Manti / Turkish dumplings with yogurt and tomato sauce / Turkiški virtinukai su jogurto ir pomidorų padažu

Our last week of 2013 was all mixed up by the flu that put us all in bed and left without my planned cake, a glass of sparkling wine and any celebrations. But now we are almost fine, just trying to avoid crowded places and public transportation as it seems that virus is having a blast in Turkey. Every second person seems to be ill or has just recovered. Still I hope this New Year will bring us health, a lot of happy moments together, time for little pleasures with a book or a good movie. Happy New Year everyone! 

Steamed manti with yogurt and tomato sauce


( serves 4)

What you need:


dough:

3 cups flour
1 egg
a pinch of salt
4-5 tbsp water

filling:

250 g ground beef
1 medium onion
a handful of chopped parsley
salt and black pepper
a pinch of cumin and ground corriander

sauce:

1 tbsp butter
1 tbsp tomato paste
a bit of water or beef stock
a pinch of ground cinnamon
salt and black pepper
1 clove of garlic
a pinch of red pepper flakes
a pinch of dried mint
5 tbsp yogurt

What you have to do:


Prepare the dough. In a bowl mix flour, salt, egg and slowly add water. Knead until the dough is smooth. Cover the dough and leave it for 20 minutes.
Peel and finely chop the onion and parsley. In a bowl mix ground beef, onion, parsley, add salt and black pepper, cumin, corriander. 
Divide the dough into 4 pieces and roll out each piece into a thin rectangle. Cut out squares and add a teaspoon of filling. Take the corners and fold and press the sides. Repeat with the rest of the dough and filling.
In a pot add some water and put a bowl in it. There should not be any water inside the bowl. Bring the pot of water to bowl and arrange some dumplings into the bowl.Cover with a lid and cook for about 10 minutes. Repeat with the rest of the manti.
Prepare the sauce. In a pan melt  butter and add tomato puree. Pour some water or beef stock to make the sauce thinner. Season with salt and pepper, add spices. Remove from heat. Mix yogurt with finely grated garlic and some salt.
Serve manti with some tomato and yogurt sauces sprinkled with some dried mint. Serve and enjoy!Praėjusių metų pabaiga buvo sujaukta netikėtai užpuolusiu gripu, kuris paguldė mus visus į lovą, taip palikdamas be jokių šventimų, be planuoto Napoleono torto, be šampano taurės ir be jokių vakarėlių. Bet kaip sakant bus dar tų švenčių, svarbiausia, kad dabar beveik jau pasveikom, nors dar ir šiek tiek pakosim kaip per kokią sutartinę visi kartu, tačiau savijauta pagerėjo, galvos neskauda ir norisi kažką veikti. Gaila, kad liko daug planuotų įrašų neaprašytų, bet vis dar aktualius sudėsiu greičiausiu metu, o kitus gal metų pabaigai paliksiu. Tik kažkodėl bijau, kad jie pasiliks taip užmarštyje, nes su kiekvienais metais ateina patirtis, kartu keičia požiūrį maistą, fotografiją ir visą tinklaraščio rašymo tikslą. Taigi šiais metais noriu dar daug daugiau visko išmokti, noriu surasti laiko sau, būti geresne ir atidesne mama. kuri turėtų energijos ne tik tinklarasčio rašymui, bet ir kūrybinei veiklai su savo vaiku, nes tai dabar pats svarbiausias ir mieliausias mano darbas. Labai tikiuosi, kad atrasiu laiko paskaityti knygas ar pasižiūrėsiu vieną kitą gerą filmą. Labai tikiuosi, kad būsime sveiki, maitinsimės sveikiau, būsime aktyvesni ir džiaugsimės būdami kartu. Taigi Su Naujaisiais Metais!
O šį kartą receptas dar iš pernai metų - turkiški virtinukai su puikiai derančiu pomidorų padažu pagardintu cinamonu ( būtinai jį įdėkite) bei jogurto ir česnako padažu su džiovintomis mėtomis. Genialumas paprastume! Skanių akimirkų!

Manti su jogurto ir pomidorų padažu

 ( 4 asmenims)

Reikia:


tešlai:
3 st miltų
1 kiaušinio
žiubsnelio druskos
4-5 valg.š. vandens

įdarui::

250 g maltos jautienos
1 vidutinio svogūno
saujelės smulkintų petražolių
druskos ir juodųjų pipirų
žiubsnelio malto kumino ir kalendros

padažui:

1 valg.š. sviesto
1 valg.š. pomidorų pastos
keli šlakeliai vandens ar jautienos sultinio
žiubsnelio malto cinamono
druskos ir juodųjų pipirų
žiubsnelio smulkintos džiovintos paprikos
1 česnako skiltelės
5 valg.š. jogurto
žiubsnelio džiovintų mėtų

Gaminam:


Paruoškite tešlą. Dubenyje išmaišykite miltus, druską ir kiaušinį, tada po truputį pilkite vandenį kol gausis vientisa tešla. Kelias minutes paminkykite kol gausis elastinga tešla. Uždenkite ir leiskite pastovėti apie 20 min.
Nulupkite ir smulkiai supjaustykite svogūną. Susmulkinkite petražoles. Dubenyje sumaišykite maltą jautieną, svogūną, petražoles, pagardinkite druska ir pipirais, kuminu ir kalendra.
Tešlą padalinkite į 4 dalis, kiekvieną dalį iškočiokite ir supjaustykite į nedidelius kvadratėlius. Dėkite įdarą. Kvadrato kampus suspauskite vieną su kitu, kad šonai susiliestu, tada ir juos užspauskite. 
Į puodą įpilkite vandens, įdėkite dubenėlį. taip, kad vanduo apsemtu šonus, tačiau į dubenėlio vidų nepatektų. Kai užvirs vanduo, sudėkite 6-8 manti ir uždenkite puodą dangčiu. Virkite apie 10 min. Taip gausis, kad manti verda garuose. 
Paruoškite padažą. Keptuvėje ištirpinkite sviestą ir įdėkite pomidorų pastą. Įpilkite šiek tiek vandens ar jautienos sultinio, kad padažas praskystėtų. Pagardinkite druska, pipirais, cinamonu, džiovinta paprika. Užvirinkite ir nukelkite nuo ugnies.
Jogurtą sumaišykite su smulkiai tarkuotu česnaku.
Pateikite manti apšlakstytus pomidoru ir jogurto padažais bei apibertus džiovintomis mėtomis. Skanaus!

M

Comments

 1. Hope you're all feeling better now!! It's funny, I received a pasta maker as a Christmas present and was just talking to my sister about maybe making manti the first time I use it - not that you need one for manti. I'm so programmed to make (or buy) it with lamb that it never occurred to me to try beef! My brother-in-law won't go near lamb, so that's a fabulous idea! I'll have to make a beef version next time. Yours are beautiful by the way! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks! To be honest, I have never tried lamb version as beef is one of those meats that is always at hand in Turkey. :)

   Delete
  2. I mentioned it to my sister earlier. She's excited to try it with the beef and agreed that her anti-lamb hubby will probably love it.

   Delete
 2. Nicely done Jolita, I made Manti recently and I'll try your method. Just to confirm...I place a bowl in the pot with manti in the pot and cover. So, they cook from steam?

  ReplyDelete
 3. Heh facebook perkaičiau turškiški virtinukai su mangu :D mhm man ir po ligos dar akys kažką ne tą rodo :D na bet atrodo labai skaniai - mielai paragaučiau :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mangas Turkijoje yra prabangos prekė, ne visur ir ne visada jo rasi. :D Tai matau ir jus pagavo ligos, mes jau pagaliau atsigavom! Sveikit!

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts