve! Enjoy!Štai mano naujos labai mėgstamos salotos, kurias galėčiau valgyti beveik visada. Nežinau, ar Lietuvoje galima rasti žaliųjų ar šparaginių pupelių šiuo metu, bet visada tiks ir šaldytos, o jas tikrai mėgsta lietuvės moterys šaldyti. Beto, čia juk svarbiausia padažas su orkaitėje keptais svogūnais, tiesiog kitą kartą kai kažką kepsite orkaitėje ( na aišku ne pyragus, o kažką sūraus), šalia įdėkite keletą raudonųjų svogūnų, kurios tikrai kelias dienas galite išlaikyti šaldytuve, taikai tik užsinorėsite, teliks susimaišyti padažą, išvirti daržoves ir salotos paruoštos. Beja, padažas tiks ir virtoms bulvėms, ar orkaitėje apkeptiems kalafijorams pagardinti. Skanaus!

Žaliųjų pupelių salotos


( 3-4 asmenims)

Reikia:


500g žaliųjų pupelių

padažui:
2 raudonųjų svogūnų
2 valg.š. aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų
žiubsnelio džiovinto čiobrelio
2 skiltelės česnako
2 valg.š. raudonojo vyno acto
2 valg.š. citrinos sulčių


Gaminam:


Pirmiausia nulupkite ir supjaustykite svogūnus į 4 dalis. Sudėkite į karščiui atsparų indą, užpilkite aliejumi, pagardinkite druska ir pipirais, bei čiobreliu. Kepkite 180C orkitėje apie 20 min. 
Dubenyje sumaišykite nuluptą ir sutarkuotą česnaką, actą, citrinos sultis, druską, pipirus. Susmulkinkite keptus svogūnus ir įmaišykite į padažą kartu su likusiu aliejumi kepimo inde. Išmaišykite.
Užvirinkite puodą su vandeniu ir sudėkite pupeles. Virkite tik 2 minutes, kad jos būtų dar žalios ir traškios, bet jau išvirusios. Nupilkite vandenį ir greitai pupeles perplaukite šaltu vandeniu, kad jos išlaikytų spalvą. Suberkite į dubenį su padažu ir išmaišykite. Palaikytite apie 10 min kad skoniai susimaišytų ir skanaukite. Puikiai tiks prie bet kokio mėsos patiekalo. Skanaus! Comments

Popular Posts