Black Sea corn bread / Juodosios Jūros regijono kukurūzų duona / Karadeniz’den Mısır Ekmeği


Black Sea region in Turkey has a very different cuisine from the rest of the country. It is their king of fish European anchiovies with a long list of recipes, delicious cabbage and potato dishes. cheese and of course corn. This cornbread I made to accompany my Black Sea region dinner with fried hamsi, kapuska and Turkish greens salad with pomegranate molasses and seeds. Traditionally this bread is made just with cornflour, water, oil and baking powder, but I have seen a yeast version as well. This recipe makes a richer bread which has more like cake texture and is soft. It is usually served with soups, yogurt or butter. 

Black Sea corn bread


( serves 6)

What you need:

250g corn flour
1 tbsp sugar
1 tsp salt
1 tbsp baking powder
150 ml milk
150 ml olive oil
1 tbsp melted butter
150 ml boiling water

What you have to do:


In a bowl mix corn flour, sugar, salt, baking powder. Then add milk, olive oil, melted butter. Mix it well together. Pour in boiling water and mix until combined. You will end up with cake-like batter.
Preheat the oven up to 200C. Butter 22X26cm dish. Pour the batter in it. Bake in the oven for about 40 minutes until colden brown on the top.
Serve warm or cold with soup, dips or butter.


Juodosios Jūros regijonas Turkijoje pasižymi išskritina virtuve, kuri skiriasi ne tik gaminimo stiliumi bet ir pagrindiniais ingridientais ir žinoma tik tiems rajonams būdingais receptais. Kartais netgi sakoma, kad reikia būti kilusiam iš ten. kad mėgtum jų patiekalus. Ir be jokios abejonės, kiekvienas iš ten kilęs pasakys, kad tik ten pagaminti patiekalais skaniausi, nes jei bandysi juos atkartoti su kitur turimais ingridientais, skonis bus ne tas. Kas ten žino ir galėtų objektyviai tai įvertinti, bet tikrai Karadeniz ( Juodosios jūros) regijonas turi savo žavesio. Ne tik ispūdingo dydžio kalnai su žaliais medžiais, vietinės arbatos plantacijomis, čia sugaunamais ančiuviais ( greičiausiai jie ir patys nesuskaičiuotų, kiek receptų turi su taip vadinamais hamsi), kopūstų patiekalais ( slavų virtivės įtaka), tam regijonui būdingam sūriui ir žinoma kukurūzai. Taigi ir šis duonos receptas yra tipiškas šiam regijonui. Ji labiau panaši į pyragą, nors ir nėra saldi, bei paprastai pateikiama su sriuba, jogurtu, sūrio patiekalais ar paprasčiausiai sviestu.  Aš ją pateikiau su keptais ančiuviais, žalumynų salotom su granatų sėklom ir kopūstų bei ryžių troškiniu - kapūska.

Juodosios Jūros regijono Kukurūzų Duona


( 6 asmenims)

Reikia:


250 g kukurūzų miltų
1 valg.š. cukraus
1 arb.š. druskos
1 valg.š. kepimo miltelių
150  ml pieno
150 ml alyvuogių aliejaus
1 valg.š. sviesto
150 ml verdančio vandens

Gaminam:


Dubenyje sumaišykite kukurūzų miltus, cukrų, druską, kepimo miltelius. Tada supilkite pieną, aliejų, ištirpintą sviestą. Viską gerai išmaišykite. Supilkite verdantį vandenį ir vėl išmaišykite. Gausite tešlą lyg būtų kokiems blynams.
Įkaitinkite orkaitę iki 200C. 22X26cm indą ištepkite sviestu ir supilkite tešlą. Kepkite orkaitėje apie 35-40  minučių kol viršus pradės gražiai gelsti. 
Pateikite šiltą arba atvėsusią su sriuba ar užkandžiais. Skanaus!


Comments

Popular Posts