Nightingale's Nest / Bülbül yuvası / Lakštingalos lizdas

Some Turkish desserts can boast about their somewhat romantic names such as nightingale's nest, lady's thighs or lady's navel. I believe the chef's were inspired by harem ladies or endless love stories that Ottoman times are well known for. 
It is a very sweet dessert similar to baklava but much easier to make. A rule of thumb says that you need hot syrup and cold pastry or vice versus. Personally I usually use hot pastry and really warm syrup. I like the way the syrup soaks into the pastry and even caramelizes a bit from the heat. Give it a go! 

Nightingale's nest


serves 8-10

What you need:


250 g phyllo dough
200 g butter
150g walnuts
100g almonds
2 tbsp sugar

Syrup:
3 cups sugar
3.5 cups water
½ lemon juice

for serving:
about 100 g finely chopped or ground pistachios

What you have to do:


Make syrup. Combine sugar and water in a pot and bring it to boil. Cook for 5 minutes. Then add lemon juice and boil for 5 more minutes. Set it aside.
Take phyllo dough out of the package and cover with a damp kitchen towel to avoid drying out.
In a food processor combine walnuts and almond. Mix them in a bowl with sugar. Melt the butter.
Take a sheet of phyllo dough and brush it with butter. Sprinkle with nut mixture. Fold the dough in half leaving 1 cm edge uncovered. Take a wooden or metal stick ( I used a skewer) and put it on a folded side. Roll the dough around the stick. Use your hands to push the dough from the sides to the centre. Remove the stick and bend the dough so that the sides touch and a round 'nest' is shaped. Put the pastry on a butter brushed baking tray. Repeat with the rest of the dough. You should make at least 10 nests or depending on the number of phyllo sheets you have. Arrange all the pastries next to each other and again brush them with butter.
Preheat the oven up to 170C and bake them for about 20 minutes until they turn golden brown. Remove from the oven and pour over the syrup. Leave them to soak and cool completely.
Before serving sprinkle with some chopped pistachios in the middle. You can serve it with clotted cream or ice-cream if you find this dessert very sweet. Tea or coffee is a must! :) Enjoy!
Jei kada domėjotės turkiškų desertų pavadinimais, tai greičiausiai pastebėjote, kokie romantiškai kūrybingi būvo tie, kurie juos sugalvojo. Lakštingalos lizdas yra tik vienas iš daugybės įdomių pavadinimų, tame tarpe damos šlaunelės, panelės bamba ir kt. Turiu įtarimą, kad daugelis pavadinimų sugalvojo haremų virėjai ar labai jau įsimylėję kepėjai. Na o šis desertas tai yra artimas baklavos giminaitis, tik daug greičiau pagaminamas. 
Šiam desertui vėl reikia daug sirupo ir taip 3 st cukraus tikrai nėra per daug. Tiesiog tiek kiek reikia. Kalbant apie visus tuos sirupus turkiškuose desertuose, galioja taisyklė - šaltas surupas ir karštas kepinys arba atvirkščiai, tačiau mano patirtis vistik sako - karštas kepinys ir gana šiltas sirupas yra geriausias derinys. Kažkodėl tada geriausiai viskas susigeria ir netgi šiek tiek karamelizuojasi nuo karščio. Kartą piliau karštą sirupą ant prieš dieną pagaminto kepinio, tai man pasirodė, kad skonis buvo prastesnis ir pats desertas atrodė lyg būtų šiek tiek patyžęs. Taigi tegul sako taisyklių kūrėjai, ką tik nori, aš pasilieku prie tos taisyklės, kad reikia karšto kepinio ir gana šilto sirupo. Tokie sirupiniai desertai paprastai pateikiami su kaymak arba tiršta grietinėle, kuri yra visai ne saldi arba ledais. 

Bülbül yuvası arba Lakštingalos lizdas


( 8-10 asmenims)

Reikia:

250 g filo tešlos
200 g sviesto
150g graikinių riešutų
100g migdolų
2 valg.š. cukraus

Sirupui:
3 st cukraus
3.5 st vandens
½ citrinos sulčių

Pateikimui:
Apie 100g smulkintų pistacijų

Gaminam:

Išvirkite sirupą. Į puodą supilkite cukrų ir vandenį. Užvirinkite ir virkite apie 5 minutes. Supilkite citrinos sultis ir dar pavirkite apie 5 minutes.  Palikite šiek tiek atvėsti.
Filo tešlos lakštus išimkite iš pakuotės ir uždenkite šiek tiek vandeniu apšlakstytu rankšluosčiu, kad jie neišdžiūtų ir nepradėtų trupėti.
Ištirpinkite sviestą puode.  Smulkintuve susmulkinkite graikinius ir migdolo riešutus, sumaišykite juos su cukrumi.
Imkite vieną filo tešlos lakštą. Šepetėliu šiek tiek aptepkite sviestu. Apibarstykite riešutų mišiniu. Lakštą perlenkite per pusę, paliekant 1 cm kraštą neužtengtą. Imkite ploną ilgą medinį ar metalinį iešmą, ar kitą pagaliuką, dėkite ant sulenkto krašto ir laisvai apvyniokite tešlą aplink pagaliuką. Susukite visą tešlą. Imkite už kraštų ir suspauskite tešlą, kad gautųsi suraukšlėtas pailgas tešlos gabaliukas, išimkite pagaliuką ir tešlos galus sulenkite, kad gautumėte apvalų pyragėlį su nedidelė duobele viduryje. Galite ranka šiek tiek paspausti, kad jis neišsiskirtų. Dėkite pyragėlį į sviestu išteptą indą. Pakartokite su likusia tešla ir riešutais. Turėtumėte gauti mažiausiai 10 pyragėlių ( arba tiek kiek turite filo tešlos lakštų).
Įkaitinkite orkaitę iki 170C ir kepkite pyragėlius apie 25 minutes, kol tešla gražiai apskrus.  Išimkite iš orkaitės ir užpilkite išvirtu sirupu. Leiskite pilnai atvėsti. 
Prieš patiekiant, į pyragėlio vidurį įberkite smulkintų pistacijų. Pateikite su arbata ar kava. Šie pyragėliai gali išsilaikyti daugiau nei savaitę šaldytuve. Skanaus!Comments

 1. vilioja, oi kaip vilioja lakštingalos giesmė....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Matai, kaip poetiškai nuteikia tokie pavadinimai! :)

   Delete
 2. Išties, tie pavadinimai labai žavūs. Dabar skaitau "1000 ir 1 nakties" pasakas ir visai aišku, iš kur tokie pavadinimai desertų kaip panelės bamba ar šlaunelės, nes pasakose graži mergina visuomet apibūdinama kaip turinti bambą, kurioje tilptų uncija aliejaus arba mergina, kurios šlaunys nutekintos iš brangiausių metalų, kurios krūtys tarsi dykumų kalnai ir pan.

  O baklavą mėgstu baisiausiai, tad jei šis Lakštingalos lizdas primeną ją ir yra lengviau pagaminamas, neišbandyti būtų nuodėmė... :) Puikus receptas!

  ReplyDelete
 3. My brother suggested I might like this web site. He was once
  totally right. This submit truly made my day. You can not consider just how so much time
  I had spent for this info! Thank you!

  Also visit my page: http://www.youtube.com/watch?v=TW7ckoHB9EQ

  ReplyDelete
 4. Atrodo fantastiškai! O jei dar panašu į baklavą... reikia gaminti kuo būtiniausiai :) Ačiū už receptą :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jei patinka Turkiškas saldumas, tai gaminti tiesiog privaloma! :D

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts