French Crepes / Prancūziški lietiniai blynai


Rachel Khoo says that the Americans have burgers and hotdogs, the English sandwiches. The French? They have crepes and galettes. As far as I noticed, that crepes are usually served with a sweet sauce or filling while galettes ( buckwheat flour pancakes) are usually filled with savory filling. In Lithuania we also make pancakes but they are usually a little bit thicker than traditional crepes. 

French crepes 


( adapted from Rachel Khoo The Little French Kitchen recipe page 77)

makes 10-12 crepes

What you need:


200g flour
a pinch of sugar
 a pinch of salt
2 eggs
about 600ml milk ( I used only about 450 ml, usually it depends on flour and humidity)
1 tsp of oil
melted butter for frying

What you have to do:


In a bowl mix flour with sugar and salt. Make a well in the middle and add the eggs and half of the milk and oil. Whisk until everything is combined and then gradually add the rest of the milk. Do not overmix as it may make the crepes rubbery. Cover the bowl and leave them in the fridge for a few hours or overnight.
Preheat a pan ( 15 or 18cm) and lightly brush it with butter. Mix the batter again and pour 60 ml into a pan. Move the pan around so the batter covers the bottom. Fry one one side for 1 minute. Then loosen the sides with a spatula and turn the pancake upside down. Cook for 1 more minute and then slide it onto a plate. Repeat with the rest of the batter. Brush the pan with butter every second or third pancake.
To keep the crepes warm while you make the filling or sauce, put them  into a heatproof dish and cover with aliuminium foil. Put it into 120C oven.

I filled my crepes with sauteed leek and spinach and topped with cream cheese. The other pancake covered with cheese and melted it. Leftover crepes I am planning to serve for dinner with fried ground beef and vegetable filling. Enjoy!
Kaip Rachel Khoo sako, amerikiečiai turi 'burgerius' ir 'hotdogus', anglai turi savo sumuštinius, o ką turi prancūzai? Jie turi savo crepes ir galettes, kitaip sakant blynus. Crepes tai plonyčiai lietiniai blynai, kurie kaip suprantu yra daug plonesni, nei lietuvoje mes esame įpratę kepti, todėl daug kas stebisi, kad į prancūziškų blynų tešlą dedama tiek daug skysčių. Bet taip turi būti. Pasirodo Paryžiuje lietinius blynus paprastai pateikia su saldžiu padažu ar įdaru, o galettes, kurios gaminamos iš grikių miltų jau pateikia su sūriais įdarais, tokie kaip kiaušinių, kumpio ar sūrio. Šį kartą receptas klasikinių crepes blynų.

Crepes arba prancūziški lietiniai blynai


( adaptuota pagal Rachel Khoo "The Little Paris Kitchen" receptą, p.77)

10 -12 blynų

Reikia:


200g miltų
žiuspnelio cukraus
žiupsnelio druskos
2 kiaušiniai
apie 600ml pieno ( aš naudojau apie 450 ml, tai visada priklauso nuo miltų ir nuo oro drėgmės)
 1 arb.š. aliejaus
sviesto kepimui

Gaminam:


Dubenyje išmaišykite miltus, druską ir cukrų, padarykite duobelę ir sudėkite kiaušinius, supilkite aliejų ir dalį pieno. Išmaišykite ir po truputį pilkite likusį pieną. Tešla tikrai gausis skysta, bet taip ir turi būti, pastovėjus ji šiek tiek sutirštės. Tešlos ilgai nemaišykite, nes  blynai gausis guminiai ( glutenas perdaug aktyvuosis). Uždenkite ir dubenį dėkite į šaldytuvą kelioms valandoms arba geriausiai nakčiai.
Įkaitinkite didelę ( 15 ar 18 cm) keptuvę. Lengvai patepkite sviestu. Tešlą dar kartą išmaišykite ir pilkite 60 ml tešlos ( 3 valg.š. šaukštus) ir pasukiokite keptuvę, kad jos dugnas gerai pasidengtu tešla. Dėkite vėl ant ugnies ir kepkite 1 minutę, tada mentele pajudinkite kraštus ir apverskite blyną, vėl pakepkite apie 1 minutę. Leiskite blynui nuslysti ant lėkštės. Pakartokite su likusia tešla. Keptuvę kas antrą ar trečią blyna patepkite šiek tiek sviestu, bet ne per daug.
Blynus laikykite šiltai iki tol kol valgysite. Juos galite sudėti ant karščiui atsparaus indo, uždenkite aliuminio folija ir dėkite į 120C orkaitę. Jie taip išliks karšti kol paruošite stalą ar įdarus.

Šį kartą aš blynus įdariau kepintais špinatais, poru ir kremine varške, kitą blyną fermentiniu sūriu. Likusius blynus pasilikau vakarienei, kuriuos planuoju įdaryti kepinta mėsa su daržovėmis. Comments

 1. I would love to hear your Lithuanian crepe recipe! My husband likes his crepes to be softer, and thicker than French crepes.

  ReplyDelete
  Replies
  1. In Lithuanian crepe recipe I would use only one egg and less milk, I guess only about 300ml. The batter turns out to be thicker so when you bake them they are thicker and softer.

   Delete
 2. Grožis.. Vienas iš dalykų, kurių iškept nesugebėčiau :) bent jau keptuvėj tai tikrai, o spec.keptuvės neprisiruošiu nusipirkt :)

  ReplyDelete
 3. Labai žavi paskutinioji nuotrauka! ...ir aš taaaip seniai valgiau lietinius! Su malonumu nugvelbčiau keletą! :)

  ReplyDelete
 4. Aš irgi labai panašiai kepu tik nebrandinu tešlos ir kiaušinius suplaku mikseriu su cukrum iki putų, o tada jau viską dedu kaip pas Jus :) Ir dar mane viena libaniečio žmona pamokė, kad kpetuvė gali būt bet kokia tik reikia labai gerai įkaitinti, o paskui prisukt ugnį...Ir dar..jei prieš tai kažkas toje keptuvėje buvo kepama ir "pritraukė" tai pirmas blynas irgi nesigaus. Tas tai jau 100 % išbandyta :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts