Beetroot and mung bean salad / Burokėlių ir mung pupelių salotos


This is my new favorite salad with beetroot! No doubt! It is great for winter time but taste so fresh. I like using mung beans here as they are tiny and taste great, but they can be substituted with green lentils, soy beans or any other small legumes. I also recommend using small beetroot and roasting them because this way they will be sweeter and compliment the other ingredients better.

Beetroot and mung bean salad


( serves 4)

What you need:


1 cup mung beans
4-5 medium beetroots
1 large sweet apple
a handful or arugola
a handful of fresh dill

dressing:
1 tbsp grainy mustard
3 tbsp lemon juice
3 tbsp olive oil
salt and black pepper

What you have to do:


Soak mung beans for 1-2 hours and then boil them for 30 minutes until they are soft. Drain and cool completely.
Season beetroot with salt and black pepper, drizzle with some olive oil and wrap in some parchment and then in some aliuminium foil. Bake them in a 200C oven for 50-60 min. Cool them completely. Then peel and cut in cubes.
Peel, core and cut apple in  cubes. 
Finely chop dill and arugola. 
In a large bowl combine boiled mung beans, beetroot, apple, arugola and dill. In a small bowl whisk mustard, lemon juice and olive oil. Pour the dressing over the salad. Mix the salad and serve. Enjoy!
Neabejodama galiu pavadinti šias salotas naujomis mano mėgstamiausiomis salotomis su burokėliais, nes nors jos tokios žiemiškos, bet labai gaivios. Kartu naudojau mung pupeles, kurios man patinka dėl mažytės formos, bet jei vietinėje parduotuvėje jų nėra ( nors Lietuvoje jomis prekiaujama daugelyje vietų, pati net pagooglinau), tai visada galite jas pakeisti žaliaisiais lęšiais, sojos pupelėmis ar kitomis smulkiomis pupelėmis.
Burokėlius rinkitės nedidelius ir juos geriau kepkite orkaitėje, nes taip jie bus saldesni ir geriau derės prie kitų salotų ingridientų. Taigi skanaus!

Burokėlių ir mung pupelių salotos


( 4 asmenims)

Reikia:


1 st mung pupelių
4-5 vidutinio dydžio ar mažesnių burokėlių
1 didelio saldaus obuolio
saujos gražgrastės
saujelės šviežių krapų

padažui:
1 valg.š. garstyčių su grūdeliais
3 valg.š. citrinos sulčių
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
druskos ir pipirų pagal skonį

Gaminam:


Pupeles užpilkite šaltu vandeniu ir leiskite išbrinkti apie 2 valandas, tada užpilkite švariu vandeniu ir virkite apie 30 minučių, kol jos bus minkštos. Nupilkite vandenį ir atvėsinkite.
Burokėlius nuplaukite, apiberkite druska, pipirais ir šiek tiek alyvuogių aliejumi, suvyniokite į kepimo popierių, tada į aliuminio foliją. Dėkite kepti į 200C orkaitę 50-60 minučių, kol bus minkšti. Atvėsinkite ir nulupkite. Supjaustykite kubeliais.
Obuolį nulupkite ir supjaustykite kubeliais. 
Gražgrastę ir krapus taip pat smulkiai supjaustykite.
Dubenyje sumaišykite pupeles, burokėlį, obuolį, gražgrastę ir krapus. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite garstyčias, citrinų sultis ir aliejų, pagardinkite druska ir pipirais. Užpilkite padažą ant salotų ir gerai išmaišykite. 
Skanaus!Comments

 1. skonių bloge kažkodėl paspaudus nuorodą į šį receptą nukreipia į "Classic French Croissant Recipe" weekend bakery puslapyje:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dėkui už pastabą, reikia ištaisyti. Va ką reiškia namie kepti Prancūziškus ragelius, tai visur jie vaidenasi.

   Delete
  2. toks puikus receptas, juk negalima leisti jam interneto platybėse prapulti:) o kalbant apie prancūziškus ragelius, tai tikiuosi, kad jie ir Jūsų tinklaraštyje greitu metu pasivaidens įrašo pavidalu!

   Delete
 2. jau kelintame įraše pastebiu, kad reikėtų šiek tiek daugiau dėmesio kalbai (rašyba šlubuoja)...
  Pvz.: "ingridentų"...
  ingredieñtas [lot. ingrediens (kilm. ingredientis) – įeinantis], mišinio sudedamoji dalis.
  Pagooglinkit:)
  O receptai - PUIKŪS:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sutinku, kad mano lietuvių kalba šlubuoja ir kas kart bandau ją taisyti, kai tik pastebiu klaidas. Stengsiuosi būti atidesnė! Ačiū už pastabą!

   Delete
  2. Nera nieko geresnio uz draugiska replika; replikos apie slubuojancia rasyba (ir kitus akis badancius defektus asmeniniame bloge/dienorastyje) yra ypac vertingos; as savo ruoztu Jolitai patarciau viska pradeti rasyti anglu kalba; gal rasyba maziau slubuos; o jeigu ir suslubuos kur netycia, tikriausiai niekas neuzsiims replikavimu;

   Delete
 3. Pirmą kartą iš Jūsų išgirdau apie mung pupelės, labai sudomina, nes perskaičiau, kad nepūčia vidurių. Gal žinote ar galima jas auginti lietuviškuose daržuose? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Auginti lietuviskuose darzuose tikrai galima (zr. Spindulines pupuoles), tik nezinau ar jos subresta iki galutinio rezultato (tikrai gallima vartoti kaip sparagines pupeles).

   Delete
  2. Aš taip pat manau, kad galima, nes pupelės juk daržovė, kuri nėra labai reikli. Tik greičiausiai baisiai nuobodus darbas jas gvaldyti, juk jos tokios mažytės. Tikrai žinau, kad šios pupelės yra daiginamos ir valgomi jų daigai.

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts