Fried Turkish anchiovies / Kepti turkiškieji ančiuviai / Hamsi tava


Hamsi or European anchievies that are found in the Black Sea is one of the most popular fish during December and January months in Turkey. You can see queues of people waiting to get their share of hamsi in many markets and you can definitely smell fried hamsi when your neighbours are frying them. It has a certain strong smell when being fried but the fish is very delicious. In the Black Sea region they have a variety of dishes with hamsi, but my favorite is still this simple fried recipe. When they are served with fresh greens and herb salad it is absolutely delicious!

Fried hamsi or anchiovies


( serves 4)

What you need:

1 kg of fresh anchiovies( cleaned and deboned)
1 cup of cornflour
salt and black pepper
a pinch of dried thyme
oil for frying

for serving:

some lemon wedges
arugola or mixed salad ( I like serving with this salad with pomegranate)

What you have to do:


In a bowl mix corn flour with salt, black pepper and some thyme. Preheat a pan with a generous amount of oil. Take each fish and roll in a corn flour mix. Put it in the pan. As they are quite small, add 6-7 fish at a time. Fry just for a minute on a side, then turn and cook the other side. They will be golden brown, crispy on the outside and soft inside.
Serve warm with some fresh salad and  lemon. Enjoy!Hamsi arba Europietiškas ančiuvis yra viena iš populiariausių žuvų valgomų Turijoje gruodžio ir sausio mėnesiais. Būtent tada galite pamatyti turguose eiles žmonių perkančius šias mažas žuvytes ir tikrai užuosite jas, jei kaimynai jas keps. Hamsi tikrai turi savotišką kvapą kepant, bet yra tikrai skanios! Taip pat užima laiko kol jas išvalau, bet tai nėra sunku, nes ten tik pagrindinis kaulas ir jis lengvai atsiskiria, taip gaunant hamsi filė. Nors yra ir daugybė receptų su hamsi, bet vienas ir populiariausių ir mano mėgstamiausias yra paprastai keptos žuvys kukurūzų miltuose ir pateikiamos su citrinos skiltele bei šviežiomis salotomis, kuriose paprastai būna gražgrastės salotos.

Kepti turkiškieji ančiuviai arba hamsi


( 4 asmenims)

Reikia:


1 kg šviežių ančiuvių ( išvalytų, be kaulo ir nuplautų)
1 st kukurūzų miltų
druskos ir juodųjų pipirų
žiubsnelis džiovinto čiobrelio
aliejaus kepimui

pateikimui:

citrinos
gražgrasčių arba žalumynų salotų ( aš ypač mėgstu šias Toros salotas )

Gaminam:


Dubenyje sumaišykite kukurūzų miltus su geru žiubsneliu druskos, pipirais ir čiobreliu.
Ančiuvius gerai išvalykite, nuplaukite ir apvoliokite miltų mišinyje. Įkaitinkite keptuvę su aliejumi ir sudėkite po kelias žuvytes į keptuvę. Kepkite tik apie kokią 1 minutę iš vienos pusės, tada apverskite ir dar vieną minutę kepkite. Hamsi žuvytės yra mažos, todėl jų kepti ilgai ir nereikia. Jos turi būti gražiai apskrudusios, traškios iš viršaus,, bet minkštos viduje.
Pateikite jas šiltas su salotomis apšlaksčius citrinos sultimis. Čia taip pat tiks marinuoti svogūnai su sumako prieskoniais. Comments

Popular Posts