Hot sesame seed pudding / Karštas sezamo sėklų pudingas / Sicak helva

When I saw this recipe in Rebecca Seal's book Istanbul: Recipes from the heart of Turkey, I knew I want to make it. It is not a traditional recipe of helva pudding but a smart combination of traditional ingredients. Traditionally warm helva is bought in local shops but sometimes it is made by adding some milk and lemon juice to a block that is bought from a shop. I lovely sweat treat which is just great in cool weather. 

Warm sesame seed pudding


( Adapted from Rebecca Seal recipe)

serves 2

What you need:


250 g plain sesame seed halva
1 small apple
2 tbsp milk
1/2 lemon juice and zest
1/4 tsp cinnamon
some butter for greasing

What you have to do:


In a bowl crumble helva with a fork. Peel, core and grate apple. Mix the apple with helva. Then add lemon juice and zest, milk. Mix it well together.
Preheat the oven up to 200C. Take two small heatproof dishes ( 9 cm in diametre) or one bigger dish and grease them with butter. Pour the pudding and sprinkle with cinnamon. Bake in the oven for 10 minutes, then turn on grill function ( heating from the top) and bake until the top is browned. 
Serve immediately. Enjoy!


Kai perskaičiau šį receptą Rebecca Seal knygoje Istanbul: Recipes from the heart of Turkey iš karto supratau, kad turiu išbandyti. Nors aš sezamų chalvos beveik nevalgau, bet tikrai manau, kad Turkiška chalva yra skanesnė dovana nei tie guminiai sladumynai dar vadinami lokum arba Turkish delight. Tų chalvų yra visokiausių, su visokiais riešutais, džiovintais vaisiais ir ji tikrai gardesnė už saulėgražų chalvą, kurią valgydavome vaikystėje Lietuvoje. Beto, tai tikrai nėra tradicinis receptas, tik sumaniai panaudotas turkiškas ingridientas. Nors kitavertus turkai dažnai perka karštą chalvą saldumynų parduotuvėse ( greičiausiai KOSKA yra viena iš garsiausių, jei jau ieškotumėte plačiausio chalvų ir šiaip saldumynų pasirinkimo), tačiau pasižvalgius internete, matau, kad labai dažnai ji ir gaminama namie. Paprastai obuolių nededa, tik daugiau pieno ir viskas kepama moliniame ar stikliniame indelyje. Obuoliai šiame pudinge nesijaučia, bet jie puikiai suminkšėja ir gaunasi puikiu pagrindu šiam pudingui.

Šiltas sezamų sėklų pudingas


( adaptuota pagal Rebecca Seal receptą)

2 asmenims

Reikia:


250 g sezamų sėklų chalvos
1 nedidelio obuolio
1/2 citrinos sulčių ir tarkuotos žievelės
2 valg.š. pieno 
1/4 arb.š. cinamono
sviesto kepimo formai patepti

Gaminam:


Obuolį nulupkite, išimkite sėklas ir sutarkuokite. Chalvą dėkite į dubenį ir šakute sutrupinkite. Sudėkite obuolį, citrinos sultis ir tarkuotą žievelę, pieną. 
Nedideles kepimo formeles ištepkite sviestu ( nors galite ir vieną didesnę) ir supilkite mišinį. 
Įkaitinkite orkaitę iki 200C. 
Pudingą apibarstykite cinamonu ir dėkite į orkaitę 10 minučių. Tada įjunkite griliaus funkciją ( kai kaitina tik iš viršaus) ir dar kepkite kelias minutes kol viršus gražiai apkeps.
Pateikite iš karto. Skanaus! Čia puikiai tiks turkiška arbata. :)
Turkish helva / Turkiška chalva


Comments

Popular Posts