Chicken sticks with mustard sauce / Vištienos pagaliukai su garstyčių padažu


This chicken recipe was inspired by one Paleo recipe but the sauce might not be appropriate so I would recommend making adjustments. I really know very little about Paleo diet but they say it helps to solve most of digestion and skin problems. From my experience I know that not eating potatoes and bread or other starchy stuff makes me feel better but I guess if you eat less you will feel the same. I liked this recipe as it uses nuts as a coating for thin stripes of chicken and it is also baked in the oven. So basically there is no additional fat, just the one from the meat and nuts. However, the sauce is a bit sinfull but it goes so well with meat. 

Chicken sticks with mustard sauce


 ( serves 2)

What you need:


2 chicken breast halves
1/2 cup ground almonds
1/4 cup desiccated coconut
1 egg
salt and black pepper
a pinch of dried thyme
a squeeze of lemon juice

sauce:
2 tbsp grainy mustard 
4 tbsp low fat mayonaise
1/2 lemon juice
salt and black pepper to taste

What you have to do:


Cut chicken in stripes. Season with salt and black pepper, thyne, add some lemon juice. In a food processor ground the almonds and coconut. Transfer onto a plate. Whisk an egg in another dish and pour it on the chicken. Mix it.
Line a baking tray with some parchment. Take a piece of chicken and coat it with nuts. Arrange chicken on a baking tray.
Preheat the oven up to 180C. Bake chicken for 6- 7 minutes. Don't overbake as the meat might dry out. 
Mix up the sauce. In a bowl mix mustard, mayonaise, lemon juice. Season with salt and pepper to your taste. Seve chicken with the sauce and some vegetables. Enjoy!

Šiais laikais visi kalba apie tai, ką valgo. Visais įmanomais būdais. Vieni fotografuoja savo pusryčius, pietus ar vakarienę ir talpina į Instagram, kiti susiburia į įvairias grupes facebook'e ir dalinasi, tuo ką ruošė savo šeimynai, kiti kolekcionuoja receptus Pintereste ir greičiausiai net pusės jų neišbandys. Yra ir kitokia kalbėtojų apie maistą grupė. Jie manosi viską žinantys, nes taip kažkoks dėdė internete parašė, taip sakė mano kaimynė ar taip per televizorių rodė, todėl taip yra nenuginčijamai geriausia. Dar yra kalbėtojų apie dietas grupės, kurios žino, ką ir kaip valgyti pagal nustatytas taisykles. Iš tokių kalbėtojų grupių aš jau kelis metus atkreipiu dėmesį į  Dunkano ir Paleo mitybos mylėtojus. Niekas ten taip pat dviračio neišradinėja, nes juk visi žinome, kad baltymai lieknina, blogieji angliavandeniai storina ir nėra jokios iš jų naudos, kad ir kokie ten skanūs jie būtų. Taigi atsisakius tai kas tau nenaudinga, atsisveikinus su duona, cukrumi ir dar keliais dalykėliais, taip ir siekiamas tikslas link tobulojo veidrodžio atvaizdo.
Tai va vieną dieną viename tinklarašyje, kuris daug žino apie Paleo mitybą ir nužiūrėjau šį vištienos receptą, tiksliau visą tą riešutinį-kokosinį darbužėlį. Dėja padažas greičiausiai nepritaikytas Paleo, bet jis vis tiek puikiai dera prie vištienos. Kol dar tyrinėju, ką čia geriau valgyti, ko ne, kur eiti pajudėti ir ar oras ne per vėsus, šiandien priešpiečiams valgysim šias lazdeles, o tada rimtą miną nustačiusi sakysiu ir jums valgyti, nes tai yra teisinga ( o gal dabar teisinga tik tai, kas yra vadinama žaliavalgyste?), na gerai, tai yra skanu ir nėra jokių papildomų riebalų... 

Vištienos pagaliukai su garstyčių padažu


( 2 asmenims)

Reikia:


2 vištienos krūtinėlės puselių
1/2 st maltų migdolų
1/4 st kokoso drožlių
1 kiaušinio
druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį
žiubsnelio džiovinto čiobrelio
šlakelio citrinos sulčių

padažui:

2 valg.š. garstyčių su grūdeliais
4 valg.š. majonezo ( low-fat)
1/2 citrinos sulčių
druskos ir pipirų pagal skonį

Gaminam:


Vištienos krūtinėlę supjaustykite nedideliom juostelėm. Pagardinkite druska, pipirais, čiobreliu ir šlakeliu citrinos sulčių. Išmaišykite. Migdolus ir kokosus sudėkite į maisto smulkintuvą ir susmulkinkite. Suberkite riešutus ant lėkštės. Dubenėlyje išplakite kiaušinį ir supilkite ant vištienos.
Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Kepimo skardą ištieskite kepimo popieriumi. Imkite vištienos gabalėlį ir apvoliokite riešutų mišinyje. Dėkite ant kepimo skardos. Kepkite orkaitėje 6-7 minutes. Neperkepkite, nes kitaip vištiena išsausės. 
Paruoškite padažą. Dubenyje sumaišykite garstyčias, majonezą, citrinos sultis. Pagardinkite druska ir pipirais bei gerai išmaišykite.
Pateikite vištienos pagaliukus kartu su padažu ir pjaustytom daržovėm.
Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts