Turkish Pistachio dessert/ Yufkadan Antep Katmer / Pistacijų sluoksniuotis


This dessert or a sweet snack originates from Gaziantep. This region proudly claims to be the capital of Turkish pistachio baklava and generaly everything with pistachios. It is very easy to make and actually takes very little time. Also a perfect treat for tea time.

Turkish pistachio dessert

(serves 2-3)

What you need:


1 yufka sheet or 2 thin fillo pastry sheets
3 tbsp clotted cream or kaymak
3 tbsp ground pistachios
2 tbsp sugar
1 tsp butter

What you have to do:


Unroll the yufka sheet and put small drops of kaymak all over the sheet. Sprinkle with 2 tbsp of pistachios and 1 tbsp of sugar. Fold the sides until you end up with a rectangle. It should be big enough to fit a large pan ( around 25cm in diametre).
 Melt the butter in a pan and add the pastry. Cook on a low heat for 1-2 min until slightly browned. Turn it upside down and continue cooking. Remove onto a serving dish and sprinkle with remaining sugar and pistachios. Cut in squares and serve warm or cold. Enjoy!Šis pistacijų sluoksniuotis yra kilęs iš Gaziantep regijono, kuris išdidžiai skelbiasi turkiškos pistacijų sostine ir šiaip viskuo, kad kilę iš pistacijų, nes čia tiek kotletai ar kebabai gaminami su pistacijomis. Patiekalui reikės yufka tešlos, kuri paprastai naudojama gaminti visokius borekus ir nesaldžius patiekalus, bet čia galima naudoti ir baklavos filo tešlą, tik jau naudočiau 2 sluoksnius. Tiesiog visas kepinys gautųsi daug traškesnis, bet tikrai ne blogesnis, o gal net ir geresnis. Kitas labai jau turkiškas ingridientas yra kaymak, kuris yra grietinėlės draugas ar net šeimos narys. Tai tiesiog yra neįrūgusi riebi grietinė. Kai atsimenu mano mamą seniau gaminančią grietinę namuose iš šviežio pieno, tai ji naudodavo tokį aparatą, kurį vadino 'seperatoriumi'. Ten supylus pieną, pro vieną kranelį bėgdavo grietinėlė, pro kitą jau liesas pienas. Kartais mama tą grietnėlę dar kartą per tą aparatą praleisdavo, va tada ir gaudavosi tas tirštas turkų vadinamas 'kaymak', kuris kitą dieną sutirštėdavo ir būdavo lyg baisiausiai riebi saldi grietinė. Turkijoje kaymak naudojamas pateikti saldžius desertus ar sirupe virtus vaisius. Šiam patiekalui jis suteikia šiek tiek riebuvo ir skonio lyg koks plonytis lietinis blynas būtų išmirkytas kondensuotame piene. Tikrai taip, pavojingai skanu ir nuodėminga. 

Pistacijų sluoksniuotis


( 2-3 asmenims)

Reikia:


1 yufka tešlos arba 2 filo tešlos sluoksnių
3 valg.š. kaymak arba tiesiog pasaldintos riebios grietinės 
3 valg.š. maltų pistacijų
2 valg.š. cukraus
1 arb.š. sviesto

Gaminam:


Išskleiskite yufkos sluoksnį ant ploksčio paviršiaus ir šaukšteliu paskleiskite gabalėlius kaymak grietinėlės. Apiberkite 1 šaukštu cukraus ir 2 šaukštais pistacijų. Sulankstykite visus kraštus, kad gautųsi stačialkampis. 
Didelėje keptuvėje ištirpinkite sviestą ir dėkite sluoksniuotį. Kepkite ant nedidelės ugnies apie 1-2 min kol lengvai apskrus, tada apverskite ir apkepkite kitą pusę. 
Prieš pateikdami dar apiberkite likusiu cukrumi ir pistacijomis. Skanaukite tiek šiltą, tiek šaltą. Skanaus!
Comments

Popular Posts