Goulash soup /Guliašo sriuba

Last week we had a few rainy days so it was a time for a warming and filling soup. I do like meals in one pot as it saves the washing up and they are somewhat comforting. Goulash is definitely comfort food that I used to have back home in Lithuania. My mum used to do it a bit in a different way and used pork, this time it is a simple soup with just a few main ingredients but it is very delicious. Give it a try.

Goulash soup


( inspired by Jamie Magazine recipe)

serves 5-6

What you need:


2 onions
2 green peppers
300g beef 
2 tomatoes
1 tbsp tomato paste
1/2 tsp caraway seeds
1 bay leaf
1 tsp dried thyme
5-6 medium potatoes
1 carrot
salt and black pepper
some oil
water
sour cream or yogurt to serve

What you have to do:


Peel and chop onions. Deseed and slice peppers. Cut beef into  small chunks. Preheat a pot with some oil and add the onions and peppers. Cook them for 2 minutes. Then add the meat. Cook them until meat is lightly browned. Add chopped tomatoes, tomato paste, salt, black pepper, caraway seeds, thyme, bay leaf. Pour about 300 ml of water or beef stock. Cook slowly for 1 - 1 1/2 hours.
Peel and cut into medium pieces potatoes and carrot. Add them to the pot and cook for 30 more minutes or until they are cooked through. Add some more water if you want the soup to be thinner. 
Serve hot or warm with a dollop of sourcream or yogurt. Enjoy!


Praėjusią savaitę porą dienų Stambule palynojo, tai iš karto norėjosi kažko šildančio, bet taip pat kad nereikėtų per daug vargintis. O guliašo sriuba būtent tokia ir yra. Viskas viename puode ir daugiau nieko nereikia. Čia ir sriuba, ir pagrindinis patiekalas viename, tai tik salotų pasigaminau šalia, nes man visada norisi daug salotų šalia mėsos. Šilta ir gardu... Šiandien pas mus jau vėl saulėta ir temperatūra šoktelėjo net iki 14C šilumos, tai reiks kažko lengvesnio... bet prisiminus šią sriubą vistiek galvoju, kaip buvo skanu. 

Guliašo sriuba


( įkvėpta Jamie Magazine recepto)
( 5-6 asmenims)

Reikia:

2 svogūnai
2 nedidelės žaliosios paprikos
300g jautienos
2 pomidorai
1 valg.š. pomidorų pastos
1/2 arb.š. kmynų
1 lauro lapas
1 arb.š. džiovinto čiobrelio
5-6 vidutinio dydžio bulvių
1 morkos
druskos ir juodųjų pipirų
aliejaus
vandens
grietinės ar jogurto pateikimui

Gaminam:


Nulupkite ir supjaustykite svogūnus ir paprikas. Susmulkinkite jautieną nedideliais gabaliukais. Įkaitinkite puodą su šiek tiek aliejaus ir sudėkite svogūnus bei paprikas. Pakepinkite apie 2 minutes, tada sudėkite jautieną ir kepinkite kol ji pradės šiek tiek apskrusti, o daržovės bus iškepusios. Sudėkite smulkintus pomidorus ir pomidorų pastą, kartu su druska, pipirais, kmynais, lauro lapu, čiobreliu. Užpilkite apie 500 ml vandens arba jautienos sultinio. Ant nedidelės ugnies virkite apie 1 - 1 1/2 valandos.  Retkarčiais pamaišykite.
Nulupkite ir supjaustykite morką ir bulves vidutinio dydžio gabaliukais. Sudėkite į puodą, jei norite skystesnės sriubas dar įpilkite vandens ir virkite apie 30 minučių kol bulvės bus išvirusios. 
Pateikite kartu su grietine ar jogurtu. Skanaus!


Comments

Popular Posts