Sticky red cabbage with apples / Troškinti raudonieji kopūstai su obuoliais

 It is definitely a bloody good recipe of a cabbage. I know that neither Lithuanians nor Turkish appreciate cooked red cabbage but it is definitely a must try and it will soon be your favorite cabbage dish or a side, let's say for Thanksgiving or Christmas dinner. It is definitely on my dinner table!

Sticky red cabbage with apples

( adapted from Jamie Oliver's recipe)

What we need:


1 red cabbage ( medium size)
1 tsp fennel seeds
olive oil
1 onion
2 apples
salt and pepper
150ml balsamic vinegar
1 tsp of butter
a handful of fresh parsley


What we have to do:


 Pour some oil into a pan or a saucepan, get it hot and then add fennel seeds and chopped onion. Cook until light golden.
Peel and cut your apples into pieces and add into the pan, followed by the chopped cabbage chunks, salt and pepper and the vinegar, and stir it together well. Put on the lid and continue to cook on a low heat for an hour, checking and stiring every so often.
When your cabbage is  sticky and sweet, remove it into a serving plate, pop the butter on top and sprinkle over some chopped parsley.
Enjoy!!!

Žinau, kad nei lietuviai, nei turkai nėra per dideli megėjai troškinto raudonojo kopūsto. Jie mieliau jį deda į salotas. Visiškai ir nesiginčiju, raudonojo kopūsto salotos yra tikrai labai skanios, ypač pagardintos granatų sirupu ar granatų sėklom, tačiau visgi dabar artėja šaltas metų laikas, tai norisi kažko šilto bet gaivaus. Taigi šis troškintų kopūstų receptas yra tiesiog toks tobulas šiam metų laikui, puikiai tinkantis ir amerikiečių Padėkos dienai,  bei mūsų Kalėdom ar šiaip, skaniai vakarienei. 

Troškinti raudonieji kopūstai su obuoliai


( receptas adaptuotas pagal Jamie Oliver receptą)


Reikia:


1 raudonojo kopūsto
1 arb.š. pankolio sėklų
alyvuogių aliejaus
1 svogūno
2 obuolių
druskos ir pipirų
150ml balzaminio acto
1 arb.š.. sviesto
saujelės šviežių petražolių

Gaminame:

Į gilią keptuvę įpilkite aliejaus, kai jis įkais, sudėkite pankolių sėklas ir smulkintą svogūną. Apkepkite kol svogūnai taps šviesiai rusvi.
Nulupkite ir supjaustykite obuolius, sudėkite juos į keptuvę kartu su smulkintu kopūstu, druska, pipirais ir balzaminiu actu. Pamaišykite ir uždenkite.Troškinkite kopūstus ant mažos ugnies apie valandą, nepamirškite retkarčiais pamaišyti.
 Kopūstai gaunasi lipnūs ir maloniai saldžiarūgščiai. Sudėkite kopūstus į lėkštę ar dubenėlį, pagardinkite šaukštu sviesto ir apibarstykite smulkintom petražolėm. Skanaus!


Comments

  1. Kaip tik gaminu:) Neturejau pankolio seklu, tai idejau ziupsneli kmynu, kalindzi seklu, ciobreliu:) Laukiu rezultato:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Tikiuosi, kad patiks taip pat kaip ir mums jie patinka!

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts