Green frittata / Omletas su žalumynais


This recipe was inspired by Persian Kuku or KooKoo Sabzi which is basically eggs and loads of herbs with some nuts and barberries. It is fried in a pan and then served for breakfast or as an appetizer or a snack. It is also served on Iranian festival Norous. 
In my home we have eggs for breakfast almost every day so I always look for a different way to serve them. My little girl is also a big fan of eggs and as she likes spinach omelet, I just combined all her favorite green things and make a great green fritata. 

Green frittata


( serves 4)

What you need:


4 eggs
a small handful of walnuts
1 small onion
1 large handful of fresh spinach ( you can use frozen as well)
1/2 cup of parsley
1/2 cup of dill
some leaves of mint
olive oil
salt and black pepper
some tomatoes for serving

What you have to do:


Finely chop the spinach and herbs. In a dry pan toast the walnuts for 2-3 minutes. 
In a bowl whisk the eggs and add all the herbs and spinach with walnuts. Mix it well. Season with salt and pepper. 
Peel and finely chop the onion.
Heat some oil in a pan and  fry the onion for 2-3 minutes until it softens. Then pour the egg mixture on the top and stir it a bit just to mix the batter with onions. Reduce the heat and cover the pan with a lid. Cook until the botton of frittata starts to brown a bit. Cut the frittata into quarters and turn each quarter upside-down. Cook for 5-6 more minutes until it is cooked through.
Transfer on a plate. Sprinkle with some fresh herbs and sliced tomatoes. Enjoy!Šį receptą įkvėpė Persiškas/ Iranietiškas patiekalas Kuku arba Kookoo Sabzi, kuris yra paprasčiausiais omletas su kiaušiniais, riešutais, barberry uogomis ir daugybe žalumynų. Tų kuku pasirodo gali būti visokių,, netgi su vaisiais, su bulvėmis ( labiau jau primenantis bulvių plokštainį). Jis paprastai pateikiamas per pusryčius arba kaip užkandėlė šalia kitų patiekalų, tai taip pat yra tradicinis patiekalas per Iraniečių Norous šventę.
Kadangi mano namuose kiaušiniai valgomi labai dažnai, tai aš vis ieškau naujų būtų jiems pateikti. Mano dukra labai mėgsta špinatus su kiaušiniais, tai ir šis omletas buvo pagardintas jais, tik daug daugiau ir dar su kitais žaliais draugais. Buvo skanu ir net neatrodo, kad tai omletas, labiau jau žaliasis apkepas. 

Omletas su žalumynais


( 4 asmenims)

Reikia:


4 kiaušiniai
saujelė graikinių riešutų
1 mažas svogūnas
didelė sauja šviežių špinatų ( galite naudoti ir šaldytus)
1/2 st smulkintų petražolių
1/2 st smulkintų krapų
keli lapeliai mėtų
druskos ir juodųjų pipirų
alyvuogių aliejaus 
pomidorų pateikimui

Gaminam:


Špinatus ir žalumynus smulkiai supjaustome.
Įkaitinkite keptuvę ir paskrudinkite graikinius riešutus kelias minutes.
Nulupkite svogūną ir smulkiai supjaustykite. Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir sudėkite svogūnus. Pakepinkite kelias minutes kol suminkštės. 
Dubenyje išplakite kiaušinius ir sudėkite žalumynus, pagardinkite druska, pipirais, sudėkite graikinius riešutus ir viską gerai išmaišykite.
Supilkite kiaušinių masę į keptuvę su svogūnais. Greitai truputį pamaišykite, kad svogūnas šiek tiek išsimaišytų. Sumažinkite ugnį ir keptuvę uždenkite dangčiu. Kepinkite apie 5 minutes, kol apačia sutvirtės ir bus gražiai apskrudusi. Tada padalinkite omletą į 4 dalis ir kiekvieną atskirai apverskite. Tada vėl uždenkite dangčiu ir toliau kepkite kelias minutes kol visai iškeps.
Pateikite ant lėkštės apibarstę žalumynais ir pjaustytais pomidorais. Skanaus!
Comments

  1. Replies
    1. Tikrai taip! O dar kai mes tokius panašius dalykus tikrai mėgstam, tai mums pats tas!

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts